44-letni Alain Ngalani nie walczył w organizacji ONE Championship od ponad roku ale na swój powrót planował walkę z byłym mistrzem organizacji UFC Vitorem Belfortem.

Popularny na azjatyckim rynku „Pantera” zdradził w wywiadzie dla South China Morning Post’s, że takie z weteranem największych organizacji MMA na świecie było planowane przez organizację One Championship tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa:

„Na początku tego roku dostałem telefon od Chatri`ego i przygotowywaliśmy się do wydarzenia które jak powiedział, byłoby największą walką tego roku. Nasza walka miała być już ogłoszona, ale z powodu wirusa wszystko zostało wstrzymane. W przeciwnym razie byłbym już w trakcie treningu do walki z nim. Wyzdrowiałem po kontuzjach i teraz czekam na decyzję co dalej. To niestety nie zależy ode mnie z kim zawalczę, czekam teraz na decyzję wielkiego szefa. Muszę tylko zrobić swoją część i być w formie do walki.”

Ngalani (MMA 4-5) który w organizacji ONE Championship startuje w kategorii ciężkiej i półciężkiej nie walczył od marca 2019 roku kiedy to został pokonany w pierwszej rundzie przez Mauro Cerilliego. Powrót do ringu na walkę z Belfortem byłby dla niego prawdziwym spełnieniem marzeń:

„Naprawdę nie chcę teraz za dużo mówić o walce z Belfortem ponieważ wciąż jestem w trakcie negocjacji na kolejną walkę. Nie chcę o tym mówić, ale prowadziliśmy rozmowy żeby po moim powrocie wziąć udział w super walce. Jest kilka nazwisk w grze w tym między innymi Vitor Belfort. On jest mega gwiazdą i dla mnie to byłaby czysta przyjemność zmierzyć się z nim ale nic nie jest jeszcze pewne. To jest jedyna szansa w życiu na takie starcie. Osobiście Vitor Belfort był dla mnie wielką gwiazdą i miał ogromny, ogromny wpływ na moją karierę. To będzie prawdziwy zaszczyt, jeśli kiedykolwiek będę mógł się z nim zmierzyć w klatce.”

Na razie nie wiadomo kiedy mogło by dojść do tego starcia. Trwająca pandemia Covid-19 zahamowała plany wszystkich organizacji MMA na świecie w tym ONE Championship.

Poniżej kilka materiałów z treningów zawodników:

Jak walczy Ngalani możecie zobaczyć poniżej:

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.