Organizacja UFC postanowiła przypomnieć fanom do jakich zmian na mistrzowskich tronach doszło w roku 2022 w oktagonie UFC.

Podsumowując miniony rok UFC przygotowało dla fanów materiał wideo, w którym prezentuje walki mistrzowskie z roku 2022, w których doszło do zmian czempionów. Mamy więc pokazane zwycięstwa: Deivesona Figueiredo, Carli Esparzy, Jiriego Prochazki, Brandona Moreno, Amandy Nunes, Leona Edwardsa, Islama Makhacheva, Weili Zhang i Alexa Pereiry.

W roku 2022 doszło więc do wielu zmian mistrzowskich, ale z tych najbardziej zaskakujących warto przypomnieć dwie, w których mistrzowie utracili tytuł po długich latach dominacji. W pierwszym boju Leon Edwards pobił Kamaru Usmana, czempiona kategorii półśredniej, a w drugim Alex Pereira pokonał Israela Adesanyę, mistrza wagi średniej. W obu pojedynkach pretendenci przegrywali walkę na punkty i tuż pod koniec udawało im się odwrócić losy pojedynku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

BogdanJanusz

M-1 Global
Heavyweight

3,857 komentarzy 12,099 polubień

Mam nadzieję że w tym roku ostatni afrykański brat dostanie na pyrke.

Odpowiedz 2 polubień

F
Faryzejusz

Legacy FC
Welterweight

2,034 komentarzy 3,595 polubień

Mam nadzieję że w tym roku ostatni afrykański brat dostanie na pyrke.

O ile w tym roku wejdzie do klatki... A druga sprawa kto mu ten pas ma odebrać. Bo nie wierzę , że Jones wróci a Gane właśnie przegrał z Ukulele. Innych pretendentów brak.

Odpowiedz polub

D
Decca

Oplot Challenge
Featherweight

1 komentarzy 5 polubień

Mamy więc pokazane zwycięstwa: Deivesona Figueiredo, Carli Esparzy, Jiriego Prochazki, Brandona Moreno, Amandy Nunesa, Leona Edwardsa, Islama Makhacheva, Weili Zhang i Alexa Pereiry.

1672766852972.jpeg

Odpowiedz 5 polubień

PaulPGR

PRIDE FC
Lightweight

6,442 komentarzy 20,100 polubień

Co by nie mówić Edwards zostający mistrzem po nokaucie na Usmanie to jedna z największych mistrzowskich sensacji w UFC.

Odpowiedz 2 polubień