Marcin Tybura pokonał Grega Hardy’ego na gali UFC Vegas 17. Tybura rozbił swojego rywala ciosami w parterze w drugiej rundzie pojedynku. Dla Polaka jest to czwarte zwycięstwo z rzędu w oktagonie największej organizacji MMA na świecie.

Hardy rozpoczął od niskich kopnięć na wykroczną nogę Polaka. Zawodnicy przeszli na moment do klinczu, ale akcja szybko przeniosła się z powrotem na środek oktagonu. Polak atakował kopnięciami na korpus rywala. Greg wyprowadzał mocne ciosy sierpowe, jednak większość z nich nie dochodziła do celu. Amerykanin naruszył Tyburę lewym sierpowym, Hardy podkręcił tempo, jednak Marcin cały czas pozostawał aktywny w wymianach. Greg Hardy trafiał coraz częściej, statystyka zadanych ciosów znaczących była zdecydowanie po jego stronie. Marcin zanotował nieudaną próbę sprowadzenia. Hardy świetnie zaakcentował końcówkę pierwszej rundy, rozbijając zamroczonego Polaka przy siatce.

Marcin Tybura zdołał kilkukrotnie zapunktować po rozpoczęciu drugiej odsłony. Polak zaczął wywierać presję i trafiać lewym prostym. Greg zwolnił i nie miał już tak wyraźnej przewagi jak na początku starcia. Tybura próbował obalić, ponownie nieskutecznie. Marcin rozkręcał się jednak w stójce i wygrywał kolejne wymiany bokserskie. Polak przeszedł do klinczu, skąd udało mu się sprowadzić rywala na półtorej minuty przed końcem rundy. Tybura wylądował w półgardzie, z tej pozycji zasypał rywala gradem ciosów. Greg Hardy zakrył się i przyjmował kolejne uderzenia ze strony Polaka. W końcu sędzia ringowy widząc brak skutecznej obrony zdecydował się zainterweniować i przerwać ten pojedynek.

265 lb: Marcin Tybura pok. Grega Hardy’ego przez TKO, runda 2, 4:31

35-letni Marcin Tybura (MMA 21-6) ma za sobą niezwykle udany okres. W 2020 roku Polak wychodził do oktagonu cztery razy i za każdym razem to jego ręka wędrowała do góry. Przed dzisiejszym zwycięstwem z Hardym, Tybura pokonał kolejno Sergeya Spivaka, Maxima Grishina oraz Bena Rothwella. Łączny bilans walk Marcina w UFC wynosi obecnie 8-5.

Greg Hardy jest byłym futbolistą amerykańskim, który karierę w MMA rozpoczął w 2018 roku. Do największej organizacji na świecie dostał się po trzech zwycięstwach. W swoich poprzednich występach wygrywał z Yorganem de Castro oraz Mauricem Greenem.

Pełne wyniki gali UFC Vegas 17

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.