Vitor Belfort podczas transmisji UFC 84 na kanale Premire Combat (był komentatorem TV) powiedział że wystąpi 19 lipca na wielce oczekiwanej gali Affliction: Banned. Z tego co mówił Vitor wystąpi w nowej dla siebie wadze middleweight (84kg). Nie podał nazwiska swojego przeciwnika ale bardziej ciekawe jest to co zauważyli ludzie z BloodyElbow i Fightlinkera jakiś czas temu a mianowicie czy komisja CSAC w ogóle zezwoli na udział Vitora w gali na terenie USA ? Skąd wątpliwości ? Już wyjaśniam.

Vitor po tym jak został zawieszony przez komisję sportową za doping w walce z Danem Hendersonem w Vegas nie zważając na karę zawieszenia walczył na gali Cage Rage w Anglii. Można sobie zadać pytania co komisja sportowa w USA ma wspólnego z galami toczonymi w Europie ? Teoretycznie (i prawnie) nic ale w praktyce chce mieć bardzo dużo.

Wiemy to ponieważ podobny przypadek stał się udziałem Hermesa Franci kiedy ten w trakcie zawieszenia (za walkę z Sherkiem) chciał walczyć w UK i poprosił o zgodę komisję CSAC. W odpowiedzi usłyszał że jeśli w trakcie zawieszenia będzie walczył w innym kraju to już nigdy nie dostanie pozwolenia na walkę na „American soil” i tyle. Ciekawe jak w sprawie Vitora zachowa się komisją, ale patrząc na historię jej poczynań nie wróżę że skończy się to dobrze dla zawodnika z Brazylii.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.