Anthony Smith wygrywa w walce wieczoru UFC Fight Night 138 z Volkanem Oezdemirem przez duszenie zza pleców w trzeciej rundzie!

Oezdemir rozpoczął walkę od niskiego kopnięcia, po którym Smith ruszył po obalenie. Szwajcar obronił atak Anthony’ego i walka przeniosła się pod siatkę. Obaj zawodnicy siłowali się w klinczu, jednak po kilkudziesięciu sekundach puścili uchwyty, a Oezdemir ruszył z szarżą na Smitha, któremu jednak udało się przetrwać nawałnicę ciosów swojego rywala. Volkan i Anthony wkładali dużo siły w swoje uderzenia, ale aktywniejszym zawodnikiem był Oezdemir. Smith trafił palcem w oko Oezdemira i walka została na moment przerwana. Od razu po wznowieniu Szwajcar ruszył z odważnym atakiem, ale Smith nie dawał za wygraną. Ostatnie pół minuty rundy Smith spędził przyciśnięty plecami do siatki oktagonu.

Oezdemir rozpoczął drugą odsłoną od low kicków, ale po chwili to Smith przejął inicjatywę i zagroził Szwajcarowi mocnymi uderzeniami. Po ponad minucie Volkan sprowadził walkę do parteru i wylądował w półgardzie. Amerykanin podebrał nogę swojego przeciwnika, ale popełnił błąd i oddał plecy. Volkan zaczął obijać znajdującego się w pozycji żółwia Smitha. Oezdemir starał się wpiąć nogami za plecy Anthony’ego, jednak ten aktywnie się bronił. Większość drugiej odsłony Oezdemir obijał Smitha zza jego pleców, aż do gongu.

Obaj wyraźnie opadli z sił i trzecia runda rozpoczęła się w spokojnym tempie. Zawodnicy nie mieli zbyt wiele energii i rozpoczęła się cepeliada. Volkan i Anthony wyprowadzali sporo ciosów w swoją stronę, a po 3 minutach Smith przeniósł walkę do parteru i od razu wpiął się za plecy Szwajcara. Smith zapiął duszenie zza pleców, Szwajcar bronił się jeszcze przez kilkadziesiąt, ale w końcu został zmuszony do odklepania.

25 KOMENTARZE

 1. Realne szanse na pas mordo :brainoverload:

  Tylko jeśli DC zostanie pozbawiony pasa po wyranej z Lewisem. JJ vs Gus, Janek vs Smith. Potem Janek vs Gus. I… mamy mistrza 😀

 2. Tylko jeśli DC zostanie pozbawiony pasa po wyranej z Lewisem. JJ vs Gus, Janek vs Smith. Potem Janek vs Gus. I… mamy mistrza 😀

  Janka widzę z każdym ,oprócz Jonatana i Daniela, z resztą ma realne szanse :zarobiony::ożeszty:

 3. Volkan drugie  "L" z rzędu. I pomyśleć,  ze był  uważany przez niektórych  jako materiał na nowego  mistrza  półciężkiej bo po drodze  udało mu się znokautować paru ogórków.

 4. Volkan drugie  "L" z rzędu. I pomyśleć,  ze był  uważany przez niektórych  jako materiał na nowego  mistrza  półciężkiej bo po drodze  udało mu się znokautować paru ogórków.

  Smith też by poległ w tej walce, ale przypomniał sobie, że Volkan jest zerem parterowym.

 5. Smith też by poległ w tej walce, ale przypomniał sobie, że Volkan jest zerem parterowym.

  To wystarczyło. Parterowe zero jako następny po JBJ i DC mistrz  lhw? To się nie godzi dlatego  JANEK MUSISZ!

 6. Od zawsze pisalem ze ten Wulkan to kurwa przereklamowany jest w chuj. Mozna poszukac w moich komentarzach. Nigdy sie nim nie jaralem.

 7. Od zawsze pisalem ze ten Wulkan to kurwa przereklamowany jest w chuj. Mozna poszukac w moich komentarzach. Nigdy sie nim nie jaralem.

  "Wulkan nigdy nie byl moim przyjacielem."

                                – @Grubas

 8. Ostatnio widzialem walkę Volkan z Bellatorze gdzie został zdeklasowany na glebie, ale myślałem że że Smithem uniknie parteru i wyjaśni go.Kurna, Smith z Lombardem przegrywal.Volkan zweryfikowany

 9. Ale się ciesze, że Smith na fali. Od początku w niego wierzyłem o trzymałem kciuki :))))

  Wielu postawiło przeciwko

 10. Volkan drugie  "L" z rzędu. I pomyśleć,  ze był  uważany przez niektórych  jako materiał na nowego  mistrza  półciężkiej bo po drodze  udało mu się znokautować paru ogórków.

  To nie tak, że nokautował ogórów, bo i Manuwa i Cirkunov to porządni zawodnicy. Bardziej chodzi o to, że jak nie znokautuje w pierwszej rundzie, to jego szanse na zwycięstwo drastycznie maleją. Zresztą widzę, że ze Smithem nie lepiej, goście w trzeciej rundzie byli jak padaki. Obaj pierwszorundowcy, bez kondycji, ze słabym parterem. Dobrze przygotowany Janek o ile nie da się ustrzelić szybko (a raczej nie da, mocna szczena) robi ich gładziutko, najpewniej przez TKO albo poddanie.

 11. To nie tak, że nokautował ogórów, bo i Manuwa i Cirkunov to porządni zawodnicy. Bardziej chodzi o to, że jak nie znokautuje w pierwszej rundzie, to jego szanse na zwycięstwo drastycznie maleją. Zresztą widzę, że ze Smithem nie lepiej, goście w trzeciej rundzie byli jak padaki. Obaj pierwszorundowcy, bez kondycji, ze słabym parterem. Dobrze przygotowany Janek o ile nie da się ustrzelić szybko (a raczej nie da, mocna szczena) robi ich gładziutko, najpewniej przez TKO albo poddanie.

  Cirkunov przegrał na własne życzenie, patrząc teraz to myślę, że Volkan był do porobienia na luzie przez Cirkunova i już z trudniejszą przeprawą przez Manuwę

 12. @Abe

  Poddał go i określasz Smitha parter jako słaby ?

  Bo to poddanie, to zasługa zerowego parteru Volkana, a nie dobrego Smitha.

  Volkan, to klasyczny zawodnik z mega pierdolnięciem.

   Jeśli ktoś przetrzyma Jego ataki i z Nim wygra, to próbuje się uczyć nie podpalać, nie walić z całej siły, próbuje rozkładać siły.

   Tym samym traci swój jedyny atut.

  Klasyka.

 13. @Abe

  Poddał go i określasz Smitha parter jako słaby ?

  Tak jak napisał @torpedo to poddanie było kwestią słabości Volkana w tym elemencie i jego ogromnego zmęczenia. Przecież nawet Piechota – świetny grappler – w ostatniej walce przegrał przez poodanie, które było konsekwencją jego zmęczenia w tamtym momencie. Smith to brązowy pas, lata temu z tego co widzę też miał jakieś poddania, więc zgaduję, że ogórem nie jest, ale w tej płaszczyźnie nie wyglądał jakoś rewelacyjne, prawdopodobnie to też kwestia wyczerpania.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.