(Fot.: Sam Morris, Las Vegas Sun)

Ceniony trener MMA, Shawn Tompkins w rozmowie z Mauro Ranallo podczas radiowego programu The Fight Show zdradził że Vitor Belfort opuścił jego team i powrócił po ponad rocznej przerwie do Xtreme Couture:

Mauro Ranallo: Co się dzieje z Vitorem Belfortem? Wiem że pomagałeś mu przygotować się do walki z Andersonem Silvą. Teraz jest w Xtreme Couture, twojej poprzedniej akademii. Mówi się że ściągnie Mike`a Tysona żeby pomógł mu w treningu do walki z Silvą. Jakie są teraz twoje relacje z nim i czemu nie będziesz stał w jego narożniku podczas gali UFC 126 ?

Shawn Tompkins: Wiesz, Vitor robił już takie rzeczy wcześniej. Czasami nie do końca przemyśli swoje zachowanie. To nie jest tak że sprowadził Mike`a Tysona do pomocy. Vitor po prostu idzie tam gdzie coś się dzieje, gdzie dzieje się coś co przyciąga uwagę ludzi. Pójdzie tam i przecież to nie jest tak że Mike Tyson go czegoś nauczy. Tak samo jest w pozostałych ośmiu akademiach w których trenuje. Tylko dlatego że jest teraz w Xtreme Couture zamiast być ze mną nie oznacza że będzie trenował z Randym Couture. Vitor nie jest lojalny. Widzieliśmy już takie sytuacje wcześniej.

Mauro Ranallo: Wyczuwam pewną złośliwość. Czy to oznacza że wasze relacje nie są już takie dobre jak wcześniej?

Shawn Tompkins: Życzę mu jak najlepiej, ale jak na faceta który mówił mi o szacunku, lojalności, wierze w Boga i tego typu rzeczach przez tyle lat, w rzeczywistości pokazał coś zupełnie innego. Zobaczymy. Życzę mu wszystkiego dobrego. Andersonowi Silvie również.

Update: Vitor Belfort na Twitterze skomentował sytuację tak:

Nie mam nic miłego do powiedzenia więc wolę tego nie komentować. Mam prawo wybierać z kim trenuje. Mam szacunek i lojalność ponieważ powiedziałem mu prosto w twarz że nie chce z nim już pracować i podążać za jego wizją treningu. Przyjął to zbyt osobiście. To co powiedział nie jest prawdą ponieważ jest słabo poinformowany, Mike Tyson nigdy mnie nie trenował i nie wiem skąd to się w ogóle wzięło.

112 KOMENTARZE

 1. UUUU…. To nie wróży najlepiej moim zdaniem, do walki jeszcze 3 tygodnie czyli 2 tygodnie treningów, i zmiana gymu? Dziwna decyzja Vitora

 2. „Andersonowi Silvie również”. To najlepiej zaakcentowało całą sytuacje :D.

 3. Ohoho… Ostro! 😛 Zgadzam się co do tego, że Tyson go niczego nie nauczy- według mnie boks wykorzystywany w MMA ma mało wspólnego z „klasycznym”. Sama decyzja o zmianie stajni na 16 dni przed galą wydaje się dziwna, żeby nie powiedzieć głupia… Chociaż z drugiej strony nie wiemy co się wydarzyło, no i mamy relację wyłącznie jednostronną. Sympatyzuję z Silvą, więc z tego typu cyrku powinienem się tylko cieszyć 😛

 4. nie kumam całej tej gadki o lojalności o której mówi Tompkins. inni fighterzy jak np Forrest Griffin, Stephan Bonnar czy Evan Dunham też trenują w kilku różnych klubach w Vegas i nikt im publicznie z tego powodu kazania nie prawi

 5. Może chodzi o to, że Vitor mu obiecał ,iż będzie tylko z nim trenował i nigdzie indziej, a tu teraz taki numer mu odstawił. Pewnie dlatego taka gadka.Tak mi się wydaje.

 6. Behemot, jakby klasyczny boks miał mało wspólnego z boksem w mma to najlepsi zawodnicy nie tranowaliby u najlepszych bokserskich trenerów np. Silva, Penn, GSP.

 7. popatrzcie jak w stójce ruszają się santiago (mt) czy sotiropoulos (bxn). to że dużo jest facetów machających cepami na lewo i prawo nie znaczy, że techniki bokserskie w mma nie są przydatne.

 8. tsatsiki
  ale w tym wywiadzie wybitnie czuć konflikt na lini zawodnik – trener. nie czujesz? Pewnie że trenują ale w porozumieniu z trenerami ble ble ble a tu chyba sytuacja jest klarowna.

 9. Gdyby boks w MMA był tak różny od zwykłego, to czemu Randy bał się boksu Toneya, mógł go wykończyć boksem MMA… Przestańcie gadać głupoty. Na podstawie tej samej bezmyślnej teorii można by powiedzieć, że po co trenować tradycyjne zapasy, lepiej zapasy pod MMA trenować.

 10. klarowna może będzie jak za dwa tygodnie Helwani w swoim wywiadzie dokładnie przemagluje Belforta bo narazie widzę tylko focha ze strony Tompkinsa

 11. Ja nie uważam, że nie mają ze sobą nic wspólnego, ale „czysta” technika bokserska nie uwzględnia wielu ważnych aspektów MMA, np. bokser nie obawia się o sprowadzenie, ani o niskie kopnięcie, a co wpływa na to, że inaczej porusza się w ringu. Takich różnic można wymienić naprawdę wiele i dlatego uważam, że treningi z Tysonem nie przyniosłyby większego efekty… Chyba sami nie wierzycie, że po takich treningach stójka Belforta uległaby choćby zauważalnemu polepszeniu co? 🙂

 12. takubo —> ale musisz przyznać, że ten boks (bez niezbędnych modyfikacji) do czegokolwiek mu się w tej walce przydał? 😛 No i jestem jak najdalej stwierdzenia, że boks MMA jest lepszy niż klasyczny- po prostu uważam, że te dwie dziedziny są od siebie dość różne.

 13. jeżeli chodzi o technikę uderzania na pewno Tyson może wiele nauczyć praktycznie każdego zawodnika mma. podobnie z unikami, wymianami i gardą. wielu fighterów mma ze swoimi warunkami mogłoby bić zdecydowanie mocniej i celniej, szybciej kończąc przeciwników i osczędzając sobie np. kontuzji.

  pewnie, że to są dwie różne dyscypliny, ale żadna inna sztuka walki nie wypracowała skuteczniejszych uderzeń rękami od boksu. to dlatego np. w większości polskich szkół do taja dodaje się klasyczne techniki bokserskie. zupełnie inaczej walczy się u nas niż w tajlandii.

  i dlatego podawałem wcześniej przykłady, że w mma można bardzo skutecznie walczyć z dobrze poukładanym tajem/boksem.

  rzekłem

 14. Tompkins po odejsciu z Xtreme Couture pokazal ze ma jaja i charakter , wiec nie sadze zeby udzielil tego wywiadu z zawisci do Vitora.

 15. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 16. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 17. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 18. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 19. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 20. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 21. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 22. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 23. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 24. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 25. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 26. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 27. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 28. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 29. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 30. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 31. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 32. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 33. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 34. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 35. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 36. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 37. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 38. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 39. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 40. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 41. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 42. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 43. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 44. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 45. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 46. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 47. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 48. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 49. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 50. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 51. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 52. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 53. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.