(fot. Tracy Lee / Yahoo! Sports)

Dwa nowe pojedynki zostały oficjalnie ogłoszone na gale UFC on FX 22 czerwca w Atlantic City. W wadze półśredniej doświadczony Brian Ebersole (MMA 49-14-1, 1 NC, UFC 3-0, #18 w rankingu MMARocks) zawalczy z T.J. Waldburgerem (MMA 15-6, UFC 3-1) a w wadze piórkowej utalentowany Jim Hettes (MMA 10-0, UFC 2-0) spróbuje utrzymać swój niesplamiony bilans walcząc z Stevenem Silerem (MMA 20-9, UFC 2-0).

31-letni Ebersole będzie walczył o swoje pięćdziesiąte zwycięstwo w zawodowej karierze i o jedenastą wygraną z rzędu. Od września 2008 roku kiedy odklepał uderzenia Hectora Lombarda Ebersole nie zaznał porażki. W UFC występował trzykrotnie zaczynając od niespodziewanego zwycięstwa nad Chrisem Lytle w lutym ubiegłego roku. W ostatniej walce w grudniu bardzo nieznacznie wygrał na punkty z Claudem Patrickiem. Osiem lat młodszy Waldburger zachwycił w ostatniej walce poddając piękną balachą Jake’a Hechta. Była to jego druga wygrana przez poddanie z rzędu a w UFC pokonał go jedynie Johny Hendricks w marcu 2011.

24-letni Hettes jest jednym z bardziej obiecujących młodych zawodników w UFC. Status ten potwierdził w ostatniej walce w grudniu demolując przez trzy rundy Nam Phana i wygrywając różnicą 5 punktów aż u dwóch sędziów tego pojedynku. Był to zaledwie pierwszy raz w karierze Hettesa kiedy nie skończył przeciwnika przez poddanie. Siler po burzliwym początku kariery przegrał tylko dwa razy w ostatnich 18 starciach. Dobra passa na mniejszych galach zapewniła mu udział w czternastym sezonie TUFa gdzie zaskoczył pokonując Micah Millera zanim nie został znokautowany przez Diego Brandao. W swojej ostatniej walce w marcu Siler pokonał kolejnego Millera – Cole’a – zostając jednym z niewielu zawodników w MMA, którzy pokonywali w osobnych walkach rodzeństwo.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.