Wielka gala UFC 303 podczas której Alex Pereira bronić będzie pasa przeciwko Jiříemu Procházce. Dzisiejsza gala obfitować będzie w mocne oraz ciekawe starcia.

Sprawdźcie jak to wydarzenie typowała nasza redakcja oraz zajrzyjcie na TOTALbet w celu poznania aktualnych kursów na poniższe zestawienia!

Alex Pereira (1,66) vs Jiří Procházka (2,18)

Redaktorzy typujący Pereirę: Jacek, Jakub
Redaktorzy typujący Prochazkę: Aleksander

Aleksander Rupik: Fantastyczne zestawienie dwóch prawdziwych wojowników. Alexa Pereirę wspierają duchy przodków z plemion amazońskich, a Jiriego Prochazkę prowadzi kodeks samuraja. Na 40 zgromadzonych przez obu panów łącznie zwycięstw (30 u Czecha, 10 „Poatana”) aż 34 nadeszło przez nokaut, plus trzy poddania na koncie Prochazki. Łatwo o tym zapomnieć, ale w pierwszej walce to Czech zdominował pierwszą rundę, stanowiąc dla Pereiry prawdziwą zagadkę w stójce, a następnie kontrolując go w parterze. W zasadzie Prochazka presję wywierał aż do samego końca, kiedy „Poatan” zdołał już go wyczuć i zadał nokautujący cios. Obaj fighterzy wejdą do oktagonu po krótkim przygotowaniu, dlatego zadecyduje tutaj umiejętność szybkiego dostosowania się do rywala – a znają się już dosyć dobrze. Prochazka będzie musiał być bardziej zachowawczy i ostrożny, aby uniknąć lewego sierpa swojego rywala. Ciężko obstawiać przeciw Pereirze z powodu jego dokonań, a także sympatii do obu tych zawodników, ale chciałbym zobaczyć trylogię po pełnym obozie treningowym, dlatego tym razem postawię na zwycięstwo Jiriego Prochazki przez TKO w rundzie trzeciej.

Brian Ortega (2,13) vs Diego Lopes (1,70)

Redaktorzy typujący Ortegę: Jacek, Jakub, Aleksander
Redaktorzy typujący Lopesa:

Jacek Łosak: Diego Lopes jest na fali trzech świetnych, błyskawicznych wygranych z rzędu. Jest też faworytem zbliżającego się pojedynku. Nie jestem jednak przekonany, że równie szybko jak w poprzednich walkach poradzi sobie z Ortegą, który potrafi przyjąć sporo ciosów i dalej być groźnym. Obaj dysponują bardzo dobrym parterem i stójką. Postawię jednak na to, że starcie rozegra się na nogach i zakończy na kartach sędziowskich. Ortega ma na swoim koncie mniej zawodowych pojedynków, ale toczył boje z największymi nazwiskami świata MMA i chociaż nie jest faworytem, postawię na niego w tym pojedynku.

Anthony Smith (2,13) vs Roman Dolidze (1,69)

Redaktorzy typujący Smitha: Jacek
Redaktorzy typujący Dolidze: Jakub, Aleksander

Mayra Bueno Silva (1,88) vs Macy Chiasson (1,89)

Redaktorzy typujący Silvę: Jakub, Aleksander
Redaktorzy typujący Chiasson: Jacek

Ian Machado Garry (1,65) vs Michael Page (2,21)

Redaktorzy typujący Garry’ego:
Redaktorzy typujący Page’a: Jacek, Jakub, Aleksander

Aleksander Rupik: Niepokonany Ian Garry, który bardzo chciał zawalczyć na tej gali u boku Conora McGregora, podejmie wyzwanie w postaci byłego gwiazdora Bellatora, widowiskowego Michaela „Venoma” Page’a. Garry ma bardzo dobrą stójkę, choć jak widzieliśmy w jego walce z Kenanem Songiem – można go ustrzelić i posłać na deski. Tego też unikał w swoim ostatnim starciu z potężnie uderzającym Geoffem Nealem, którego Garry usilnie starał się trzymać na dystans. W walce na dystans ciężko jednak o lepszego zawodnika, niż „Venom” Page. Bardzo ciekawie będzie zobaczyć, czy Irlandczyk zdoła rozczytać „Venoma” i w ogóle go trafić. Równie ciekawe jest to, w jakiej dyspozycji pokaże się sam „Venom”, który przyznał, że ostatnio w debiucie w UFC nieco zjadła go trema – mimo tego, że zdominował wtedy swojego rywala. Przeczuwam, że swój styl walki przez trzy rundy narzuci Garry’emu Michael Page i to on zwycięży przez decyzję sędziów.

Joe Pyfer (1,32) vs Marc-André Barriault (3,30)

Redaktorzy typujący Pyfera: Jacek, Jakub, Aleksander
Redaktorzy typujący Barriaulta:

Cub Swanson (2,90) vs Andre Fili (1,40)

Redaktorzy typujący Swansona:
Redaktorzy typujący Filiego: Jacek, Jakub, Aleksander

Jacek Łosak: Dwóch weteranów dających świetne walki. To starcie zapowiada się na efektowny pojedynek, w którym wszystko może się zdarzyć. Swanson wróci do klatki po zwycięstwie, a Fili po przegranej, ale to właśnie Andre wyjdzie do tego pojedynku w roli faworyta. I ja również postawię na niego. Cub ma już 40 lat, ale oczywiście niedocenienie takiego rywala może się skończyć źle. Ostatecznie jednak wydaje mi się, że Fili ma więcej atutów, aby wygrać, a jednym z nich jest też właśnie wiek. Andre brakuje do 40 jeszcze sześć lat.

Charles Jourdain (1,83) vs Jean Silva (1,95)

Redaktorzy typujący Jourdaina: Jacek, Aleksander
Redaktorzy typujący Silvę: Jakub

Payton Talbott (1,06) vs Yanis Ghemmouri (8,88)

Redaktorzy typujący Talbott: Jacek, Jakub, Aleksander
Redaktorzy typujący Ghemmouri:

Michelle Waterson-Gomez (2,46) vs Gillian Robertson (1,53)

Redaktorzy typujący Gomez:
Redaktorzy typujący Robertson: Jacek, Jakub, Aleksander

Jakub Madej: Ostatnia seria Michelle Waterson w ogóle nie zachęca do typowania jej w tym starciu. Tylko jedna wygrana w ostatnich siedmiu starciach to jedna z najgorszych serii aktualnie pod szyldem UFC. Wciąż jest to jednak bardzo doświadczona zawodniczka, z którą wiele rywalek będzie miała problem. Gillian Robertson jest jednak w stanie zanotować kolejne zwycięstwo w karierze. Jeśli pokaże formę zbliżoną do tej z walki z Polyaną Vianą, to jest w stanie wygrać ten pojedynek i być może nawet skończyć rywalkę przed czasem. Robertson miewa jednak słabe występy i jeśli to nie będzie jej dzień, to może mieć spore problemy. Typ: Gillian Robertson decyzją sędziów

Andrei Arlovski (2,96 vs Martin Buday (1,39)

Redaktorzy typujący Arlovskiego:
Redaktorzy typujący Budaya: Jacek, Jakub, Aleksander

Jakub Madej: Początkowo miałem typować tutaj Andreia Arlovskiego, który jeszcze jakiś czas temu miał „to coś”, co pozwalało mu na wygrywanie z zawodnikami z małym doświadczeniem. Ostatnie walki pokazują dodatkowo, że Arlovski może mieć spore problemy z rywalami młodszymi. Martin Buday, mimo, iż wirtuozem w MMA nie jest, to ma wszystkie narzędzia, aby pokonać Arlovskiego. Najprawdopodobniej nie będzie to zbyt przyjemna dla oka walka, bo spodziewam się tu klinczu, być może też parteru. Buday powinien być kilkanaście kilogramów cięższy od Arlovskiego w dniu walki i z pewnością będzie chciał to wykorzystać, doprowadzając między innymi do klinczu pod siatką. Będę zaskoczony, jeśli starcie to zakończy się przed czasem. Typ: Martin Buday decyzją sędziów

Rei Tsuruya (1,20) vs Carlos Hernandez (4,40)

Redaktorzy typujący Tsuruyę: Jacek, Jakub, Aleksander
Redaktorzy typujący Hernandeza:

Ricky Simón (1,41) vs Vinicius Oliveira (2,86)

Redaktorzy typujący Simona: Jacek, Jakub
Redaktorzy typujący Oliveirę: Aleksander

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

33,524 komentarzy 114,925 polubień

Redaktorzy typujący Lopesa:

:cryme:

Redaktorzy typujący Garry'ego:

Nienawisc do cuckow, tak zostalem wychowany... :awesome:

Odpowiedz 6 polubień