Dana White nie rezygnuje z organizacji pojedynku Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem. Wczoraj sam Rosjanin poinformował fanów na swoim profilu na Instagramie, że zakaz podróży z kraju może utrudnić mu występ na zbliżającej się wielkimi krokami gali UFC 249. Prezydent UFC w podcaście „Heavyweight” wypowiedział się na temat aktualnego statusu tego pojedynku.

Największym wyzwaniem w tym momencie jest to, że jak tylko coś wymyślę to następnego dnia wstaję i cały świat się zmienia. Za każdym razem, kiedy pracowałem nad czymś ciężko ze swoją ekipą, nasze wysiłki idą na marne. Tak stało się dzisiaj. Obudziłem się i Rosja zakazała podróże, a Khabib Nurmagomedov tam przebywa.

Obudziłem się rano i cały pier*olony świat znowu się zmienił. Wracamy więc do planowania i myślimy już nad nowym rozwiązaniem. Podczas naszej rozmowy już pracują nad tym ludzie. Słuchajcie, jestem kur*a zawzięty i jak powiedziałem, że to się odbędzie to się odbędzie.

Wiele osób martwi się o bezpieczeństwo zawodników. White zapewnił, że to zawsze było priorytetem UFC i teraz nic się nie zmienia.

Zawsze dbamy o bezpieczeństwo naszych zawodników. Pomyślcie o tym… W 20-letniej historii tego sportu, odkąd tu jestem i jeszcze przede mną, nie było nigdy śmierci czy poważnego uszkodzenia na zdrowiu. To szalone! Nawet cheerleading nie może tego powiedzieć. Jeszcze przed koronawirusem zawsze zapewnialiśmy naszym zawodnikom bezpieczeństwo i pomoc medyczną. Zdrowie i bezpieczeństwo to dla nas nic nowego. Teraz po prostu staram się odpowiednio tym zarządzać, podczas gdy cały świat szaleje i traci swoje głowy przez koronawirusa. Wszyscy moi zawodnicy chcą walczyć. Moi ludzie chcą pracować. Każdy kto uczestniczy w tym procesie ma ogromne chęci do działania.

Prawda jest taka, że moi zawodnicy mają najlepszą lekarską pomoc jaką tylko mogą dostać. Lepszą niż to co mogą dostać w swoich domach. Kontaktowałem się ze wszystkimi, z pracownikami i zawodnikami. Jeśli ktoś ich bliski potrzebuje pomocy, jestem tutaj. Zrobię wszystko żeby im pomóc i o nich zadbać. Tak zawsze było. Ta walka się odbędzie.

Sporo ludzi z mediów to pier*olone szuje. Jak tylko powiem im co robimy to próbują to sabotować. Powiedziałem więc im wszystkim żeby się pier*olili i nie zamierzam nic mówić o tej sytuacji. Walka odbędzie się 18 kwietnia, gdzieś na tej pier*olonej planecie i jak tylko będziecie musieli o tym wiedzieć to dam wam znać.

Według informacji jakie podał wczoraj Ariel Helwani z ESPN, organizacja zaoferowała alternatywną walkę Tony’emu Fergusonowi. Khabiba miałby zastąpić Justin Gaethje. Jak jednak widać, prezydent UFC nie zamierza zrezygnować z zestawienia Rosjanina z „El Cucuy”. Do UFC 249 pozostało nieco ponad 2 tygodnie, a nadal nieznana jest lokalizacja tego wydarzenia.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.