Według nieoficjalnych informacji, Umar Nurmagomedov (11-0) w kolejnym pojedynku może skrzyżować rękawice z Artemem Lobovem (14-15-1). Starcie to miałoby odbyć się na gali Gorilla Fighting Championship w Moskwie.

Kuzyn aktualnego mistrza UFC w kategorii lekkiej zawodową karierę rozpoczął w grudniu 2016 roku. Od tamtej pory stoczył jedenaście pojedynków – wszystkie zwyciężył. W 2019 roku trzykrotnie pojawiał się w klatce. W kwietniu decyzją sędziów pokonał Wagnera Limę, w lipcu poddał w pierwszej rundzie Tarasa Grytskiva, a w sierpniu wypunktował Sidemara Honorio.

Lobov po odejściu z organizacji UFC porzucił karierę w mieszanych sztukach walki na rzecz pojedynków na gołe pięści. Pod szyldem Bare Knuckle Fighting Championship pokonał decyzjami sędziów Jasona Knighta i Pauliego Malignaggiego. W ostatnich starciach na zasadach MMA „The Russian Hammer” przegrywał z Michaelem Johnsonem, Adre Filim i Cubem Swansonem. Ostatnie zwycięstw Lobov odniósł w listopadzie 2016 roku, pokonując decyzją sędziów Teruto Ishiharę.

1 KOMENTARZ

  1. Czemu piszecie rekord Lobova 14-15, skoro GFC i sherdog podają 13-15? Proszę o odpowiedź!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.