gadelha-claudia-mandel

(Fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Claudia Gadelha (MMA 12-0) to jedna z najbardziej perspektywicznych zawodniczek kategorii słomkowej na świecie i wielu widzi ją w roli przyszłej mistrzyni UFC. Trenuje regularnie w Nova Uniao z Josem Aldo i Renanem Barao. „Claudinha” jest utytułowaną zawodniczką brazylijskiego jiu-jitsu, a karierę w MMA rozpoczęła w 2008 roku. Aktualnie spełnia swoje marzenia i cieszy się życiem, jednak dziesięć lat temu była bliska kompletnego zniszczenia go. W wywiadzie dla magazynu Tatame opowiedziała o ciemnych stronach jej życia w przeszłości:

To było wtedy, gdy zaczęłam brać narkotyki. Próbowałam wszystkiego: kokainy, marihuany…

Claudia odreagowywała w ten sposób problemy rodzinne:

Sport wyleczył  mnie z narkotyków, gdy miałam 15 lat. Bardzo chciałam zacząć trenować, ale moja matka mi na to nie pozwalała. Początkowo ćwiczyłam bez powiedzenia jej o tym. Pamiętam, że opuszczałam zajęcia lekcyjne, by w tym czasie trenować w klubie.

Z czasem, m.in. dzięki trenerowi Jairowi Lourenco, zrozumiała, ze nie może dalej prowadzić destrukcyjnego trybu życia:

Sport bardzo mnie zmienił. Lubiłam pić, wychodzić na imprezy, ale później zrozumiałam, że robię źle. Bywało, że nie byłam w stanie trenować po tym, co wyczyniałam poprzedniej nocy. Ale to już przeszłość.

Aktualnie Claudia wylewa ostatnie poty na treningach i jest bardzo zdeterminowana, by spełnić swoje marzenie:

Podpisanie kontraktu z UFC było najlepszym momentem w mojej karierze. To sprawiło, że poczułam, iż wszystko, przez co przeszłam, było tego warte. Zdobędę pas. Próbuję osiągnąć coś wielkiego w sporcie już od dziesięciu lat. Myślę, że nikt inny nie jest tak skupiony na mistrzostwie UFC jak ja. Zrobię wszystko w oktagonie, by przywieźć ten pas do Brazylii.

Gadelha w kolejnej walce skrzyżuje rękawice z Joanną Jędrzejczyk (MMA 7-0) na gali UFC on FOX 13, która odbędzie się 13 grudnia. Zwyciężczyni tej potyczki prawdopodobnie już w kolejnym boju w największej organizacji MMA świata dostąpi zaszczytu walki o pas mistrzowski.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.