Organizacja UFC potwierdziła dziś oficjalnie informację o walce Roberta Whittakera z Kelvinem Gastelumem na gali UFC 234 w Australii.

„Żniwiarz” z Australii ma za sobą niezbyt udany rok. Whittaker miał bronić mistrzowskiego pasa w lutym 2018 roku, jednak finalnie z występu wyeliminowała go kontuzja. Jedyny występ w tym roku aktualny mistrz odnotował w czerwcu – na gali UFC 225 zwyciężył z Yoelem Romero (13-3) i była to dziewiąta z rzędu wygrana Roberta Whittakera.

Gastelum zwyciężył cztery z pięciu pojedynków w kategorii średniej. Jedyną porażkę w tej wadze zadał mu Chris Weidman (14-3) na gali UFC on Fox 25. Od czasu tamtej porażki Amerykanin stoczył jeszcze dwa pojedynki – pokonał Michaela Bispinga (30-9) oraz Ronaldo Souzę (25-6).

Do walki dojdzie 9 lutego na gali UFC 234 w Melbourne.

16 KOMENTARZE

 1. NIe mogę się przyzwyczaić do tego że tak niemedialny zawodnik jest mistrzem a pretendentem mały spasiony wielbiciel tacosów.

 2. NIe mogę się przyzwyczaić do tego że tak niemedialny zawodnik jest mistrzem a pretendentem mały spasiony wielbiciel tacosów.

  To nie konkurs osobowości tylko zawody w napierdala uu się po pyskach 😆

 3. Robercik po tej walce pewnie znowu rok przerwy. Strasznie go wyniszczaja te walki o pas. Nie pociagnie tak dlugo z tymi kontuzjami. Zawsze za Robercikiem uwielbiam jego styl!

 4. Wszystko pięknie, ale ciekawe czy Kevin zrobi wagę :mamedwhat:

  Po 1 Kelvin a nie Kevin po 2 to jest 84 a nie 77 tak wiec tutaj nie zawodzi z waga.

 5. Po 1 Kelvin a nie Kevin po 2 to jest 84 a nie 77 tak wiec tutaj nie zawodzi z waga.

  Kelvin – my bad, po drugie zobaczymy na ważeniu ile wniesie.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.