Organizacja UFC oficjalnie potwierdziła to, o czym plotkowano już od jakiegoś czasu. Karolina Kowalkiewicz 8 września spotka się w oktagonie z Jessicą Andradę. Walka będzie jednym z pojedynków gali UFC 228 w Dallas.

Andrade w ostatniej walce wygrała z Tecią Torres, przyszłą rywalką Joanny Jędrzejczyk. Brazylijka od czasu przegranej z JJ wygrała dwa pojedynki w dość dominującym stylu.

Karolina Kowalkiewicz (MMA 12-2) na UFC 223 pokonała niejednogłośną decyzją sędziów Felice Herrig. Polka, tak samo jak jej brazylijska rywalka, ma obecnie serię dwóch zwycięstw z rzędu. Po porażkach z Joanną Jędrzejczyk i Claudią Gadelhą reprezentantka Shark Top Team powróciła w październiku ubiegłego roku na zwycięską ścieżkę, pokonując na gali w Gdański Jodie Esquibel. Potyczka z Andrade będzie jej 8 starciem dla UFC.

2 KOMENTARZE

  1. Trzymam kciuki za Karolę, niech ją wypunktuje a potem Rose i pas wraca do Polski. Aśka chyba by osiwiała ze złości wtedy 😀

  2. Ja pieprze jakie zdjęcie Karoli wybrali, jakby miała 40 lat :\ A co do walki to Andrade niestety ale zdecydowanie faworytką jest. Karola z minimalnymi szansami.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.