Ciekawe zestawienie w kategorii półśredniej zostało dodane do karty walk gali UFC Fight Night 142 w australijskim mieście Adelaide – niepokonany Alexey Kunchenko (19-0) skrzyżuje rękawice z doświadczonym Yushinem Okamim (35-11).

Pochodzący z Rosji Wolverine zadebiutował w organizacji UFC na wrześniowej gali w Moskwie pokonując na pełnym dystansie Thiago Alvesa (22-12). Wcześniej Kunchenko dzierżył mistrzowski tytuł rosyjskiej organizacji M-1 Global.

Okami walczył w UFC w latach 2006 – 2013, wówczas tocząc boje z takim zawodnikami jak Rich Franklin (29-7), Chael Sonnen (30-16) czy Anderson Silva (34-8). Thunder w drugiej połowie 2013 roku rozstał się z amerykańskim gigantem i podpisał kontrakt z organizacją WSOF, w międzyczasie walcząc też dla lokalnych organizacji w Japonii. We wrześniu ubiegłego roku powrócił do organizacji, do dziś tocząc dwa pojedynki – przegrany z Ovince St. Preuxem (23-12) oraz zwycięski z Dhiego Limą (12-7).

Co ciekawe, według nieoficjalnych źródeł na australijską galę planowany jest także występ Rosjanina Petra Yana (10-1). Aktualnie trwają poszukiwania dla świetnego koguciego z Rosji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.