Kolejny ciekawy pojedynek zostal dodany do pierwszej gali UFC on ESPN. W kategorii półciężkiej weteran Glover Teixeira (27-7) podejmie młodego Mołdawianina Iona Cutebalę (14-3).

Sklasyfikowany na dziesiątej pozycji rankingu UFC Brazylijczyk od dłuższego czasu walczy w kratkę. Ostatni pojedynek zakończył się na jego niekorzyść, natomiast kilka miesięcy wcześniej Teixeira zastopował ciosami w pierwszej rundzie Mishę Cirkunova (14-4).

Młodszy o piętnaście lat Cutebala do tego pojedynku podejdzie po dwóch zwycięstwach. Mołdawski Hulk w organizacji UFC przegrał dwa z pięciu występów, a na koncie ma także wpadnę dopingową, która na ponad pół roku wyautowała go z czynnych startów.

Gala UFC Fight Night 143 odbędzie się 19 stycznia w Brooklynie.

5 KOMENTARZE

  1. Chcą, żeby ten psychol się wybił na resztkach Glovera, dopóki jest to możliwe. Fajnie, fajnie, ale Glover wciąż ma jeszcze bardzo przyzwoite zapasy i mocny parter i takiego gościa jak Cutelaba może dość łatwo poskręcać. Ale obydwu bardzo lubię i z przyjemnością obejrzę.

    Inna kwestia jest taka, że Cutelaby i Smithy tego świata dostają mocne nazwiska, żeby budować swoją karierę, a Jan wciąż nie walczył z nikim tego kalibru. Wkurwia mnie to.

  2. Chcą, żeby ten psychol się wybił na resztkach Glovera, dopóki jest to możliwe. Fajnie, fajnie, ale Glover wciąż ma jeszcze bardzo przyzwoite zapasy i mocny parter i takiego gościa jak Cutelaba może dość łatwo poskręcać. Ale obydwu bardzo lubię i z przyjemnością obejrzę.

    Inna kwestia jest taka, że Cutelaby i Smithy tego świata dostają mocne nazwiska, żeby budować swoją karierę, a Jan wciąż nie walczył z nikim tego kalibru. Wkurwia mnie to.

    Mnie też.

  3. Widzą w Hulku potencjał , szkoda że się wtedy nie udało z Polskim Lordem zawalczyć , może on by był teraz na jego miejscu :razz:enn:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.