valentina shevchenko ufc

Valentina Shevchenko zaprezentowała kapitalną w formę podczas gali UFC 266. „The Bullet” zdominowała Lauren Murphy, ostatecznie rozbijając ją w parterze w czwartej rundzie starcia. Dla zawodniczki z Kirgistanu jest to już szósta udana obrona pasa mistrzowskiego w kategorii muszej.

Początek pojedynku był bardzo spokojny w wykonaniu obu zawodniczek. Mistrzyni i pretendentka nie podejmowały zbędnego ryzyka i sporadycznie wymieniały pojedyncze uderzenia na środku oktagonu. Rozkręcająca się wraz z upływem czasu Shevchenko była stroną aktywniejszą i skuteczniejszą w swoich atakach. Kirgizka chętnie korzystała z kopnięć, spokojnie punktując bardzo pasywną Murphy. Valentina biła zdecydowanie szybciej oraz mocniej, Lauren nie była w stanie jej w żaden sposób zagrozić. W końcówce rundy Shevchenko zanotowała jeszcze obalenie, podkreślając swoją dominację w tym starciu.

Po kilkudziesięciu sekundach kolejnej odsłony Shevchenko szukała sprowadzenia, ale Lauren wybroniła tę próbę i przycisnęła mistrzynię do siatki. Valentina spokojnie wyczekała na odpowiedni moment do ucieczki, zawodniczki wróciły do wymian w stójce. W tej płaszczyźnie Kirgizka kontynuowała popisy, nie dając szans swojej rywalce. W połowie rundy Shevchenko przeniosła akcję do parteru. „Bullet” wylądowała w półgardzie, skąd kontrolowała i rozbijała pretendentkę. Murphy nie była w stanie podnieść się z pleców aż do syreny kończącej odsłonę.

Sytuacja nie ulegała zmianie również w trzeciej rundzie. Lauren Murphy nie potrafiła nawiązać wyrównanej walki z Kirgizką, a dominatorka wagi muszej po raz kolejny brała udział w jednostronnym widowisku. Valentina cały czas pozostawała nieuchwytna dla swojej rywalki. „Bullet” punktowała licznymi kopnięciami oraz technikami bokserskimi. Dzięki atakom na łydkę udało jej się skutecznie ograniczyć mobilność Amerykanki.

Valentina Shevchenko pewnie zmierzała po kolejną obronę pasa mistrzowskiego. Czwarta odsłona tego starcia to kontynuacja deklasacji w jej wykonaniu. W połowie rundy Valentina w końcu naruszyła pretendentkę kopnięciem oraz serią uderzeń na głowę. Lauren zdołała przetrwać, ale wylądowała w parterze, gdzie przyjmowała następne ciosy od Kirgizki. Sędzia ringowy zdecydował się zainterweniować i uchronić Amerykankę od dalszych obrażeń. Valentina Shevchenko zwyciężyła przez TKO w czwartej rundzie i obroniła pas wagi muszej po raz szósty.

125 lb: Valentina Shevchenko pok. Lauren Murphy przez TKO, runda 4, 4:00 | walka o pas |

Pełne wyniki gali UFC 266

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

billmurray

UFC
Light Heavyweight

15,703 komentarzy 44,925 polubień

valentina :antonio:

Spoiler content hidden.

Odpowiedz polub

Bambo

BAMMA
Light Heavyweight

985 komentarzy 2,385 polubień

Normalnie niespodzianka roku :benny:

Odpowiedz polub

blazini

Bellator
Lightweight

4,160 komentarzy 10,685 polubień

Do tego zjechała Khabiba jak psa za jego głupie wypowiedzi o ring girls.

Odpowiedz polub

majkelo89

UFC
Middleweight

11,813 komentarzy 31,241 polubień

Babskie MMA do bigosu!

Odpowiedz 1 Like

andrzej_t.

UFC
Middleweight

13,202 komentarzy 27,694 polubień

Przyznaję, przewinąłem do przodu
:neildegrassewhoa:

Odpowiedz 2 polubień

Bambo

BAMMA
Light Heavyweight

985 komentarzy 2,385 polubień

Przyznaję, przewinąłem do przodu
:neildegrassewhoa:

Ja tak samo, od razu do skończenia :beczka:

Odpowiedz 1 Like