ufc brunson holland

Derek Brunson przerwał świetną passę Kevina Hollanda i zwyciężył w walce wieczoru gali UFC Vegas 22. Dzięki licznym obaleniom i kontroli w parterze Brunson okazał się zdecydowanie lepszy na wszystkich kartach sędziów punktowych.

Brunson rozpoczął walkę od kopnięcia na korpus. Holland napierał do przodu i starał się zamknąć rywala pod siatką. Kevin przewrócił się po nieudanym ataku i akcja przeniosła się do parteru, gdzie górną pozycję zajął Derek. Brunson obijał przeciwnika z gardy, Holland nie był w stanie uciec spod Dereka ani złapać go w próbę poddania z pleców. W ostatnich sekundach rundy zawodnicy zdążyli wrócić do stójki. Początek starcia minął zdecydowanie pod dyktando Dereka Brunsona.

Kevin Holland w swoim stylu prowokował rywala rozmowami w oktagonie. Po krótkim zwarciu i wymianie ciosów pod siatką, zawodnicy wylądowali na ziemi, gdzie znów pozycję z góry zajął Brunson. Derek przeszedł do pozycji bocznej i zagroził Hollandowi trójkątem rękami. Kevin wybronił tę próbę poddania, po czym uciekł do stójki. Brunson od razu zanotował kolejne udane sprowadzenie. Ostatnią minutę drugiej odsłony Brunson kontrolował przeciwnika w parterze.

Derek Brunson nie zamierzał wymieniać ciosów z Hollandem i szybko po rozpoczęciu trzeciej rundy przeniósł akcję na ziemię. Kevin nie mógł sobie poradzić z ofensywą zapaśniczą rywala i ponownie został zmuszony do bronienia się z pleców. Brunson nie atakował ciosami z dużą częstotliwością, ale pewnie utrzymywał Hollanda na macie i nie dawał sędziemu ringowemu pretekstu do podniesienia zawodników do stójki. Trzecia runda z kolei powędrowała na konto Brunsona.

Holland był szybszym zawodnikiem podczas wymian w stójce, ale nie utrzymał walki w tej płaszczyźnie. Brunson zanotował sprowadzenie, Kevin zdołał na moment wrócić na nogi, ale szybko kolejny raz znalazł się na macie. Holland nie był w stanie zagrozić Derekowi z pleców, a jego próba powrotu na nogi została skontrowana przez Brunsona przejściem do klinczu.

Na początku ostatniej odsłony tego pojedynku Kevin przestrzelił frontalnym kopnięciem na głowę. Holland punktował w stójce i próbował przejąć inicjatywę, jednak Brunson przytomnie skrócił dystans i złapał klincz. Po niecałych dwóch minutach tej odsłony tym razem to Holland obalił i wylądował na ziemi w górnej pozycji. Kevin chciał wykonać slam na swoim przeciwniku, ale Derek w odpowiednim momencie rozpiął gardę. Holland zaatakował mocnymi ciosami z góry i wrócił do stójki, co skończyło się natychmiastowym obaleniem ze strony Brunsona. Dzięki dominacji zapaśniczej na przestrzeni całego pojedynku ze zwycięstwa mógł się cieszyć Derek Brunson, który wygrał na wszystkich kartach sędziowskich.

185 lb: Derek Brunson pok. Kevina Hollanda przez jednogłośną decyzję (49-45, 49-46, 49-46)

Pełne wyniki gali UFC Vegas 22

Dla Dereka Brunsona jest to już czwarte zwycięstwo z rzędu. Amerykanin w swoich poprzednich występach pokonał kolejno Eliasa Theodorou, Iana Heinischa oraz Edmena Shahbazyana. Brunson od lat należy do szerokiej czołówki kategorii średniej UFC, przed dzisiejszą walką plasował się na 7 miejscu w oficjalnym rankingu. Triumfem na gali UFC Vegas 22 udało mu się przerwać passę pięciu wygranych pojedynków Kevina Hollanda, którą zanotował w 2020 roku.