Dwa pojedynki w kategorii półciężkiej zostały dodane do rozpiski gali UFC on ESPN+ 10, która odbędzie się 1 czerwca w Sztokholmie. Volkan Oezdemir (MMA 15-3) zmierzy się z Ilirem Latifim (MMA 14-6), a Jimi Manuwa (MMA 17-5) spotka się w oktagonie z Aleksandarem Rakiciem (MMA 11-1).

Volkan Oezdemir, który zanotował świetny początek w UFC wygrywając trzy walki z rzędu, ostatnich miesięcy nie może zaliczyć do udanych. Po nieudanej próbie zdobycia pasa w starciu z Danielem Cormierem, Szwajcar przegrywał kolejne walki z Anthonym Smithem oraz Dominickiem Reyesem. Oezdemir znajduje się aktualnie na 7 miejscu w oficjalnym rankingu wagi półciężkiej UFC. Jego rywal, Ilir Latifi, plasuje się o dwa oczka niżej. Występujący w UFC od 2013 roku Szwed, w swoim poprzednim występie musiał uznać wyższość Coreya Andersona, przedtem wygrywając z Tysonem Pedro oraz Ovincem Saint Preux.

Jimi Manuwa, podobnie do Oezdemira, wróci do oktagonu po trzech porażkach z rzędu. Pechową passę Anglika zapoczątkował właśnie Szwajcar, a następne porażki zadali mu Jan Błachowicz oraz Thiago Santos. Manuwa 16 z 17 zwycięstw w karierze odniósł przed czasem. Obecnie zajmuje 10 miejsce w rankingu UFC w kategorii do 205 funtów. Aleksandar Rakić nie jest jeszcze sklasyfikowany w tym zestawieniu, ale Austriak jest na dobrej drodze, aby trafić do czołówki swojej dywizji. W UFC występuje on od 2017 roku i zdążył od tego czasu stoczyć trzy zwycięskie walki. W swoim debiucie pokonał Francimara Barroso, a następnie wygrywał z Justinem Ledetem oraz Devinem Clarkiem.

Tak prezentuje się aktualna rozpiska gali w Szwecji.

 • Alexander Gustafsson vs Anthony Smith
 • Volkan Oezdemir vs Ilir Latifi
 • Jimi Manuwa vs Aleksandar Rakić
 • Makwan Amirkhani vs Chris Fishgold
 • Nick Hein vs Luigi Vendramini
 • Bea Malecki vs Duda Santana

13 KOMENTARZE

 1. Tego Jimbo to mi naprawdę kurwa chcą zamordować, ja się pytam ile jeszcze takich okrutnych walk dla niego? Może w następnej Johny Walkier? Biedny Jimi.

 2. Jimbo na starość i przy końcowi kariery a walki jak by był w sztosie tylko nie pamiętam kiedy on był w sztosie pojebane.

  Volkan pokona małego klocka latifiego

 3. Może w następnej Johny Walkier? Biedny Jimi.

  Coś mi się obiło o uszy, że chcieli ich zestawić, ale Jimiemu coś nie pasowało. Z niego zrobili trampolinę dla każdego prospekta w tej dywizji

 4. Coś mi się obiło o uszy, że chcieli ich zestawić, ale Jimiemu coś nie pasowało. Z niego zrobili trampolinę dla każdego prospekta w tej dywizji

  A wszystko zaczęło się od tego że Janek z nim wygrał

 5. O tyle o ile walka i koniec kariery kolegi PosterBoya jest wręcz oczywista tak starcie dwóch ciapków o miano najgrozniejszego uchodźcy w Europie jest ciężkie do wytypowania

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.