Konto Evolve MMA, klubu w Singapurze założonego przez Chatrigo Sityodtonga (Dyrektora generalnego ONE Championship), upubliczniło wczoraj migawkę z treningu zadaniowego Vitora Belforta. Zobaczcie sami formę 42-letniego byłego mistrza UFC!

A post shared by (@evolvemma) on

Wpis ten został wrzucony z tekstem:

Za każdym razem gdy były mistrz świata UFC Vitor Belfort odwiedza Singapur, zawsze ma miejsce jego trening z Yodkunsupem Por Pongsawangiem, trenerem mistrzów świata.

Yodkunsup Por Pongsawang to faktycznie legendarna postać. Trener w Evolve ma stoczonych ponad 250 zawodowych walk w Muay Thai. Współpracował z Georgesem St-Pierrem (MMA 26-2), Rafaelem dos Anjosem (MMA 29-12), Mistrzem Świata w Boksie Tajskim Nong-O Gaiyanghadao, Shinya Aokim (MMA 44–9, 1NC) i z wieloma innymi słynnymi nazwiskami.

Vitor Belfort (MMA 26–14, 1NC) podobnie jak Por Pongsawang, również zyskał status legendy. W 2004 roku był mistrzem wagi półciężkiej w UFC, w 1997 roku wygrał turniej wagi ciężkiej na UFC 12, mając zaledwie 19 lat. Do tej pory posiada rekord skończeń w pierwszych rundach w historii UFC (14) oraz najwięcej skończeń przez nokauty (12). Vitor znany jest też z bycia twarzą TRT – czyli terapii testosteronowej, której legalnie poddawali się profesjonalni zawodnicy między 2013 a 2014 r. Zastępcza kuracja testosteronem była stosowana także u  Chaela Sonnena (MMA 31-17-1), Dana Hendersona (MMA 32-15) czy Franka Mira (MMA 19-13). W lutym 2014 roku Komisja Sportowa Stanu Nevada ukróciła jednak ten proceder i przegłosowała jednogłośnie zakaz wydawania zezwoleń na używanie TRT. Decyzję tę komisarze motywowali przede wszystkim brakiem środków na właściwie monitorowanie zawodników, którzy otrzymywali takie zezwolenie, czy przekraczają oni dopuszczalnych norm obecności hormonu w organizmie.

W maju tego roku, Vitor ogłosił zawieszenie sportowej emerytury i powrót do walk. Związał się z organizacją ONE Championship.

A post shared by (@vitorbelfort) on

A post shared by (@vitorbelfort) on

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.