Po fatalnym przerwaniu przez Herba Deana walki Sabaha HomassiegoAbdulem Razakiem Alhassanem, UFC postanowiło zorganizować natychmiastowy rewanż tych dwóch zawodników. Druga walka Amerykanina z Ghańczykiem odbędzie się 30 grudnia na UFC 219.

Natychmiastowe rewanże robione są albo po kontrowersyjnej punktacji pojedynku, jego wyrównanym przebiegu albo z powodu błędów proceduralnych. W tym przypadku zawinił sędzia główny Herb Dean, który zastopował walkę zbyt pochopnie, po zaledwie nokdaunie na Homassim. Razak trafił swojego przeciwnika lewym sierpem i sprawił, że ugięły się pod nim nogi; Amerykanin jednak nie stracił przytomności i momentalnie złapał nogi rywala, broniąc się przy tym inteligentnie.

Po przerwaniu walki Sabah równie szybko wstał na nogi z gestem protestu na tak szybką reakcję Herba i dawał do zrozumienia, że nic mu nie jest. Największa na świecie organizacja MMA uznała, że najsprawiedliwiej będzie zorganizować rewanż w pierwszym wolnym terminie, a ten odnalazł się na UFC 219, na którym mistrzyni wagi muszej kobiet Cris Cyborg, bronić będzie pasa przeciwko Holly Holm.

23 KOMENTARZE

 1. Prawidłowo, takie postępowanie powinno być standardem.

  Liczę na to, że Eddie i Dustin również będą mogli ponownie stanąć w klatce.

 2. Nie myli się ten co nic nie robi. Herb i tak jest najlepszy (do spółki z Big Johnem). Czy ktoś kto siedzi dokładnie w regulaminach/zasadach może mi powiedzieć, czy nie ma możliwości wznowienia walki po tak oczywistym błędzie sędziego, gdy obydwaj zawodnicy są zdolni do dalszej walki?

 3. Prawidłowo, takie postępowanie powinno być standardem.

  Liczę na to, że Eddie i Dustin również będą mogli ponownie stanąć w klatce.

  Do tej pory nie moge pojac dlaczego nie zrobili od razu rewanzu. Moze teraz sie uda…

 4. A już myslalem, ze chodzi o odklepanie ciosow przez mistrzynie.

  #heheszki

  Naucz się chociaż trollować, tamtą walkę sędziował McCarthy.

 5. Do tej pory nie moge pojac dlaczego nie zrobili od razu rewanzu. Moze teraz sie uda…

  Obaj są po zwycięstwie, idealna okazja.

 6. Herb stal sie bardzo zachowawczy i niepewny w swoich decyzjach

  czesto za szybko przerywa walki, popelnia bledy. nie widac juz tej 'pewnosci' w podejmowaniu decyzji

 7. Sędzia ma ciężki żywot. Nie ważne w jakim sporcie, to do niego należy trzymanie w ryzach całych zawodów. To głównie ich decyzje są komentowane po zakończeniu. Z jednej strony Herb zrobił to stanowczo za szybko, przerwał walkę, która mogła jeszcze potrwać. Z drugiej strony jest odpowiedzialny poniekąd za tych zawodników, którzy stają naprzeciw siebie i żaden nie chce odpuścić. To on musi być ich rozsądkiem, a nie oni sami.

 8. Herb to według mnie najbardziej przereklamowany sędzia.

  Kiedyś miał znacznie lepszą renomę, niestety ostatnio zdarza mu się zaliczać dziwne wpadki.

  Pamiętam akcję ze złamaną ręką Tima Sylvii, za to wieczny szacun.

 9. ej – sam bym to przerwał , Ciapaty upadł jak warzywo na glebę:deniro: , i wyglądało to jak po ciosie , pretensje nieuzasadnione , takie sytuacje zdarzają się najlepszym:razz:ytalsiektos:

 10. ej – sam bym to przerwał , Ciapaty upadł jak warzywo na glebę:deniro: , i wyglądało to jak po ciosie , pretensje nieuzasadnione , takie sytuacje zdarzają się najlepszym:razz:ytalsiektos:

  Też bym przerwał. Na moje oko wyglądało, jakby gość ewidentnie odpłynął.

 11. Do spółki z Yamasakim

  Yamakasi nie jest przereklamowany. Jego się nigdy nie wymienia kiedy jest mowa o dobrych sędziach 😆 Każdy wie, że jest do bani.

 12. Yamakasi nie jest przereklamowany. Jego się nigdy nie wymienia kiedy jest mowa o dobrych sędziach 😆 Każdy wie, że jest do bani.

  No też fakt, Herb teraz stara się wyrównać do jego poziomu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.