Wanderlei oglądał osobiście gale UFC 76 gdzie jego przyjaciel Shogun niespodziewanie przegrał swoją walkę z Forrestem. Oto co miał do powiedzenia o gali były mistrz PrideFC

Wanderlei Silva :

„UFC wybrało dobre miejsce, bardzo duża sala. Gale tutaj cały czas cieszą się coraz większa popularnością. W tym tygodniu dużo pracował nad promocją tej gali, używając mojej popularności która jest całkiem spora w USA. Dla przykładu mieliśmy sesje z autografami i w kolejce do mnie stało około 500 osób.”

„Fani przyjęli mnie bardzo ciepło. Zdałem sobie sprawę że każdy czeka na moją walkę w tym i ją. Trenowałem bardzo ciężko, każdego dnia dawałem z siebie wszystko. Moja odpowiedzialność wobec Brazylijczyków bardzo wzrosła z powodu wyników ostatnich walk. To również mnie bardzo motywuje. Ważne jest aby dać radość fanom tego sportu i to jest odpowiedzialność fighterów”

„Walka Liddella dotyczyła mnie bezpośrednio, ponieważ Dana White powiedział że jeśli Chuck wygra to będę mógł wejść do oktagonu i wyzwać go do walki. Byłem zawiedziony jego porażką ponieważ przeciwniki Liddella był w miare dobry ale tak naprawdę nie miał umiejętności aby go pokonać.”

„Wierzyłem w zwycięstwo Liddella i byłem zawiedziony wynikiem. Miałem nadzieje walczyć z nim w grudniu ale teraz muszę czekać na nowego przeciwnika. To była wyrównana, twarda walka. Myślę że Liddell powinien się do niej lepiej przygotować skoro znał wagę tego pojedynku.”

„Co do Shoguna nie widziałem się z nim po walce. Widziałem tylko jego walkę. Byłem bardzo smutny, jako Brazylijczyk i jako przyjaciel. Bardzo mu dopingowałem. Byłem sfrustrowany jego porażką, która nadeszła niespodziewanie. Myślałem że to będzie łatwa walka dla niego. Mam nadzieje że on wróci, będzie trenował ciężko i następnym razem pokaże potencjał jaki w nim drzemie.”

„MMA bardzo ewolułowało i powinniśmy zwracać uwagę na ten rozwój, zdać sobie sprawę że jest coraz więcej szczegółów. Nie wystarczy już mieć tylko serce do walki aby wygrać. Shogun ma talent i wszystko zależy teraz od niego. Dojdzie do tego co poszło nie tak i więcej nie popełni tych błędów. Wczoraj nie był Shogunem jakiego znam. Mam nadzieje że dalej będzie sprawiał swoim fanom dużo radości, również mi ponieważ też jestem jego fanem.

„Jeśli chodzi o mojego grudniowego przeciwnika to w świetle ostatnich wydarzeń i w ramach zemsty za mojego przyjaciela chce walczyć z Forrestem Griffinem. To będzie dobry przeciwnik dla mnie”

Fajne rzeczy Wand gada. Przy okazji wpadłem na coś takiego. Skarpetki Wanda dla córeczki za jedyne 12 $. Jacyś chętni to podam namiary 🙂

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.