Według doniesień, na gali UFC 228 dojdzie do pojedynku pomiędzy robiącą coraz większą furorę w największej organizacji na świecie Tatianą Suarez (6-0), a pierwszą mistrzynią w wadze słomkowej Carlą Esparzą (13-5).

Okupująca dziewiątą pozycję w rankingu Suarez jest niepokonana zarówno w zawodowej, jak i w amatorskiej karierze. Amerykanka w debiucie poddała Amandę Cooper (3-4) i potem powróciła dopiero po rocznej przerwie, gdzie na UFC Fight Night 120 wypunktowała niepokonaną wówczas Vivianę Pereirę (13-2). Ostatni raz zapaśniczka pojedynkowała się w maju, poddając już w pierwszej rundzie Alexę Grasso (10-2).

Notowana trzy „oczka” wyżej Esparza podobnie jak Suarez przygodę z UFC rozpoczęła od zwycięstwa w legendarnym programie The Ultimate Fighter. The Cookie Monster w ten sposób wygrała mistrzowski tytuł, który straciła już w pierwszej obronie na rzecz Joanny Jędrzejczyk (14-2). Od tamtej pory Amerykanka stoczyła w UFC pięć pojedynków, z których tylko dwukrotnie wyszła z klatki pokonana.

Gala UFC 228 zaplanowana jest na ósmy dzień września w amerykańskim Dallas. Aktualna rozpiska wygląda następująco:

125lbs: Nico Montano (4-2) vs Valentina Shevchenko (15-3) *
145lbs: Zabit Magomedsharipov (15-1) vs Yair Rodriguez (10-2)
135lbs: Jimmie Rivera (21-2) vs John Dodson (20-9)
115lbs: Karolina Kowalkiewicz (12-2) vs Jessica Andrade (18-6) *
135lbs: Aljamain Sterling (15-3) vs Cody Stamann (17-1)
115lbs: Tatiana Suarez (6-0) vs Carla Esparza (13-5)

*Walki niepotwierdzone 

10 KOMENTARZE

 1. 115lbs: Tatiana Suarez (6-0) vs Carla Esparza (13-5)

  115lbs: Karolina Kowalkiewicz (12-2) vs Jessica Andrade (18-6) *

  125lbs: Nico Montano (4-2) vs Valentina Shevchenko (15-3) *

  az tyle na numerowanej ?:korwinwhat:

 2. az tyle na numerowanej ?:korwinwhat:

  no właśnie trochę za dużo, dlatego sceptycznie chyba trzeba podchodzić do zapowiedzi z gwiazdką, jeszcze beka będzie jak pierwsza obrona pasa w kategorii muszej będzie main eventem gali numerowanej….

 3. Straszny babiniec jak na numerowaną galę… (nie obrażając nikogo oczywiście ). Kto tam walczy w walce wieczoru, wiadomo już?

 4. A ja bym sobie chetnie zobaczył Khabiba w spódnicy z naszą Joasią. Oj, działoby się.

  Wiem jak wyglądały walki z Gadelhią, ale to nie oznacza, że ta z Suarez wyglądałaby podobnie. Może dałaby radę jakoś skontrolować na glebie Polkę.

 5. A ja bym sobie chetnie zobaczył Khabiba w spódnicy z naszą Joasią. Oj, działoby się.

  Wiem jak wyglądały walki z Gadelhią, ale to nie oznacza, że ta z Suarez wyglądałaby podobnie. Może dałaby radę jakoś skontrolować na glebie Polkę.

  Andrade/Joanna to dwie walki, które powinna omijać.

  Gadelha dała radę kontrolować Asię przez może 1 rundę… prawie 3 lata temu (pomijając epizod z przyciskaniem do siatki przez 2 rundy na UFC 200) Andrade już się nie udało, ale zaliczyła chyba z 15 obaleń łacznie na obu Gadelhi i Torres w ciągu 6 rund…

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.