O tym, że narożnik nie zawsze daje dobre rady, przekonało się już wielu zawodników a wraz z nimi fani, którzy słuchali porad, jakie trenerzy w przerwie między rundami, dawali swoim podopiecznym. Kanał JUSTBLEED MMA pozbierał te najgorsze i umieścił w jednym filmie. Poniżej rozwiniemy to, dodając komentarz własny i opis walk:

Khabib Nurmagomedov vs Abel Trujillo

W starciu tym Khabib pobił rekord UFC w ilości obaleń w jednej, 3-rundowej walce. Obalił Abla 21 razy na 27 prób. Trujillo był niemiłosiernie tłamszony zapaśniczo. Gdy w przerwie poinformował narożnik, że Khabib jest bardzo mocny z góry, ten mu odpowiedział:

Wyglądasz silnie! Jesteś silny! Oddychaj. Chcesz usiąść? Nie siadaj. Dobra runda. To twoja walka, masz ją. Świetna robota. Wyglądasz silnie! Jesteś silny! Oddychaj (…) Nie obchodzi mnie jak silny jest z góry, rozumiesz to? Musisz to skończyć w tej rundzie. Nie daj mu się obalić! Nie poddawaj się!

Ed Herman vs Tim Boetsch

W tej walce Ed Herman miał spore sukcesy z kolanami w klinczu. Trafiał nimi cały czas Tima, obijał nimi korpus i starał się po tajsku ściągać kark Boetscha by kolanem go znokautować. W przerwie między rundami, narożnik Tima mówił:

Niech twoje ręce będą aktywne, nie przejmuj się tymi kolanami.

Boetsch minutę później został znokautowany kolanem.

Donald Cerrone vs Chris Horodecki

Cerrone wykazywał się w tym boju o wiele większymi umiejętnościami grapplerskimi. Mówiąc wprost, zamiatał matę Horodeckim. Trener Chrisa, ś.p. Shawn Tompkins powiedział mu wtedy, że chce, by to on przeniósł walkę do parteru i tam walczył (choć wyraźnie przegrywał bój w tej płaszczyźnie). Gdy Chris zrobił tak jak mu kazano i położył Donalda na plecach… został poddany przez duszenie trójkątne.

Daniel Cormier vs Jon Jones.

W walce Cormiera z Jonesem, ten pierwszy starał się przez pierwsze cztery rundy bezskutecznie obalić najmłodszego mistrza UFC. Wychodząc do piątej rundy, trener kazał „DC” spróbować obalić Jonesa gdy ponownie staną naprzeciw siebie. Ta sztuka udała mu się dopiero na minutę przed końcem całej walki. Jones jednak momentalnie wstał a Cormier przegrał walkę jednogłośną decyzją. Obalenie za wszelką cenę, nie było najlepszą strategią na Jona.

Matt Brown vs Jeremy May

Te rady po prostu trzeba zobaczyć na filmie. Podczas 7. edycji TUF-a zmierzyli się Matt z Jeremym, a Forrest Griffin, który był odpowiedzialny za Browna, wrzeszczał na niego by pokazał mu w końcu jak wychodzi z niego zwierzę.

Stephen Thompson vs Tyron Woodley

W pojedynku Thompsona z Woodleyem pod koniec pierwszej rundy, Stephen doznał rozcięcia na nosie. Dodatkowo większość rundy spędził na plecach. Narożnik „Wonderboya” w zasadzie jedyne co powiedział mu po tej rundzie to „O cholera!” i nie dał mu żadnej rady jak sprawić, by zyskał przewagę nad Tyronem.

Thiago Alves vs Martin Kampmann

Przez całą walkę, jeden z trenerów Thiaga krzyczał do niego by szedł po obalenie. Gdy pod koniec trzeciej rundy Alves naruszył Kampmanna w stójce, zamiast go skończyć na nogach, poszedł właśnie po obalenie – jak sugerował mu przez całą walkę nadgorliwy trener. Martinowi udało się jednak przetoczyć Brazylijczyka i znalazł się na górze, z ręką pod szyją rywala. Thiago odklepał gilotynę a po tym zdarzeniu zwolnił tego trenera, który całą walkę krzyczał do niego by obalał.

Takeya Mizugaki vs Bryan Caraway

O tym jak można zmylić zawodnika i uśpić jego czujność, przekonał się Bryan Caraway, który po dwóch wyrównanych rundach, usłyszał w przerwie od swojej narzeczonej Mishy Tate następujące słowa:

Świetnie ci idzie! Wyglądałeś wspaniale. Wygrałeś te dwie rundy. Teraz możesz wyluzować w tej rundzie, zrelaksuj się. Idzie ci niesamowicie.

Caraway się faktycznie zrelaksował w trzeciej odsłonie i… przegrał przez niejednogłośną decyzję.

Alex Chambers vs Kailin Curran

W filmie autor skupił się na tym, że po pierwszej rundzie, narożnik przestał dawać instrukcje Chambers i zamiast tego kazał jej wykonywać hakka (rodzaj okrzyku). Ostatecznie ta historia skończyła się dobrze, bo Alex poddała Kailin, więc hakka pomogło!

Eddie Alvarez vs Dustin Poirier

Eddie miał Dustina przygwożdżonego do siatki. Siedział na nim w dosiadzie i radził sobie świetnie… do czasu aż narożnik nie podpowiedział mu by użył łokci 12-6, które są nielegalne. Co śmieszne, jeden z trenerów wręcz pokazał mu wizualnie, by właśnie taki rodzaj łokcia zastosował. Alvarez posłuchał rady, ale niestety skutkowało to tym, że sędzia przerwał walkę, odbierając pozycję dominującą Eddiemu, dając ostrzeżenie i wznawiając walkę w stójce.

Chwilę później Alvarez został znokautowany przez Dustina.

Stipe Miocić vs Francis Ngannou

W czasie przerwy, narożnik Ngannou zamiast okładać go lodem, obłożył go ręcznikami, zwiększając jeszcze bardziej temperaturę ciała zgrzanego Francisa.

Georges St-Pierre vs Thiago Alves

GSP w czasie próby poddania Alvesa, nadwyrężył sobie pachwinę, o czym poinformował swój narożnik w przerwie między rundami. Ten jednak nie przejął się tą wiadomością i kontynuował motywacyjną gadkę:
– Naciągnąłem pachwinę
– Nie obchodzi mnie to Georges. Popatrz na mnie, z tego stworzeni są mistrzowi. Nic się teraz nie liczy. Uderz go tą pachwiną! Czy rozumiesz co chcę ci przekazać?

Mimo zignorowania kontuzji, St-Pierre gładko wygrał ten pojedynek przez jednogłośną decyzję.

Anthony Johnson vs Alexander Gustafsson

W czasie pierwszej rundy, Alex niechcący faulował, wsadzając palec w oko Anthony’ego. Gdy pojedynek został wznowiony, narożnik Gustafssona krzyknął nagle „Alex! Kopnięcie frontalne!” i gdy Szwed zrobił dokładnie to o co go poproszono, został znokdaunowany przez Johnsona i ostatecznie znokautowany chwilę później. Wszystko przez to, że Johnson usłyszał tę radę, przechwycił nogę Gusa i wyszedł z idealną kontrą. Sam „Rumble” przyznał się na konferencji prasowej po gali, że usłyszał narożnik rywala, a jako, że jest kickboxerem, zrobił użytek z tej wiedzy.

BJ Penn vs Frankie Edgar 2

W tym boju BJ przegrywał wszystkie rundy, wychodząc do czwartej odsłony, trener Penna dał mu następujące wskazówki:

Dobrze ci idzie! Wiem, że jego szybkość może ci nieco psuć (zamysł na walkę), ale pieprz tego małego skurwiela.

Wychodząc do piątej rundy usłyszał:

Wygraj to w wielkim stylu. Nie wywieraj presji, po prostu go dorwij. On ukradł ci pas, odbierz mu go.

Zero technicznych wskazówek, zero pomysłu na walkę, zwykłe, średnio udane przemowy motywacyjne, który wzgardził nawet Joe Rogan, który komentował to spotkanie. BJ Penn przegrał ten bój 3x 50-45.

Ronda Rousey vs Holly Holm

Edmond Tarverdyan: Head Movement! Head Movement!

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

5 KOMENTARZE

  1. No i podpowiedź narożnika w walce Pudzian – Tim Sylvia. Narożnik: na glebę! Po czym Mariusz sam przewraca się na plecy 😀

  2. Targatian z "hed mówmentem"… i długo długo nic. Jaki ten kolej był daremny.

  3. Edmond do Pyzy: "DO THE TRAVIS BROWNE, DO THE TRAVIS BROWNE!"Ostatnie 4 walki Travisa to 4 porażki, w tym 2 przez TKO, czyli w sumie zrobiła.

  4. Myślę, że trener Damiana Janikowskiego, który mówił swojemu zawodnikowi, aby naśladował Romero w walce z Materlą.Późniejsze braki w brudnym boksie, obalenia z 5 metrów.Taktyki 15 minut leżenia i po robocie.Janikowski to kolejna Ronda się robi.Walka Błachowicza z ,,Wstawaj".Głupie nie przerwanie walki Tymoteusza Świątka, kiedy trener powinien po prostu rzucić ręcznik. Skończyło się to dość niezłą kontuzją oka.Trener Rondy za wmówienie zawodniczce, że ma dobrą stójkę. Niebezpieczny człowiek z niego dla swoich zawodników.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.