Jessica Andrade pokonała Marinę Rodriguez niejednogłośną decyzją sędziów na gali UFC 300, która 13 kwietnia odbyła się w Las Vegas.

>>> WYNIKI GALI UFC 300

Początek bardzo spokojny. Jessica Andrade starał się narzucać tempo i kontrolować walkę w stójce. Marina Rodriguez kilkukrotnie świetnie jednak odpowiedziała seriami. W połowie odsłony Rodriguez popełniła błąd i poślizgnęła się przy kopnięciu, co szybko wykorzystała Andrade przechodząc do parteru, gdzie z góry zadawała kolejne uderzenia. Z dołu Rodriguez próbowała straszyć próbą poddania, jednak Andrade cały czas kontrolowała pozycję i zdobywała kolejne sekundy przewagi.

Andrade od początku drugiej rundy przeszła do ofensywy, w związku z czym Rodriguez musiała walczyć z kontry i wychodziło jej to bardzo dobrze, bo raz za razem trafiała rywalkę. Kolejne minuty wyglądały przez cały czas tak samo. Dopiero pod koniec odsłony Andrade widocznie zaczęła się irytować i cały czas goniła za rywalką, zadając jej kolejne uderzenia.

Niemal tak samo wyglądała trzecia odsłona. W pewnym momencie Marina Rodriguez zaczynała jednak przełamywać rywalkę i trafiła dobrymi ciosami. Jessica Andrade po dwóch minutach zdołała przenieść walkę do parteru, jednak wolała wrócić do stójki. Do samego końca rundy zawodniczki skupiły się na walce w stójce, gdzie nieco większą kontrolę miała Jessica Andrade.

Jessica Andrade (MMA 26-12-0) w ostatniej walce znokautowała w drugiej rundzie Mackenzie Dern. Wcześniej poniosła trzy przegrane z rzędu przed czasem – kolejno odprawiały ją Erin Blanchfield, Xiaonan Yan i Tatiana Suarez.

Marina Rodriguez (MMA 17-4-2) w poprzednim starciu rozbił ciosami Michelle Waterson-Gomez. Wcześniej zawodniczka z Brazylii wygrywała między innymi z Xiaonan Yan i Mackenzie Dern, przegrywała natomiast z Amandą Lemos i Virną Jandirobą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Słaby
Słaby

Maximum FC
Welterweight

1,591 komentarzy 4,716 polubień

Jak to jest kobieta to ja jestem Reksio Strażak.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Raven
Raven

KSW
Light Heavyweight

5,798 komentarzy 22,618 polubień

Andrade można nie lubić, ale idealnie rozegrała to starcie, od samego początku kastrując z przestrzeni lepszą technicznie strikerkę (o lepszych warunkach) i permanentną presją nie pozwalając Rodriguez na wytańczenie z dystansu. Split z dupy. Dla mnie wyraźne 2-1 dla golaski:roberteyeblinking:
Za to co odjebał Gaethje w walce z Maxim, powinien za karę obejrzeć 100 razy tą walkę. Może wtedy załapie jak powinno się podchodzić do tego typu przeciwników.

Odpowiedz 1 Like