Michał Oleksiejczuk ufc

Michał Oleksiejczuk zaprezentował znakomitą dyspozycję na gali UFC 267. 30 października w Abu Zabi Polak dopisał do swojego rekordu kolejne zwycięstwo przez nokaut. Oleksiejczuk pokonał Shamila Gamzatova już w pierwszej rundzie pojedynku.

Oleksiejczuk od początku walki napierał do przodu i atakował ciosami na głowę oraz korpus. Gamzatov przeszedł do zwarcia, szukając obalenia, jednak Polak szybko rozerwał uchwyt. Michał cały czas wywierał presję i zamykał rywala pod siatką. Michał skutecznie korzystał z technik bokserskich, cały czas rozbijając Shamila w stójce. Zepchnięty do defensywy Gamzatov nie pozostawał jednak dłużny, jego ciosy również dochodziły do głowy Michała. Gamzatov był zmuszony do walki na wstecznym i było widać po nim pierwsze oznaki zmęczenia. W końcu Oleksiejczuk trafił świetnym podbródkowym, po którym Gamzatov upadł na deski. Po kilku kolejnych ciosach w parterze walka została przerwana i Oleksiejczuk mógł świętować kolejne zwycięstwo w UFC.

93 kg: Michał Oleksiejczuk pok. Shamila Gamzatova przez TKO, runda 1, 3:31

Pełne wyniki gali UFC 267: Błachowicz vs Teixeira

26-letni Oleksiejczuk (MMA 16-4, 1NC) występuje w największej organizacji MMA na świecie od 2017 roku. Polak rozpoczął swoją karierę w UFC od udanych występów z Khalilem Rountree, Gianem Villante oraz Gadzhimuradem Antigulovem. Następnie Michał przegrywał z Ovincem Saint Preux oraz Jimmym Crutem. W swoim poprzednim występie, który miał miejsce w marcu 2021 roku, Oleksiejczuk pokonał Modestasa Bukauskasa. Shamil Gamzatov był faworytem bukmacherów przed starciem z Polakiem. Dla Rosjanina dzisiejsza porażka jest pierwszą w zawodowej karierze.