„Czarna Bestia” znów nokautuje! Derrick Lewis dopisał do swojego rekordu kolejne zwycięstwo przed czasem. W walce wieczoru gali UFC Vegas 19 Lewis w brutalny sposób odprawił Curtisa Blaydesa.

Od początku walki Curtis Blaydes aktywnie pracował na nogach, natomiast Lewis wyczekiwał na swojego rywala na środku oktagonu. Derrick trafił w szczękę Blaydesa czystym ciosem, Curtis wycofał się w obawie przed dalszymi atakami. Po pierwszym ostrzeżeniu ze strony Lewisa, Blaydes nieco ostrożniej podchodził do „Czarnej Bestii”. Blaydes dążył do zamykania Lewisa pod siatką. W połowie rundy Derrick przestrzelił serią ciosów sierpowych i samemu przyjął celną kontrę przeciwnika. Blaydes ciągle wywierał presję, udało mu się trafić świetną kombinacją, zwieńczoną kopnięciem na łydkę. Curtis kontynuował ofensywę, zaatakował podbródkowym i kolanem. Lewis przyjmował coraz więcej uderzeń, większość wymian stójkowych należała do „Razora”.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej rundy Blaydes zanotował nieudaną próbę sprowadzenia. Po kilku wymianach w stójce Derrick Lewis trafił potężnym podbródkowym, po którym Blaydes padł ciężko znokautowany na ziemię. „Czarna Bestia” zadał leżącemu rywalowi jeszcze dwa ciosy, zanim sędzia ringowy zainterweniował i przerwał walkę wieczoru UFC Vegas 19.

265 lb: Derrick Lewis pok. Curtisa Blaydesa przez KO, runda 2, 1:26

Znany ze ze swojej nokautującej siły ciosu Derrick Lewis (MMA 25-7, 1NC) wygrał już czwartą walkę z rzędu. W swoich poprzednich występach pokonał kolejno Blagoya Ivanova, Ilira Latifiego oraz Alekseia Oleinika. Przed dzisiejszą galą Lewis plasował się na czwartym miejscu w oficjalnym rankingu wagi ciężkiej UFC, natomiast Blaydes sklasyfikowany był o dwa oczka wyżej. Dla „Czarnej Bestii” był to już dwunasty triumf przez nokaut w największej organizacji na świecie. Tym samym udało mu się wyrównać osiągnięcie Vitora Belforta i stać się rekordzistą pod względem liczby nokautów w historii UFC.