aldo

Brazylijski portal intheguard.tv informuje, że mistrz Mike Thomas Brown (MMA 22-4, 1 w rankingu MMARocks) zgodnie z oczekiwaniami w swojej kolejnej obronie tytułu mistrza wagi piórkowej WEC zmierzy się z Brazylijczykiem Jose Aldo (MMA 15-1, 4 w rankingu MMARocks). Obaj zawodnicy podpisali już kontrakty na walkę, która ma się odbyć w listopadzie na jeszcze nie ogłoszonej gali WEC 45.

Dla czołowego zawodnika American Top Team będzie to trzecia obrona pasa mistrzowskiego. Brown odebrał tytuł w zeszłym roku poster boyowi WEC Urijah Faberowi, w tym roku bronił go demolując Leonarda Garcię i po raz kolejny pokonując Fabera po świetnym pięcio-rundowym pojedynku.

22-letni produkt Nova Uniao Jose Aldo wywalczył sobie walkę z mistrzem pięcioma kolejnymi nokautami w mniejszej organizacji Zuffa. Jego pierwszą ofiarą padł najbardziej utytułowany zawodnik w kategorii piórkowej, wieloletni mistrz Shooto Alexandre Franca Nogueira, przed czasem z Brazylijczykiem przegrywali też Jonathan Brookins, Rolando Perez, Chris Mickle i Cub Swanson. Ten ostatni został znokautowany latającym kolanem w osiem sekund.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.