sonnen

Jeden z najlepszych trashtalkerów w MMA – Chael Sonnen, oblał test antydopingowy przed nadchodzącą galą UFC 175 i został zmuszony do wycofania się ze starcia z Vitorem Blefortem.

Jak podało ESPN.com, „Gangster z Oregonu” został usunięty z karty walk UFC 175. Zgodnie z informacjami, u Sonnena wykryto dwie nielegalne substancje: anastrozol – niesteroidowy lek selektywnie hamujący aromatyzację, stosowany w przypadku leczenia raka piersi; a także klomifen – organiczny związek chemiczny, używany do zwalczania bezpłodności u kobiet. Na najbliższym posiedzeniu Komisja Sportowa Stanu Nevada może zadecydować o zawieszeniu zawodnika.

Przypomnijmy, że Sonnen miał się pierwotnie zmierzyć podczas UFC 175 z Wanderleiem Silvą, lecz Brazylijczyk w ostatnich dniach – w niejasnych okolicznościach – nie poddał się podobnemu badaniu, za co został wycofany ze starcia planowanego na 7 lipca. Wtedy szefostwo UFC zdecydowało się, że w miejsce „The Axe Murder” wejdzie jego rodak – Vitor Belfort.

Co ciekawe, „The Phenom” ciągle nie ma ważnej licencji na starty w Nevadzie. Czy chociaż on przejdzie pozytywnie testy antydopingowe, czy może będzie to pierwsza sytuacja w historii mieszanych sztuk walki, kiedy trzej zestawieni ze sobą fighterzy nie stanęli do walki z powodu niedozwolonych środków w organizmie?

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.