
Już 9 maja odbędzie się gala UFC 328: Chimaev vs Strickland, podczas której kibice zobaczą trzynaście pojedynków. W karcie wstępnej Mateusz Rębecki zmierzy się z Grantem Dawsonem. Podczas oficjalnej ceremonii ważenia obaj zawodnicy spotkali się ze sobą twarzą w twarz.
Podczas porannego ważenia, zarówno Mateusz Rębecki, jak i Grant Dawson, wnieśli na skalę 156 funtów, czyli 70,8 kilograma. Limit kategorii lekkiej to 155 funtów, natomiast zawodnicy w starciach niemistrzowskich mogą wykorzystać tolerancję wagową wynoszącą 1 funt.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
- Spotkanie twarzą w twarz… kilka metrów od siebie. Nie dali zbliżyć się Khamzatowi Chimaevowi i Seanowi Stricklandowi (WIDEO)
- Josh Hokit wyprowadzony z konferencji UFC. Ilia Topuria stanął w obronie Alexa Pereiry. Ogromne zamieszanie! (WIDEO)
- Khamzat Chimaev wytłumaczył, dlaczego nie dawał dojść do słowa Seanowi Stricklandowi. „Nie lubię słuchać o tym…”
Nagranie ze spotkania twarzą w twarz możecie zobaczyć poniżej:
⚠️ Nos espera mucho drama en peso ligero 💢
🇺🇸 Grant Dawson 🆚 Mateusz Rębecki 🇵🇱#UFC328 | Sáb 8 may | Ver en vivo por @PPlusDeportes pic.twitter.com/ARZKyC55nJ
— UFC Español (@UFCEspanol) May 8, 2026
Mateusz Rębecki (MMA 20-4-0) wejdzie po raz ósmy do klatki organizacji UFC. W dotychczasowych starciach Polak wygrywał z Nickiem Fiore’em, Loikiem Radzhabovem, Rooseveltem Robertsem i Myktybekem Orolbaiem, przegrywał natomiast z Diego Ferreirą, Chrisem Duncanem i Ludovitem Kleinem.
Wcześniej Polak walczył głównie pod szyldem organizacji FEN, gdzie wygrywał między innymi z Felipe Maią, Jose Barriosem Vargasem, Magomedem Magomedovem czy Daguirem Imavovem. Rębecki na swoim koncie miał pas FEN w wadze lekkiej, który udanie obronił sześć razy.
Grant Dawson (MMA 23-3-1) na swoim koncie ma już czternaście pojedynków w organizacji UFC. Amerykanin wróci do klatki po przegranej przez nokaut w pierwszej rundzie, którą poniósł w starciu z Manuelem Torresem na UFC 323, 6 grudnia 2025 roku.
Wcześniej 32-latek wygrywał z takimi zawodnikami, jak Diego Ferreira, Rafa Garcia, Joe Solecki, Damir Ismagulov, Mark Madsen czy Jared Gordon. Dawson w UFC przegrywał tylko z wcześniej wspomnianym Torresem oraz Kingiem Greenem, który znokautował go w 33 sekundy.



























1 reply
...wczytuję komentarze...
Vale Tudo Open
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/84195/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>