Trzy pojedynki, o których informowaliśmy wcześniej zostały dodane do rozpiski gali UFC 224 w Rio de Janeiro. Mackenzie Dern zmierzy się wtedy z Amandą Cooper, John Lineker podejmie Briana Kellehera a Alexey Oleinik zawalczy z Juniorem Albini.

Dern (6-0 MMA) w pierwszej walce dla UFC wygrała przez niejednogłośną decyzję z Ashley Yoder. Utytułowana grapplerka zaraz po triumfie na UFC 222 nawoływała o występ w Rio de Janeiro. Mackenzie ma sporo fanów w Brazylii.

Cooper (3-3 MMA) w ostatnim pojedynku w oktagonie wygrała z Angelą Maganą przez TKO. 26-latka to finalistka programu TUF 23. W klatce największej organizacji mierzyła się ona już z m.in. Tatianą Suarez czy Cynthią Calvillo.

Lineker (30-8 MMA) wróci do oktagonu po wycofaniu się z UFC 219, gdzie miał zmierzyć się z Jimmiem Riverą. Od czasu przejścia do kategorii koguciej bilans Brazylijczyka wynosi 5-1.

Kelleher (19-8 MMA) ma aktualnie serię dwóch zwycięstw z rzędu. W przeszłości mierzył się on m.in. z Damianem Stasiakiem na UFC w Gdańsku, którego ostatecznie odprawił ciosami.

Albini (14-3 MMA) po udanym debiucie w oktagonie UFC przegrał z weteranem Andreiem Arlovskim przez decyzję sędziowską. Brazylijczyk w swojej karierze aż 12 z 14 wygranych zdobywał przed czasem.

Oleynik (55-11-1 MMA) to zdecydowanie bardziej doświadczony zawodnik niż jego rywal. Rosjanin 45 razy wygrywał w karierze przez poddania. W UFC występuje on od 2014 roku.

Gala odbędzie się 12 maja w Rio de Janeiro. Poniżej aktualna karta walk:

Amanda Nunes vs. Raquel Pennington
Lyoto Machida vs. Vitor Belfort
Ronaldo Souza vs. Kelvin Gastelum
John Lineker vs. Brian Kelleher
Mackenzie Dern vs. Amanda Cooper
Junior Albini vs. Alexey Oleynik
Cezar Ferreira vs. Karl Roberson
Thales Leites vs. Jack Hermansson
Nick Hein vs. Davi Ramos
Ramazan Emeev vs. Alberto Mina

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.