foto Jeff Sherwood / Sherdog.com

Jak podaje MMAWeekly Benson Henderson (MMA 12-1) stanie do swojej drugiej obrony pasa mistrzowskiego WEC w wadze lekkiej na gali WEC 53, 16 grudnia w jego rodzinnym Phoenix. Rywalem Gładkiego Bena będzie błyskotliwy uderzacz Anthony Pettis (MMA 12-1).

Henderson jest niepokonany od dziesięciu pojedynków. Po wygraniu pasa tymczasowego w najlepszej walce roku a.d. 2009 przeciwko Donaldowi Cerrone, 2010 rozpoczął odbierając właściwy pas Jamie Varnerowi w styczniu, a następnie szybko rozprawił się w kwietniowym rewanżu ze wspomnianym Cerrone.

Pettis wywalczył sobie prawo o pas po znakomitej wygranej nad Shane’em Rollerem na WEC 50 w sierpniu. Wcześniej w organizacji wygrywał przed czasem z Alexem Karalexisem, Dannym Castillo i Mike’iem Campbellem oraz po kontrowersyjnej decyzji przegrał z Bartem Pałaszewskim.

Przy okazji WEC zapełniło już prawie całą rozpiskę wcześniej gali WEC 52: Faber vs Mizugaki, 11 listopada w Vegas. Anonsowane przez nas wcześniej pojedynki Urijaha Fabera z Takeyą Mizugakim i Briana Bowlesa z Wagnneyem Fabiano uzupełniono o: pojedynek czołowego piórkowego na świecie Josha Grispi (MMA 14-1) z Erikiem Kochem (MMA 10-1), starcie utalentowanego zapaśnika Chada Mendesa (MMA 8-0) z weteranem Javierem Vazquezem (MMA 15-4) oraz walkę powracającego po kontuzji Damacio Page’a (MMA 12-4) z byłym mistrzem Eddiem Winelandem (MMA 17-6-1). W niepokazywanej części gali w WEC zadebiutuje też kolejny młody talent 19-letni Michael McDonald (MMA 10-1), który zmierzy się z Clintem Godfreyem (MMA 11-2).

Rozpiska WEC 52: Faber vs Mizugaki.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.