Relacja, wyniki i bonusy

Najlepszy polski lekki Maciej Irokez Jewtuszko (MMA 8-0) we wspaniałym stylu zadebiutował za oceanem na gali WEC 50 w Las Vegas. Podopieczny trenera Piotra Bagińskiego ze szczecińskiego Berserkers Team zastopował w pierwszej rundzie faworyzowanego Anthony’ego Njokuaniego (MMA 12-4). Nasz zawodnik co prawda na początku pojedynku wylądował po prawej kontrze na deskach, jednak uderzenie Nigeryjczyka nie zrobiło na nim wrażenia. Gdy walka powróciła do stójki Jewtuszko zaatakował backfistem, trafiając przeciwnika łokciem, który go mocno naruszył. Popularny Irokez „poczuł krew”, najpierw spróbował poddać rywala gilotyną, by chwilę później posłać go na deski dwoma prawymi podbródkowymi. Kolejne dwa ciosy w parterze dało Polakowi wygraną i dodatkowo bonus za nokaut wieczoru w wysokości 10 tys. $.

Był podwójnie udany wieczór dla polskich kibiców, ponieważ efektowną wygraną zanotował też urodzony w Polsce Bart Pałaszewski (MMA 35-13). Zawodnik trenujący w Chicago po pierwszej rundzie ostrych wymian z Zachiem Micklewrightem (MMA 7-1), w drugiej odprawił podopiecznego Pata Mileticha prawym sierpowym w 31 sekundzie.

W walce wieczoru gali światowy prymat w kategorii koguciej obronił Dominick Cruz (MMA 16-2) niejednogłośnie wypunktowując Josepha Benavideza (MMA 12-2). Pojedynek był bardzo trudny do punktowania i dużo bardziej wyrównany niż pierwsze starcie obu panów. Cruz co prawda w swoim stylu atakował przeciwnika z daleka, jednak często nadziewał się na kontry skracając dystans. Po pięciu mistrzowskich rundach toczonego w bardzo szybkim tempie starcia dwóch sędziów zdecydowało, że Cruz obronił tytuł, trzeci widział wygraną pretendenta.

W drugiej najważniejszej walce wieczoru Anthony Pettis (MMA 12-1) prawdopodobnie zapewnił sobie walkę o pas wagi lekkiej WEC poddając na 9 sekund przed końcem pojedynku Shane’a Rollera (MMA 8-3). Podopieczny Duke’a Roufus pokazał niesamowite wręcz postępy w zapaśniczej defensywie, które jak się okazało były wynikiem treningów z Benem Askrenem. Roller nie mogąc go obalić w dwóch pierwszych rundach, kilka razy mocno trafił go w stójce, jednak to Showtime był w tej płaszczyźnie skuteczniejszy. Gdy zawodnik Team Takedown wreszcie położył rywala plecach, ten pokazał niesamowicie aktywną walkę z pleców, która ostatecznie dała mu poddanie duszeniem trójkątnym.

Pojedynek Scotta Jorgensena (MMA 11-3) z Bradem Pickettem (MMA 19-5) wyłonił kolejnego pretendenta w wadze koguciej WEC. Chociaż to Anglik delikatnie przeważał w szalonych wymianach stójkowych, Jorgensen zapewnił sobie wygraną przenosząc walkę kilka razy na ziemię, gdzie zdobywał pozycję boczną i obijał rywala. Kolejną decyzję widzowie zobaczyli w pojedynku utalentowanego zapaśnika Chada Mendesa (MMA 8-0) z Cubem Swansonem (MMA 14-4). Wygrał ten pierwszy wielokrotnie kładąc rywala na plecach w przeciągu piętnastu minut pojedynku.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza WEC w wadze koguciej
135 lbs.: Dominick Cruz pok. Josepha Benavidez przez niejednogłośną decyzję, 49-46; 48-47; 47-48

Główna karta:

155 lbs.: Anthony Pettis pok. Shane’a Rollera przez poddanie (trójkąt), 4:51 runda 3
145 lbs.: Chad Mendes pok. Cuba Swansona przez jednogłośną decyzję, 30-27; 2 x 29-28
135 lbs.: Scott Jorgensen pok. Brada Picketta przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
155 lbs.: Bart Pałaszewski pok. Zacha Micklewrighta przez TKO (prawy sierpowy), 0:31 runda 2

Pozostałe:

155 lbs.: Maciej Jewtuszko pokonał Anthony’ego Njokuaniego przez TKO (uderzenia), 1 runda, 1:35
145 lbs.: Javier Vazquez pokonał Mackensa Semerziera przez poddanie (duszenie zza pleców), 2 runda, 1:35
155 lbs.: Ricardo Lamas pokonał Dave’a Jansena przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)
145 lbs.: Fredson Paixao pokonał Bryana Carawaya przez niejednogłośną decyzję (28-29, 29-28, 29-28)
155 lbs.: Danny Castillo pokonał Dustina Poiriera przez jednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 30-27)

Bonusy po 10 tys. $

Walka wieczoru: Scott Jorgensen vs. Brad Pickett
Nokaut wieczoru: Maciej Jewtuszko
Poddanie wieczoru: Anthony Pettis

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.