Już 6 maja odbędzie się gala UFC 288: Sterling vs Cejudo, podczas której kibice zobaczą czternaście pojedynków, w tym walkę wieczoru o pas kategorii koguciej pomiędzy Aljamainem Sterlingiem a Henrym Cejudo. Przed tym wydarzeniem przyjrzeliśmy się bliżej kursom bukmacherskim wystawionym przez naszego partnera Superbet.

>>> SPRAWDŹ WSZYSTKIE KURSY NA GALĘ UFC 288: STERLING vs CEJUDO

Khaos Williams (MMA 13-3-0) vs Rolando Bedoya (MMA 14-1-0)

Bardzo trudne wyzwanie dla Rolando Bedoyi. W swoim debiucie dostaje bardzo mocnego rywala i nie bez powodu jest on tutaj sporym underdogiem. Khaos Williams we wszystkich swoich starciach pokazywał się z dobrej strony. Ostatnia przegrana z Randy Brownem była bardzo bliska – Williams zanotował nokdaun, wybronił cztery sprowadzenia i zdecydowanie pokazał, że cały czas jest mocnym zawodnikiem kategorii półśredniej.

Bedoya nie ma doświadczenia w walkach na wysokim poziomie. Swoje starcia toczył głównie na regionalnych galach, gdzie co prawda odnotował świetną serię zwycięstw, jednak pojedynek z Williamsem może być dla niego potężnym zderzeniem. Reprezentant Peru dodatkowo przez ostatnie 6 lat stoczył tylko 5 walk, a w ostatnich 3 latach do klatki wchodził tylko 3 razy.

Najciekawsze kursy:

 • Zwycięzca – Khaos Williams @ 1.33
 • Liczba Rund – Poniżej 1.5 @ 1.85

Drew Dober (MMA 26-11-0) vs Matt Frevola (MMA 10-3-1)

Szansa na trzecie zwycięstwo z rzędu Drew Dobera, który w ostatnich dwóch walkach pokazał się z bardzo dobrej strony – co prawda niektóre aspekty uwidoczniły jego luki, jednak zawodnik mający 20 walk pod szyldem UFC na koncie kolejnymi występami potwierdza, że jest mocnym lekkim zasługującym na miejsce w rankingu.

Matt Frevola ma za sobą także mocne występy – nokaut na niepokonanym Geraldo Valdezie i posłanie na deski niepokonanego Ottmana Azaitara. „The Steamrolla” bez wątpienia jest zawodnikiem niebezpiecznym w stójce i w tej płaszczyźnie może szukać swoich szans w walce.

Najciekawsze kursy:

 • Walka Potrwa Pełen Dystans – Nie @ 1.40
 • Zwycięzca – Drew Dober @ 1.47
 • Liczba Rund – Poniżej 2.5 @ 1.47

Belal Muhammad (MMA 22-3-0) vs Gilbert Burns (MMA 22-5-0)

Starcie w kategorii półśredniej z zawodnikami, którzy kolejnymi walkami potwierdzają swoje miejsce w czołówce tej wagi. Stawka będzie tu spora, bo wygrany bez wątpienia zawalczy w następnym pojedynku o pas.

Belal Muhammad przyzwyczaił już kibiców do swojego stylu walki – dąży on do decyzji po wcześniejszym punktowaniu rywala. Bez wątpienia będzie chciał to też powtórzyć w sobotę – nie ma co liczyć raczej na sprowadzenia, jednak w stójce może próbować zagrozić rywalowi.

Gilbert Burns niecały miesiąc temu zawalczył z Jorge Masvidalem, którego nie był w stanie skończyć, wygrywając dopiero decyzją sędziów. Mimo, iż czasami swoje walki Brazylijczyk kończy przed czasem, to chyba nikt nie spodziewa się tu ryzykującego Burnsa w szalonych wymianach, tylko spokojnego dążenia do decyzji sędziów.

Najciekawsze kursy:

 • Liczba Rund – Powyżej 2.5 @ 1.33
 • Liczba Rund – Powyżej 3.5 @ 1.50
 • Walka Potrwa Pełen Dystans – Tak @ 1.72

Pozostałe

Bardzo ciekawie prezentuje się natomiast kurs na Aljamaina Sterlinga. Aktualny mistrz w ostatnich dwóch walkach pokazał się z bardzo dobrej strony i wciąż jest zawodnikiem niedocenianym przez wiele osób. Oczywiście starcie z Henrym Cejudo będzie bardzo trudne, jednak nie zapominajmy, że 36-latek do klatki wejdzie po przerwie trwającej trzy lata. Brak występów na najwyższym poziomie przez taki okres może mieć wpływ na jego sobotni występ.

Najciekawsze kursy:

 • Zwycięzca – Aljamain Sterling @ 1.95
 • Metoda Zwycięstwa – Aljamain Sterling przed czasem @ 4.00

Kolejna długa przerwa to przypadek Krona Graciego. Brazylijczyk ostatni raz w klatce pojawił się w październiku 2019 roku, kiedy to zanotował pierwsza przegraną decyzją sędziów z Cubem Swansonem. Przez trzy i pół roku 34-latek nie stoczył ani jednej walki w MMA – w tym czasie Charles Jourdain aż dziewięć razy wychodził do klatki. Kolosalna różnica. „Air” oczywiście ma ten problem, że niemal w każdej walce pod szyldem UFC był sprowadzany do parteru, jednak poziom obrony przed obaleniami kształtuje się u niego na poziomie 48 procent. Gracie bez wątpienia będzie dążył do sprowadzeń. Jourdain jest jednak w stanie utrzymać pojedynek w stójce i tam punktować przeciwnika, który z czasem będzie musiał skupić się na tej płaszczyźnie.

Najciekawsze kursy:

 • Zwycięzca – Charles Jourdain @ 1.55
 • Liczba Rund – Powyżej 1.5 @ 1.80

⇒ Nasz profil i nasze zakłady możecie już śledzić w najnowocześniejszej aplikacji do zakładów sportowych na rynku. Wpadnijcie do zakładki SuperSocial na Superbet!

Propozycja kuponu:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of ninja
ninja

UFC
Light Heavyweight

16,149 komentarzy 35,154 polubień

Kto to pisze? Frevola może powalczyć z Doberem w stójce? Ktoś ładnie odklejony.

:juanlaugh:

Cytuję:
"Matt Frevola ma za sobą także mocne występy - nokaut na niepokonanym Geraldo Valdezie i posłanie na deski niepokonanego Ottmana Azaitara. „The Steamrolla” bez wątpienia jest zawodnikiem niebezpiecznym w stójce i w tej płaszczyźnie może szukać swoich szans w walce."

Odpowiedz polub

Avatar of tinc
tinc

UFC
Featherweight

8,874 komentarzy 26,374 polubień

Jeśli wrocil do formy i jest równie zmotywowany, to składa tego peta Henry. Także trzymam kciuki.

Odpowiedz polub

Avatar of Roshi
Roshi

Vale Tudo
Championship

29,831 komentarzy 100,835 polubień