Pierwsza gala UFC w Rosji została według informacji portalu MMA-Today.com wzmocniona bardzo ciekawą walką z punktu widzenia polskiego fana.

Zmierzy się w niej walczący o utrzymanie w organizacji UFC Krzysztof Jotko (19-4 MMA) z debiutującym w najlepszej lidze świata, mocnym zawodnikiem gospodarzy Adamem Yandievem (9-0 MMA).

Walka nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez organizację UFC ale Krzysztof Jotko na swoich mediach społecznościowych praktycznie potwierdził, że do niej dojdzie przesyłając swoim fanom informacje dziennikarzy o tym właśnie starciu:

Jotko po świetnym starcie w UFC kiedy to wygrał sześć z pierwszych siedmiu pojedynków, miał w ostatnim czasie słabszą serię przegrywając trzy walki z rzędu. 28-letni zawodnik w poprzednim roku przegrał walkę z byłym mistrzem organizacji WSOF Davidem Branchem oraz Uriah Hallem. Powrócił do akcji w kwietniu tego roku, kiedy to na gali UFC na FOX 29 zatrzymał go w drugiej rundzie Brad Tavares. Stawką na gali UFC w Moskwie będzie prawdopodobnie walka o utrzymanie się w najlepszej organizacji MMA na świecie.

Jego przeciwnik Adam Yandiev, ostatni raz w ringu pojawił się pod koniec 2015 roku walcząc dla organizacji M-1. Rosjanin będzie przed swoimi fanami walczył o przedłużenie idealnej serii 9 zwycięskich walk. 30-letni zawodnik do tej pory wszystkie dziewięć walk kończył w pierwszej rundzie.

Gala UFC Fight Night 136 odbędzie się 15 września na Stadionie Olimpijskim w Moskwie. Całe wydarzenie będzie transmitowane na platformie UFC Fight Pass oraz tradycyjnie na antenach Polsatu.

Na ten moment na galę zapowiedziano następujące walki:

Walka wieczoru

265 lbs: Mark Hunt (MMA 13-12-1) vs. Alexey Oleynik (MMA 56-11-1) | 5 rund

Pozostałe

265 lbs: Andrei Arlovski (MMA 27-16-0) vs. Shamil Abdurakhimov (MMA 18-4-0) | 3 rundy

185 lbs: Krzysztof Jotko (MMA 19-4-0) vs. Adam Yandiev (MMA 9-0-0) | 3 rundy

 

135 lbs: Merab Dvalishvili (MMA 7-4-0) vs. Terrion Ware (MMA 17-7-0) | 3 rundy

185 lbs: Omari Akhmedov (MMA 17-4-1) vs. C.B. Dollaway (MMA 17-8-0) | 3 rundy

1 KOMENTARZ

  1. Problemy rodzinne (z klanem) z racji jego żony, gdzie sie przeciwil rodzinie cos tam muzulmanskie sprawki

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.