Wiadomo już kto wystąpi w walce wieczoru gali UFC Fight Night 139, która odbędzie się 10 listopada w Denver. Naprzeciwko siebie w oktagonie staną czołowi zawodnicy kategorii piórkowej: Frankie Edgar (MMA 23-6-1) oraz Chan Sung Jung (MMA 14-4).

Frankie Edgar jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników UFC, w największej organizacji na świecie walczy aż od 2007 roku. W tym czasie udało mu się zdobyć tytuł mistrzowski w kategorii lekkiej, a także dwukrotnie stanąć do walki o pas w wadze piórkowej. Po przegranej przez nokaut z Brianem Ortegą udało mu się szybko wrócić do oktagonu i w swoim ostatnim starciu pokonał Cuba Swansona przez jednogłośną decyzję.

Chan Sung Jung natomiast zawalczy po raz pierwszy od ponad półtora roku. W ciągu ostatnich 5 lat tylko jeden raz mogliśmy ujrzeć „Korean Zombie” w akcji. Po kilkuletniej przerwie spowodowanej odbyciem obowiązkowej służby wojskowej, Jung udanie powrócił do MMA i znokautował Dennisa Bermudeza w lutym 2017 roku. Później Koreańczyk zmagał się z poważnymi kontuzjami i jak widać dopiero teraz doszedł do pełni zdrowia.

Tak wygląda aktualna rozpiska UFC Fight Night 139.

  • Frankie Edgar vs Chan Sung Jung
  • Donald Cerrone vs Mike Perry

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.