DSC_5598

Najlepszy polski lekki Maciej Jewtuszko (MMA 8-0, 1 w Rankingu PL) najprawdopodobniej stoczy swój drugi pojedynek za oceanem na WEC 53, 16 grudnia w Glendale w Arizonie. Wszystko na to wskazuje, że rywalem Irokeza będzie zapaśnik Ricardo Lamas (MMA 9-1). Informację o tym zestawieniu jako pierwszy podał portal MMANews.pl, nam udało się ją potwierdzić u naszych supertajnych szczecińskich źródeł.

Dla zawodnika Berserkers Team będzie to czwarty pojedynek w tym roku. Po efektownych wygranych nad Erikasem Petraitisem i Edvardasem Norkeliunasem Irokez jako pierwszy polski zawodnik z niskich wag trafił za ocean. Skazywany na pożarcie, w swoim debiucie w WEC w 95 sekund odprawił groźnego uderzacza Anthony’ego Njokuaniego.

Dla Lamasa będzie to piąty pojedynek w WEC. W swoim debiucie w marcu 2009 zawodnik z Chicago wypunktował pochodzącego z Polski Barta Pałaszewskiego. W kolejnym pojedynku Lamas poniósł pierwszą porażkę w karierze z rąk Danny’ego Castillo, by potem wygrać trzy kolejne starcia, z których na największą uwagę zasługuje brutalny nokaut na Francuzie Bendym Casimirze.

UPDATE:
Jak się właśnie dowiedzieliśmy WEC planuje dwie gale w grudniu i Irokez powalczy w USA na tej jeszcze nie ogłoszonej gali. Więcej szczegółów wkrótce.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.