Sonnen

(Fot. Dave Mandel / Sherdog.com) Pojedynek trenerów trzeciego sezonu brazylijskiego TUF-a byłego mistrza Pride Wanderleia Silvy (MMA 35-12-1, UFC 5-7) i trzykrotnego pretendenta do tytułu UFC Chaela Sonnena (MMA 28-14-1, UFC 6-5) będzie drugą główną walką UFC 173: Weidman vs Belfort, 25 maja w Las Vegas. Walka została zakontraktowana w limicie 205 funtów. Wszystko wskazuje na to, że spotkanie obu doświadczonych zawodników będzie jednym z najgorętszych wydarzeń pierwszej połowy tego roku, po tym jak obaj trenerzy już zdążyli się pobić na planie reality show.

Dla 37-letniego Silvy będzie to pierwszy występ od marca 2013 i dopiero trzecia walka w przeciągu ostatnich dwóch lat. W ostatnim starciu „The Axe Murderer” po znakomitej walce znokautował Briana Stanna. Natomiast wcześniej zaliczył porażkę przez decyzję z Richem Franklinem oraz kolejny nokaut tym razem na Cungu Le.

Sonnen po opuszczeniu dywizji średniej, w samym ubiegłym roku stoczył trzy walki. Najpierw w kwietniu uległ Jonowi Jonesowi przez TKO w walce o pas na UFC 159. Następnie w sierpniu dość nieoczekiwanie odklepał gilotyną Mauricio Ruę, by w listopadzie przegrać przed czasem z Rashadem Evansem.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.