Khabib Nurmagomedov stracił ostatnio sporo zdrowia podczas zbijania wagi, ale to nie jedyna smutna informacja. Dagestańczyka ominęła „wypłata życia” za niedoszłe starcie z Tonym Fergusonem na UFC 209. MMAFighting dotarło do listy wypłat za tę galę i informacje zawarte tam są bardzo interesujące.

„Orzeł”, jeśli zawalczyłby na sobotniej gali, za walkę otrzymałby 500 tysięcy dolarów – największą wypłatę w swojej dotychczasowej karierze. Khabib miał się bić o tymczasowy tytuł mistrza wagi lekkiej, ale problemy ze zbijaniem wagi prowadzące do hospitalizacji zawodnika przyczyniły się do odwołania pojedynku. Nurmagomedov miał zagwarantowane pół miliona dolarów za występ – niezależnie od tego, czy walka skończyłaby się dla niego zwycięstwem, czy porażką.

Warto odnotować, że ostatnią, oficjalną wypłatą za walkę Dagestańczyka było 48 tysięcy dolarów (w tym 24 tysiące za występ i tyle samo za wygraną) w potyczce z Darrellem Horcherem, która odbyła się w kwietniu 2016 roku. Nie ujawniono, ile Khabib zarobił za starcie z Michaelem Johnsonem w listopadzie, ale mimo to widać wyraźnie  ogromny przeskok w zakontraktowanym wynagrodzeniu za pojedynek Nurmagomedova.

Umowa niedoszłego rywala „Orła” była skonstruowana nieco inaczej. Tony Ferguson miał otrzymać 250 tysięcy dolarów za walkę i dodatkowo tyle samo, jeśli uda mu się wygrać. Na ten moment nie wiadomo, czy „El Cucuy” otrzyma swoją podstawę za pojedynek.

W walce wieczoru gali UFC 209 zwycięski Tyron Woodley zarobił pół miliona dolarów – w tym 400 tysięcy podstawy i 100 tysięcy bonusu za wygraną. Stephen Thompson zarobił 380 tysięcy dolarów. Jeśli udałoby mu się wyjść z tego starcia zwycięsko, otrzymałby dodatkowe 180 tysięcy dolarów. Jak widać, kontrakt pretendenta był lepiej skonstruowany od umowy, jaką podpisał mistrz.

Najciekawsze jednak jest to, że największej wypłaty po gali UFC 209 nie otrzymał żaden z bohaterów pierwszej czy drugiej walki wieczoru. Otóż dwóch ciężkich: Mark Hunt i Alistair Overeem mogą się pochwalić największymi wynagrodzeniami. Obaj otrzymali po 750 tysięcy dolarów.

Z innych bohaterów gali UFC 209 warto odnotować gażę Rashada Evansa, który dostał 150 tysięcy dolarów. Jeśli „Suga” wygrałby, to jego konto zostałoby zasilone dodatkowo kwotą 135 tysięcy dolarów. Jego rywal otrzymał 54 tysiące dolarów (w tym 27 tysięcy podstawy).

W drugiej walce wieczoru zarobki były bardzo małe w stosunku do wyżej wymienionych. Lando Vanatta otrzymał 25 tysięcy dolarów (jeśli by wygrał, zarobiłby drugie tyle). Jego pogromca, David Teymur zarobił 28 tysięcy dolarów (w tym 14 tysięcy podstawy).

Do powyższych kwot nie są wliczone bonusy pieniężne z tytułu wpływów z subskrypcji PPV czy wynagrodzenia od sponsorów.

20 KOMENTARZE

  1. No właśnie, gdzie Tybur?

    co to dla Khabiba? przeciez on od ruskich mafiozow dostanie ile bedzie potrzebowal

    Taa, pewnie taka sama strata jak dla RafałaM wypłata za walkę w KSW :razz:enn:

  2. A podobno tony się obsral nurmy a żądania  wyższej wypłaty to wymówka a tu się zgodził ze 250k podstawy i drugie tyle za ewentualne zwycięstwo a kłamczuszek dana powiedział ze więcej nie dostanie a jednak ,dobry teatrzyk się robi z ufc . Mark z reemem tez niezłe zawineli $

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.