cruz-faber

Jak wszyscy doskonale wiedzą, Dominick Cruz oraz Urijah Faber nigdy nie darzyli się sympatią. „The Dominator”, przy okazji rozmowy z mediami, postanowił ocenić styl jego rywala. Według niego największą zaletą Fabera, który został zastopowany jedynie 3 razy podczas swoich 41 pojedynków w oktagonie, jest jego instynkt do przetrwania.

Nigdy nie możesz lekceważyć zawodnika, który ma takie doświadczenie. Urijah ma styl walki, który jest idealny na pięć rund, ma wtedy więcej czasu, aby zakończyć pojedynek. Wie jak przetrwać w oktagonie, to jest jego największa zaletą. On myśli, że jak nie zostanie zastopowany, to zawsze ma szansę żeby wygrać. Jego celem jest przetrwać walkę albo samemu ją skończyć. Dlatego tak często przegrywa decyzjami. Nie wie jak wygrywać walki w dominującym stylu, nie wie jak używać kombinacji, nie wie jak odpowiednio punktować, po prostu czeka na skończenie, a jeśli ono nie nadejdzie – przegrywa.

Cruz, który odebrał tytuł T.J. Dillashawowi w styczniu, porównał swojego aktualnego rywala do zwierzęcia, które zapędzone zostaje w róg.

Faber się cofa, nie przyjmuje wiele ciosów i próbuje trafić dosłownie cepami, mając nadzieję, że któryś z nich trafi i uda mu się nim skończyć walkę. To właśnie sprawia, że jest niebezpieczny. Cały czas trzeba uważać, ponieważ on za każdym razem będzie chciał urwać Ci głowę.

To jak zapędzenie kota w róg pomieszczenia. Zawsze będzie niebezpieczny, nie wiesz kiedy zaatakuje więc musisz cały czas uważać. Nie lekceważę Fabera, dlatego też zobaczycie najlepszego Dominicka Cruza w oktagonie podczas UFC 199.

Bilans pojedynków obu zawodników to 1-1, a sobotnia walka pozwoli rozwiązać konflikt Cruza i Fabera. Główną walką wieczoru będzie walka o tytuł mistrzowski kategorii średniej, pomiędzy Lukiem Rockholdem, a Michaelem Bispingiem.

9 KOMENTARZE

 1. Cruz ma celne analizy psychologiczne 😀

  PS. Czy to serio pojawiły się jakieś laski na cohones czy kaczka ma za dużo czasu znowu?

 2. maras

  Cruz ma celne analizy psychologiczne 😀

  PS. Czy to serio pojawiły się jakieś laski na cohones czy kaczka ma za dużo czasu znowu?

  Faktycznie, jest nowa 🙂
  Insta seems legit, myślę, że Kaczka by od 3 lat nie prowadził fejkowego foto konta 😉
  Siema @Moooniaa

 3. maras

  Cruz ma celne analizy psychologiczne 😀

  PS. Czy to serio pojawiły się jakieś laski na cohones czy kaczka ma za dużo czasu znowu?

  Mialem o to samo pytac. @MysticBęben nigdy nie wiesz. Jak sam ze soba mogl rozmawiac to takie rzeczy tez by pewnie mogl ;p

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.