24 czerwca w Madison Square Garden w Nowym Jorku organizacja Bellator przygotuje galę, podczas której dojdzie do starcia pomiędzy Chaelem SonnenemWanderleiem Silvą. Dla Brazylijczyka będzie to 50. walka w zawodowej karierze i jak sam napisał w mediach społecznościowych, jest to dla niego ważniejsze niż starcie z tym konkretnym przeciwnikiem.

Z przyjemnością informuję, że moja walka na gali Bellator 180 została ustalona. Nasza stara rywalizacja wreszcie zostanie zakończona. Na swoim koncie mam 49 walk i bardzo chcę tej 50. Pragnę tego bardziej niż samego starcia z Sonnenem. Pod koniec roku 2016 miałem zawalczyć z Cro Copem, ale nie dałem rady wrócić do pełni sił. Bardzo chcę jednak stoczyć moją 50. walkę, walkę przeciwko Sonnenowi. Wiedzcie zatem, że do starcia dojdzie i pokonam Chaela.

Wart przypomnieć, że Wanderlei Silva rozpoczął swoją profesjonalną karierę ponad dwadzieścia lat temu. W tym czasie stoczył aż 49 walk. Na liście zawodników, z którymi rywalizował Silva są prawdziwe legendy tego sportu: Vitor Belfort, Tito Ortiz, Dan Henderson, Kazushi Sakuraba, Mirko Filipovic, Quinton Jackson czy Mark Hunt. Silva ma więc za sobą bardzo bogatą karierę, a w tym roku skończył 40 lat.

 

 

8 KOMENTARZE

  1. Chael lubi czasem dać komuś wygraną z okazji urodzin, rocznicy albo ogłoszenia końca kariery przed walką. Wand nie ma co się bać:D

  2. Wiedzcie zatem, że do starcia dojdzie i pokonam Chaela.

    Jesli tak bedzie w scenariuszu. Sonnen juz cwiczy udawane duszenia.

  3. W pierwszej chwili przeczytałem "Z przyjemnością informuję, że moja walka na gali Bellator 180 została ustawiona…"I aż jebłem śmiechem na cały autobus.  Szczególnie zabawnie to brzmi jak sobie przypomnieć ostatni pojedynek Cheela…. I to co Wand mówił o UFC gdy odchodził :mamed:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.