Relacja, wyniki, bonusy

Jeden z najlepszych zawodników MMA na świecie Jose Aldo (MMA 18-1) potwierdził swój status najlepszego piórkowego na świecie na dzisiejszej gali WEC 51 w Broomfield w Kolorado. Brazylijczyk w swojej drugiej obronie pasa mistrzowskiego WEC znokautował Ormianina Manny’ego Gamburyana (MMA 11-5).

Zawodnik kuźni talentów Nova Uniao rozpoczął pojedynek bardzo ostrożnie, w pierwszej rundzie ograniczył się do wyczuwania dystansu i karcenia rywala bardzo mocnymi niskimi kopnięciami. Gamburyan nie potrafił zbliżyć się do mistrza, a jego dwie próby obaleń zostały dość łatwo zastopowane przez Aldo. Początek końca pretendenta rozpoczął się w drugiej rundzie od kombinacji lewy, lewy, prawy prosty Brazylijczyka, która wstrząsnęła Mannym. Gdy Ormian próbował ratować się obaleniem, Aldo skontrował go prawym podbródkowym, posłał na deski, a następnie kompletnie pozbawił przytomności ciosami w parterze. Była to ósma wygrana Aldo w WEC i siódma przez nokaut.

W drugiej walce wieczoru Donald Cerrone (MMA 12-3) zrewanżował się Jamiemu Varnerowi (MMA 16-4-1) za porażkę z 2009 jednogłośnie wypunktowując go na trzyrundowym dystansie. Inaczej niż w pierwszym starciu Kowboj z Kolorado skutecznie bronił obaleń, a nawet sam dwukrotnie kład rywala na plecy. W stójce pojedynek był stosunkowo wyrównany, ale to miejscowy bohater częściej ranił byłego mistrza WEC. Po piętnastu minutach twardej walki sędziowie słusznie orzekli wygraną Cerrone.

Były mistrz WEC w wadze koguciej Miguel Torres (MMA 38-3) po dwóch porażkach przed czasem powrócił na drogę zwycięstw poddając Charliego Valencię (MMA 13-5). Zawodnik z Chicago podobnie jak Aldo spokojnie rozpoczął starcie punktując rywala ciosami prostymi i niskimi kopnięciami. Tempo podkręcił dopiero w drugiej odsłonie kiedy najpierw posłał Valencię na deski kombinacją lewy, prawy, wysokie kopnięcie, kopnięcie na korpus, chwilę później poprawił broniącego się przeciwnika kolanem. Gdy walka trafiła na ziemię Torres bez większych problemów przeszedł gardę, zdobył pozycję za plecami i zaaplikował kończące pojedynek duszenie.

W dwóch pozostałych pojedynkach głównej karty również nie brakował emocji. George Roop (MMA 11-6-1) niespodziewanie brutalnie znokautował koreańskiego zabijakę Chan Sung Junga (MMA 10-3). Zawodnik o pseudonimie Koreański Zombie w swoim stylu atakował rywala cepami, niestety dla niego w drugiej rundzie nadział się na wysokie kopnięcie Roopa, które kompletnie wyłączyło mu prąd. W walce otwierającej transmisje w stacji Versus Mark Hominick (MMA 19-8) wypunktował Leonarda Garcię (MMA 14-6-1) prezentując dużo lepsze wyszkolenie techniczne w stójce. Mimo, że Kanadyjczyk wygrał pojedynek zdecydowanie z niejasnych przyczyn sędzia Joe Garcia jako jedyny z trójki dał wygraną Amerykaninowi.

Z pozostałych rezultatów warte odnotowania są: debiutanckie w WEC zwycięstwo Chińczyka Tie Quan Zhanga (MMA 12-0) przez poddanie nad Pablo Garzą (MMA 9-1), udany powrót po porażce z Gamburyanem Mike’a Browna (MMA 24-6) oraz punktowe wygrane bardzo dobrego piórkowego Diego Nunesa (MMA 15-1) i pochodzącego z Polski Chrisa Horodeckiego (MMA 16-2).

Pojedynek o pas mistrza WEC w wadze piórkowej
145 lbs.: Jose Aldo pok. Manny’ego Gamburyana przez KO (prawy hak i uderzenia w parterze), 1:32 runda 2

Główna karta:

155 lbs.: Donald Cerrone pok. Jamie Varnera przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
135 lbs.: Miguel Torres pok. Charliego Valencię przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:25 runda 2
145 lbs.: George Roop pok. Chan Sung Junga przez KO (wysokie kopnięcie), 1:30 runda 2
145 lbs.: Mark Hominick pok. Leonarda Garcię przez niejednogłośną decyzję, 29-28, 28-29, 29-28

Pozostałe:

155 lbs.: Tie Quan Zhang pok. Pablo Garzę przez poddanie (duszenie gilotynowe), 2:26 runda 1
145 lbs.: Mike Brown pok. Cole’a Province’a przez TKO (uderzenia w parterze), 1:18 runda 1
155 lbs.: Chris Horodecki pok. Eda Ratcliffa przez niejednogłośną decyzję, 2 x 30-27; 28-29
145 lbs.: Diego Nunes pok.  Tylera Tonera przez jednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 30-27
135 lbs.: Antonio Banuelos pok. Chada George’a przez jednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 30-27
135 lbs.: Demetrious Johnson pok. Nicka Pace’a przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27

Bonusy po 10 tys. $

Walki wieczoru: Donald Cerrone vs Jamie Varner
Nokaut wieczoru: George Roop
Poddanie wieczoru: Miguel Torres

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.