Wyniki i krótka relacja

To już druga sytuacja kiedy niedzielna gala WEC przebija emocjami sobotnie bardziej medialne wydarzenie. W maju WEC 34 okazało się lepsze od debiutu EliteXC w CBS, a w ten weekend WEC 38 „pokonało” Affliction: Day of Reckoning.

Jak można się było spodziewać najciekawszą walką wieczoru było starcie o tytuł w wadze lekkiej pomiędzy młodymi wilkami Jamiem C4 Varnerem i Donaldem Cowboyem Cerrone. Mistrz wyraźnie dominował zapaśniczo, ale trenujący ostatnio z Georges’em St. Pierre’em Cerrone odgryzał się w stójce, a w parterze kilka razy niebezpiecznie atakował gumową gardą. Niestety pojedynek został przerwany po półtorej minuty ostatniej piątej rundy, kiedy to Cowboy trafił Varnera nielegalnym kolanem w parterze. Mistrz był niezdolny do kontynuowania walki, a jako, że faul był nieumyślny, zgodnie z zasadami CSAC sędziowie punktowali niedokończony pojedynek. Varner obronił tytuł, ale wygraną okupił prawdopodobnie złamaną ręką i stopą, a zaraz po pojedynku został odwieziony do szpitala. Cerrone również nie wyszedł bez szwanku, na konferencji prasowej pluł krwią i miał wyraźne problemy z mówieniem. W takiej sytuacji wydaję się, że rewanż jest nieunikniony, jak tylko obaj będą zdolni do walki.

W drugim pojedynku wieczoru Urijah Faber nie dał szans w rewanżowym pojedynku byłemu mistrzowi UFC Jensowi Pulverowi. Californian Kid zranił Pulver silnym lewy sierpem na korpus i następnie szybko poddał gilotyną, czym zapewnił sobie pojedynek o pas z lepszym z walki Mike Brown i Leonard Garcia na WEC 39. W innych pojedynkach głównej karty efektowne wygrane zanotowali Brazylijczycy. Trenujący w ATT Danillo Vilefort zdominował w parterze Mike’a Campbella, a niezwykle utalentowany Jose Aldo nie dał szans Rolandowi Perezowi posyłając go na deski silnym kolanem, a następnie wykańczając uderzeniami w parterze.

Bonusy po 7.5 tys. $

Walka wieczoru – Varner vs. Cerrone

Poddanie wieczoru – Urijah Faber

Nokaut wieczoru – Jose Aldo

Wyniki:

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza wagi lekkiej WEC
155 lbs.: Jamie Varner pok. Donalda Cerrone przez niejednogłośną decyzję, 49-46;48-47;49-46

Główna karta:

145 lbs.: Urijah Faber pok. Jensa Pulvera przez poddanie (gilotyna), 1:34 runda 1
170 lbs.: Danillo Villefort pok. Mike’a Campbella przez TKO (uderzenia w parterze), 3:53 runda 1
145 lbs.: Jose Aldo pok. Rolando Pereza przez TKO (uderzenia w parterze), 4:15 runda 1

Pozostałe:

155 lbs.: Benson Henderson pok. Anthony’ego Njokuaniego przez poddanie (gilotyna), 0:42 runda 2
170 lbs.: Edgar Garcia pok. Hiromitsu Miurę przez TKO (uderzenia), 1:18 runda 1
135 lbs.: Dominick Cruz pok. Iana McCalla przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
135 lbs.: Scott Jorgensen pok. Franka Gomeza przez poddanie (gilotyna), 1:09 runda 1
170 lbs.: Jesse Lennox pok. Blasa Avenę przez TKO (uderzenia), 0:41 runda 2
135 lbs.: Charlie Valencia pok. Setha Dikuna przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27

2 KOMENTARZE

  1. Ten system z glosoaniem ,jaki zastosowali sedziowie po nieczystym uderzeniu Carrone w polwie piatej rundy ma sens jedynie w tym konretnym przypadku,bo gdydy Carrone wygrywal na punkty i sfallowal przeciwnika ,to nie dosc ze rywal wil by sie z bulu ,to jeszczse nie mial by szans na dokonczenie pojedynku i ewntualne zwyciestwo.???

  2. Ten system stosuje się w przypadku „NIEZAMIERZONEGO” faulu. Gdyby stało się tak jak mówisz to prawdopodobnie byłaby dyskwalifikacja.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.