ufc rodriguez waterson

Marina Rodriguez triumfowała w walce wieczoru gali UFC Vegas 26. Brazylijka okazała się lepsza od Michelle Waterson i po 25 minutach starcia dopisała do swojego rekordu zwycięstwo przez jednogłośną decyzję.

Pojedynek rozpoczął się spokojnie, zawodniczki nie podejmowały zbędnego ryzyka i w pierwszej minucie nie oglądaliśmy wielu celnych uderzeń. Marina i Michelle pracowały przede wszystkim kopnięciami. Rodriguez napierała do przodu i atakowała przy tym pojedynczymi ciosami. Waterson zadała kilka niskich kopnięć, jednak większość jej akcji przeszywała powietrze przed rywalką. W końcówce rundy Rodriguez zamknęła „Karate Hottie” pod siatką i trafiła celną kombinacją.

Zawodniczki kontynuowały potyczkę w stójce również w drugiej odsłonie. Z upływem czasu Rodriguez nabierała pewności siebie i coraz lepiej radziła sobie w wymianach. Brazylijka wywierała presję i punktowała wycofaną Waterson. Michelle regularnie atakowała kopnięciami na różnych wysokościach. Amerykanka nieskutecznie szukała przeniesienia akcji do parteru. Druga runda skończyła się serią ciosów ze strony Mariny.

Marina Rodriguez przeszła do ofensywy od razu po rozpoczęciu trzeciej odsłony. Waterson odpowiedziała złapaniem klinczu i przyciśnięciem rywalki do siatki. Po rozerwaniu Brazylijka kontynuowała wywieranie presji. Rodriguez zaatakowała świetną kombinacją bokserską przy siatce. Michelle dawała się spychać w kierunku ogrodzenia, co zazwyczaj kończyło się kolejnymi skutecznymi atakami w wykonaniu Rodriguez. „Karate Hottie” odpowiadała kopnięciami, jednak przegrywała większość wymian w stójce. Przewaga Rodriguez rosła z minuty na minutę, co odzwierciedlała statystyka celnych ciosów.

Przebieg pojedynku uległ zmianie dopiero w czwartej rundzie. Rodriguez prowadziła walkę w stójce i Waterson musiała ratować się obaleniem. Po niecałych dwóch minutach tej odsłony akcja przeniosła się do parteru. Amerykanka skontrolowała Marinę z półgardy. Michelle wcisnęła przeciwniczkę w siatkę i rozpoczęła rozbijanie Rodriguez na ziemi. Brazylijka nie była w stanie wrócić na nogi i do końca rundy przyjmowała uderzenia od Waterson.

W ostatniej rundzie walki wieczoru UFC Vegas 26 zawodniczki wymieniały ciosy w stójce. Waterson przeprowadziła kilka groźnych ataków, trafiając rywalkę kopnięciami na korpus oraz głowę. Rodriguez wywierała presję i stale dążyła do zamknięcia Michelle pod siatką. Rodriguez zadawała więcej celnych uderzeń. W końcówce starcia zaznaczyła swoja przewagę kolejną skuteczną serią ciosów. Po 25 minutach pojedynku o werdykcie musieli zadecydować sędziowie punktowi. Ci byli jednogłośni w swojej ocenie i ostatecznie w górę powędrowała ręka Mariny Rodriguez.

125 lb: Marina Rodriguez pok. Michelle Waterson przez jednogłośną decyzję (48-47, 49-46, 49-46)