(fot. Jeff Sherwood / Sherdog.com)

UFC powoli zapełnia przyszłoroczne marcowe gale. Jak informuje MMAFighting.com największy gwiazdor WEC Urijah Faber (MMA 24-4, WEC/UFC 9-3, 4 w rankingu MMARocks) zadebiutuje w UFC w starciu z pierwszym mistrzem WEC w wadze koguciej Eddiem Winelandem (MMA 18-6-1, WEC/UFC 5-2, 10 w rankingu MMARocks) na UFC 128, 19 marca w Newark. Pojedynek będzie najprawdopodobniej drugą walką wieczoru gali, obok pojedynku Mauricio Ruy z Rashadem Evansem.

Dla Fabera będzie to dopiero drugi pojedynek w kategorii koguciej. W listopadzie Californian Kid poddał w pierwszej rundzie mocnego Takeyę Mizugakiego. Występ w marcu oznacza, że lider teamu Alpha Male nie będzie trenerem najbliżej edycji TUFa, której nagrywanie rozpocznie się w połowie stycznia. Wineland zadebiutuje w dużym Octagonie po efektownych wygranych przed czasem nad Willem Campuzano i Kenem Stone’em.

Na główną kartę gali na wschodnim wybrzeżu powinien też trafić anonsowany przez Sherdoga pojedynek Jima Millera (MMA 19-2, UFC 8-1, 8 w rankingu MMARocks) z kolejnym nabytkiem z WEC Kamalem Shalorusem (MMA 7-0-2, WEC/UFC 3-0-1). Niepokonany w sześciu ostatnich pojedynkach w UFC Miller miał się zmierzyć z rywalem z „pierwszej 10”, ale przeciwko własnej publiczności w stanie New Jersey będzie musiał się zadowolić czołowej lekkim WEC.

Sherdog.com zapowiada tez pojedynek Luisa Artura Cane (MMA 10-3, UFC 3-3, 22 w rankingu MMARocks) z Czeskim Terminatorem Karlosem Vemolą (MMA 8-1, UFC 1-1).

Rozpiska UFC 128.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.