Dwa pojedynki w kategorii półciężkiej zostały dodane do rozpiski gali UFC on ESPN+ 10, która odbędzie się 1 czerwca w Sztokholmie. Volkan Oezdemir (MMA 15-3) zmierzy się z Ilirem Latifim (MMA 14-6), a Jimi Manuwa (MMA 17-5) spotka się w oktagonie z Aleksandarem Rakiciem (MMA 11-1).

Volkan Oezdemir, który zanotował świetny początek w UFC wygrywając trzy walki z rzędu, ostatnich miesięcy nie może zaliczyć do udanych. Po nieudanej próbie zdobycia pasa w starciu z Danielem Cormierem, Szwajcar przegrywał kolejne walki z Anthonym Smithem oraz Dominickiem Reyesem. Oezdemir znajduje się aktualnie na 7 miejscu w oficjalnym rankingu wagi półciężkiej UFC. Jego rywal, Ilir Latifi, plasuje się o dwa oczka niżej. Występujący w UFC od 2013 roku Szwed, w swoim poprzednim występie musiał uznać wyższość Coreya Andersona, przedtem wygrywając z Tysonem Pedro oraz Ovincem Saint Preux.

Jimi Manuwa, podobnie do Oezdemira, wróci do oktagonu po trzech porażkach z rzędu. Pechową passę Anglika zapoczątkował właśnie Szwajcar, a następne porażki zadali mu Jan Błachowicz oraz Thiago Santos. Manuwa 16 z 17 zwycięstw w karierze odniósł przed czasem. Obecnie zajmuje 10 miejsce w rankingu UFC w kategorii do 205 funtów. Aleksandar Rakić nie jest jeszcze sklasyfikowany w tym zestawieniu, ale Austriak jest na dobrej drodze, aby trafić do czołówki swojej dywizji. W UFC występuje on od 2017 roku i zdążył od tego czasu stoczyć trzy zwycięskie walki. W swoim debiucie pokonał Francimara Barroso, a następnie wygrywał z Justinem Ledetem oraz Devinem Clarkiem.

Tak prezentuje się aktualna rozpiska gali w Szwecji.

  • Alexander Gustafsson vs Anthony Smith
  • Volkan Oezdemir vs Ilir Latifi
  • Jimi Manuwa vs Aleksandar Rakić
  • Makwan Amirkhani vs Chris Fishgold
  • Nick Hein vs Luigi Vendramini
  • Bea Malecki vs Duda Santana

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.