Oficjele WAMMY są niezbyt zadowoleni, że okazję do promocji swojej organizacji mają tylko przy okazji walk Fedora Emelianenki i szukają więcej sposobów na dotarcie do przeciętnego fana MMA (na tym polega ich model finansowy zresztą). Ponieważ nowo upieczony mistrz wagi lekkiej Shinya Aoki nie tylko nie dostał jeszcze wartego 4,000 USD pasa bo FEG nie widziało potrzeby zapraszania oficjeli WAMMY na galę to w 2009 roku Aoki najwięcej czasu spędzi w wadze półśredniej w turnieju DREAM. Dla przypomnienia – jednym z powodów przyznania pasa wagi lekkiej zwycięzcy walki Alvarez kontra Aoki była obawa przed dłuższym pobytem B.J. Penna w wadze półśredniej jeśli wygrałby z GSP.

Tak więc żeby mieć jakieś zajęcie i znaczenie WAMMA skierowała swoją uwagę na kobiece MMA i przygotowuje się do zrobienia rankingów dla pań. Ponieważ rankingów kobiecych jest w internecie jak na lekarstwo WAMMA zdecydowała dopuśić do głosu również samych zainteresowanych – w ankiecie będa brały udział zawodniczki oraz ich trenerzy, managerowie etc. a same rankingi mają obejmować kategorie wagowe 125, 135 i 145 funtów. Przy okazji według rankingu kobiet bez podziału na wagi Fight Matrix trzy z pierwszych pięciu pań walczą w wagach 115 (Megumi Fujii, Yuka Tsuji) i 105 (Miku Matsumoto).

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

3 KOMENTARZE

  1. Ja tak patrzę na to zdjęcie i nie mogę uwierzyć że ten koleś z ZZ-TOP tak nisko upadł 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.