ufc167w

(Foto Dave Mandel / Sherdog.com) Wyniki i relacja po przejściu.

Niewiarygodnie trudnym przeciwnikiem dla Georges’a St. Pierre’a (MMA 25-2) okazał się Johny Hendricks (MMA 15-2), który siał spustoszenie na twarzy mistrza swoimi mocnymi ciosami. Również w płaszczyźnie zapasów, okazał się lepszy. Amerykanin jako jeden z nielicznych zawodników był zdolny obalić takiego wirtuoza zapasów, jakim jest GSP. Jednak wszystko to nie wystarczyło do zagarnięcia pasa mistrzowskiego, który pozostał na biodrach obecnie panującego króla. Kanadyjczyk częściej trafiał Hendricksa. Również w ostatniej, decydującej rundzie zdołał obalić i zatrzymać na dłużej w parterze pretendenta. Walka była bardzo wyrównana i niejednogłośna decyzja dobitnie obrazuje to, jak trudnym rywalem okazał się Johny dla Georges’a.

Chael Sonnen (MMA 29–14–1) nie sprostał Rashadowi Evansowi (MMA 19-3-1) w drugiej walce wieczoru. Gdy obaj zawodnicy znaleźli się pod siatką, Rashad poderwał nogi Chaela, obalił go i wylądował w jego gardzie. Sonnen próbował wydostać się z tej niekorzystnej pozycji, jednak tylko pogorszył sprawę i pozwolił Evansowi wejść sobie za plecy. Były mistrz dywizji półciężkiej rozpłaszczył rywala, dzięki czemu zdobył odwrócony dosiad. Siedząc na plecach „Amerykańskiego Gangstera”, zadawał mocne ciosy na jego głowę, co dało sędziemu jasny sygnał do przerwania pojedynku.

Niejednogłośną decyzją sędziowską Robbie Lawler (MMA 22–9, 1NC) pokonał Rory’ego MacDonalda (MMA 15–2). Po dwóch pierwszych rundach można było śmiało stwierdzić, że zawodnicy remisowali starcie. Lawler niskimi kopnięciami i kontrolą wygrał pierwszą rundę, a MacDonald obaleniami i pracą z góry drugą. Przełom i pierwsza wyraźna akcja nastąpiła jednak w trzeciej rundzie, kiedy to „Ruthless” ruszył na rywala, zasypując go ciosami, z których kilka doszło celu. Na szczękę Rory’ego wraz z upływem czasu spadało coraz więcej uderzeń. Kanadyjczyk w trzeciej odsłonie starcia zaliczył aż dwa nokdauny. Dopiero w końcówce odzyskał rezon, obalił Lawlera i zadawał z góry groźne łokcie.

Niesamowitym występem popisał się Tyron Woodley (MMA 12-2), nokautując Josha Koschecka (MMA 17-8) na zimno. Już od pierwszych sekund przewaga była po stronie Tyrona, który bardzo dobrze pracował boksersko. Pod koniec pierwszej rundy na szczękę Koschecka idealnie w tempo wszedł prawy sierp, który mocno zachwiał popularnym „Pudlem”. W ruch po tym ciosie poszedł prawy prosty, dobijający słaniającego się na nogach rywala.

W pierwszej walce karty głównej, Ali Bagautinov (MMA 12–2) mocniej i częściej czysto trafiał Tima Elliotta (MMA 10–4–1) w stójce. Pomimo że Elliott znacząco przewyższał Aliego w ilości zadanych uderzeń, to właśnie ten drugi jednogłośnie w ocenie sędziów zasłużył bardziej na zwycięstwo. Dagestańczyk nie ustępował również pola w płaszczyźnie zapasów, siłując się z Amerykaninem jak równy z równym.

Już w pierwszych kilkudziesięciu sekundach walki Donald Cerrone (MMA 21–6, 1NC) mocno uszkodził Evana Dunhama (MMA 14–5) w stójce, zepchnął go do siatki i tam próbował skończyć rywala przed czasem. Sztuka ta się nie udała, jednak obrażenia zadane w tej jednej akcji były na tyle znaczące, że odbiły się na dalszym występie Evana. Szczęście uśmiechnęło się do „Kowboja” w drugiej rundzie, kiedy znajdując się na plecach z Dunhamem w gardzie, zdołał zapiąć ciasne duszenie trójkątne i poddał w ten sposób rywala. Thales Leites (MMA 22–4), podobnie jak w ostatniej walce, zaufał swojemu grapplingowi, który i tym razem go nie zawiódł. Dosyć łatwo zdominował Eda Hermana (MMA 21–10, 1NC) w parterze, nie pozostawiając sędziom żadnej wątpliwości co do werdyktu. Rick Story (MMA 16–7) w swoim stylu rozprawił się z Brianem Ebersolem (MMA 50–16–1, 1NC), prezentując mocne zapasy oraz bardzo silny boks. Brian nie miał żadnej odpowiedzi na presję Ricka i przegrywał w każdym elemencie walki. Od klinczu, przez zapasy, aż po boks tajski, który ostatnio szkolił w Tajlandii. Również Erik Perez (MMA 14–5) nie miał problemu z pokonaniem Edwina Figueroy (MMA 9–4). Meksykanin wygrał w podobnym stylu jak Story. Punktował Edwina przez trzy rundy w stójce oraz zdobywał sporą ilość obaleń. Był to jeden z najlepszych występów Erika, jakie mogliśmy ujrzeć w UFC.

W części gali transmitowanej na Facebooku kibice obejrzeli trzy emocjonujące starcia. W kategorii półśredniej Jason High (MMA 18-4) po miłej dla oka grapplingowej batalii z Anthonym Lapsleyem (MMA 22-6) zwyciężył jednogłośnie na punkty. Do zawodnika American Top Team należały rundy pierwsza i trzecia, w których kontrolował rywala z góry, zdobywał dosiad i pozycję za plecami oraz wielokrotnie próbował duszenia gilotynowego. Jedynie w drugiej odsłonie Lapsley nawiązał walkę, kiedy po nieudanej gilotynie Higha, zdobył pozycję z góry. Udany debiut w Octagonie zaliczył najmłodszy zawodnik w UFC 20-letni Sergio Pettis (MMA 10-0), który po wyrównanym starciu pokonał przez decyzję Willa Campuzano (MMA 13-5). Młodszy brat mistrza UFC w wadze lekkiej nie miał łatwej przeprawy. Zwycięstwo w pierwszej rundzie zapewnił sobie, trafiając więcej celnych ciosów w stójce, a w drugiej mimo obaleń rywala, to on był bliski skończenia walki, kiedy naruszył rywala solidnym kolanem oraz zapiął ciasną gilotynę z chwytem za biceps. W ostatniej rundzie zmęczony Pettis nie był już tak skuteczny i większość czasu spędził walcząc z pleców, ale i tak dwóch sędziów oceniło wszystkie odsłony na jego korzyść. W pierwszej walce gali Gian Villante (MMA 11-4) po kłopotach w pierwszej rundzie, w drugiej posłał Cody’ego Donovana (MMA 8-4) na deski prawym sierpowym i zakończył walkę ciosami na ziemi.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półśredniej
170 lbs: Georges St. Pierre pok. Johny,ego Hendricksa przez niejednogłośną decyzję (2 x 49-48, 48-49).

Główna karta:

205 lbs: Rashad Evans pok. Chaela Sonnena przez TKO (uderzenia), 1. runda, 4:05.
170 lbs: Robbie Lawler pok. Rory’ego MacDonalda przez niejednogłośną decyzję (2 x 29-28, 28-29).
170 lbs: Tyron Woodley pok. Josha Koschecka przez KO (prawy sierpowy), 1. runda, 4:38.
125 lbs: Ali Bagautinov pok. Tima Elliotta przez jednogłośną decyzję (2 x 29-28, 30-27).

Walki w FOX Sports 1:

155 lbs: Donald Cerrone pok. Evana Dunhama przez poddanie (duszenie trójkątne), 2. runda, 3:49.
185 lbs: Thales Leites pok. Eda Hermana przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27).
170 lbs: Rick Story pok. Briana Ebersole’a przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27).
135 lbs: Erik Perez pok. Edwina Figueroę przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27).

Walki w Facebooku:

170 lbs: Jason High pok. Anthony’ego Lapsleya przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28).
135 lbs: Sergio Pettis pok. Willa Campuzano przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27; 29-28).
205 lbs: Gian Villante pok. Cody’ego Donovana przez TKO (prawy sierpowy i uderzenia), 2. runda, 1:22.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

509 KOMENTARZE

 1. Zmieńcie, bo już myślałem, że Wam wcięło jedną stronę newsów 😛

 2. kiedyś nadejdzie taki dzień kiedy nie pomylę tytułu newsa 🙂

 3. ile razy przy kazdej gali trzeba pisac, ze UFC robi na walke ~30min? co-me pewnie kolo 5:30.

 4. kurwa, poczęstuj ktoś jakimś streamem, bo mi na facebooku w ogóle nie wchodzi nawet ikona z filmami video

 5. ale mu zajebał tym kolanem pod koniec. Czemu nie docisnał? myśle, że by tko było

 6. w sumie Pettis dupy nie urwał. Wygląda strasznie jak wersja demo Anthonego, nie tylko z wyglądu. Stójka dobra ale na plecy leciał za często, a pamiętajmy że Campuzano był pewnie ledwo przygotowany

 7. 1 runda za bodajże aż 3 obalenia, 3 za znaczną kontrolę rundy z topu. 2 runda dość przewrotna, dajmy na to remis, ale na punkty Campuzano u mnie spokojnie.

 8. Miał szansę go wykończyć i to nie jedną a on stał i się gapił, ten Campuzano też ogarniał zajebiście sytuację. W kącie usiadł i siedzi 😀

 9. bez przesady, Campuzano nie robił takiego spustoszenia w parterze jak Pettis w stójce…

 10. 27:30 dla Pettisa u dwoch, nie mam pytań. Je**ć takich sędziów, od dziś decyzje się dla mnie nie liczą po wyrownanych walkach. Tylko rozstrzygnięcia przed czasem lub jasne decyzje.

  Chyba na "oczy" dali to Pettisowi. Walka ciężka, niewiele aspektów do punktowania, ale bez przesady.

 11. Pettis słabo ale ważne, że kupon siedzi 😉

  Punktacja z kosmosu…

 12. Pettis nic nie zrobił w 1 rundzie. Ważniejsze były trzy obalenia, nieważne, że po nich nic się nie działo. Pokazało to, że Will kontroluje to gdzie walka się toczy, a nie Sergio. W 2 było dużo więcej kulania, obalenie było u Sergio, ale większość czasdu z góry i tak był Campuzano. W 3 dużo większą część czasu z góry był Will i uderzał. Pettis jedynie kontrolować chciał. Potem już było mało czasu, a i niewiele można zapunktować na którąś ze stron.

 13. Już nie przesadzajcie, Pettis wygrał dwie pierwsze rundy dość wyraźnie. Fakt, że trzecia powinna iść dla Campuzano, ale wygrał ten zawodnik, który był obiektywnie lepszy.

 14. Haha jak to możliwe, że Pettis to wygrał. Połowę walki przeleżał na plecach a w stójce dupy nie urwał.

 15. Venom, co zrobił 1 rundzie Pettis że jąwyraźnie wygrał? Poważnie.

  Pare uderzeń więcej to żadna dominacja. Ciosy to wliczony aspekt w walce MMA, a łatwiej ich kilka zadać, gdy walka rozpoczyna się w stójce niż zrobić jedno obalenie…Will zrobił je 3. Chyba, że ktoś prezentuje takj słabe zapasy jak Pettis w walce.

 16. Nie wiem jak można mówić o wyraźnej wygranej Pettis'a w drugiej rundzie. Wałka nie ma, ale gdyby ktoś dał drugą rudnę Will'owi nikt nie mógłby mieć pretensji.

 17. remis/pettis rozumiem, ale zwyciestwo campo-costam to bylby dopiero wałek, boli tylko to 30-27

 18. heh, najpierw pokazal szmulce zeby, a potem zalozyl szczeke 😀 Kobiety jako sedziny? Nie, tak dla zasady 😀

 19. Wiedziałem że Pettis wygra , mimo że według mnie przegrał… W końcu braciszek wielkiego Anthony’ego… Powinno być chociaż split , a tak to wałek i to bez dwóch zdań. Nie wiem jak można było dać wszystkie rundy dla Pettisa szkoda słów.

 20. w pierwszej rundzie mimo obalen nic w tym parterze sie nie dzialo dlatego runda 1 dla pettisa, 2 pettis, 3 pettis przegral

 21. "w pierwszej rundzie mimo obalen nic w tym parterze sie nie dzialo dlatego runda 1 dla pettisa,"

  To jest dobre 🙂 A to, że Campuzano obalił 3 razy to nic, więc dlatego tym bardziej runda dla Pettisa ;)))

 22. Jest tematy zaklady bukmacherskie, typowanie, hyde park…Ja osobiście nie mam pochlebnego zdania o stawianiu kasy na wydarzenia sportowe. Tak by to asertywnie i grzecznie przedstawić. Wolę czytać komentarze do gali,walk 😉

 23. Born2kill moja opinia bazuje na tym, ze w ufc nie tyle sa punktowane obalnia, ale to co po tym obaleniu sie robi, chociazreki za to nie dam uciac

 24. No znaczy to, że kontrolę w wykonaniu Pettisa tak wysoko ocenili 😉 lub te pare kopnięć w stójce co jest według mnie niczym przy 3 obaleniach…Może sędziowie uznali, że obalenie Pettisa to żaden wyczyn;] nie wiem. Moim zdaniem to błędna decyzja, ale niech robią co chcą. Nie wygrywa ktoś przed czasem to ma nauczkę. Nie ma co żałować Campuzano. Wyglądał i tak dość słabo, pewnie i to wpłynęło na ocenę ;]

 25. Są tematy od zakładów i tyle. A ja tej gali nie obstawiałem akurat, więc nie miało co mi nie wejść.

 26. Pełna kontrola i dominacja w parterze + próba poddania, jak najbardziej 10-8.

 27. @stoner zgadzam się. 10 – 8 dla Higha, kontrola przez całą rundę.

 28. Ten trener co krzyczy to namiastka tego co Mirek będzie robił :)

  Okniński to całkiem zagłuszy RoganaLaughing

 29. teraz z kolei 10-9 Lapsley, ciekawie ta walka sie rozkłada chociaż sama w sobie mocno ciekawa nie jest

 30. Zupełnie nie rozumiem tych głosów dających walkę Campuzano http://mmadecisions.com/decision/4696/Sergio-Pettis-vs-Will-Campuzano

  Chyba niektórzy spodziewali, że Sergio zrobi rywalowi bliztkrieg w stylu starszego brata. Fakty sa takie, że pierwszą rundę wygrał dość wyraźnie dzięki znacznie większej liczbie ciosów. W drugiej zachwiał rywalem kolanem w klinczu, miał plecy i solidną próbę gilotyny. A osobom, które chcą wyżej punktować obalenia, polecam się zastanowić, kiedy ostatnio ktoś w MMA skończył obaleniem.

 31. wcześniej napisałem, że walka jako taka nieciekawa. W sumie zmieniam zdanie, rozkręciła sie całkiem spoko, strasznie zaciekle obaj

 32. nieco ponad minuta w stójcy ino 🙂

  jak by to 29-27 mialo wygladac po 3 rundach?

 33. Venom no nie kończą walk, ale są mocnym argumentem przy punktowaniu zwykle…A jednak decyzja rozegrała się na punkty. No nic, wałkiem tego nie nazwę, ale chwieje nieco to systemem punktowania, który przyjąłem i często jest jednak zgodny. Nawet przy wielu komentarzach nie rozumiejących jakiejś decyzji sędziów. Tak czy inaczej dzięki za wyjaśnienie argumentów ZA walką dla Pettisa.

  Ta walka oczywista. Jedziemy dalej, karta zaje**sta nie ma co się denerwować 🙂

 34. Zła wiadomość dla Czejla, bo nie będzie mógł długo trzymać duszenia śmierci. 😀

  Chael by guillotine!

  Muszę sobie poprawić krążenie. Znajdźcie mi coś do rozpier***enia. ~ Urdnot Wrex

 35. NO tak wlasnie mi sie kojarzyl glos ale pewny nie bylem. Dzieki za potwierdzenie.

 36. Najnudniesza walka gali jak na razie.
   

  Gdzie ty masz nudną walkę.

 37. ale nuda…

  Juras to jednak dobry kontrast dla Janisza, bo idzie usnąć.

 38. Robi. Dobre wrażenie fryzurą, no i jego niezatapialność, wstaje jak bańka wstańka.

 39. Zbyt jednostronna, Figueroa nic nie robi w tej walce.

  Mnie tam walka nie nudziła

 40. Perez trochę zbyt zachowawczo, nie porywa mnie taki styl. No ale wiadomo, background bierze swoje. 🙂

 41. Panowie mam wielką prośbe.

  Zna ktoś z Was tytuł tej muzyczki która leci między walkami ? jakiś koleś rapuje i babka śpiewa refren

 42. @up dobre pytanie, też się zastanawiałem 🙂 Ma ktoś może link, bo na stronie Orangutana znowu się player zacina :/

 43. ale bieda, przechodzę na wersję z głosem, bo nie mam siły dziś oglądać takiej stypy.

 44. Można prosić jakiś link do transmisji bo orange online odmówiło posługi 🙂

 45. ja pierdole, oby teraz z gorki bylo. Hermanowi podziekujemy. druga walke plywa.

 46. Wróżbita Maciej pewnie taki wynik przewidział, ustawił tarota.

  Ok, kto zadzwoni na wróżki i zapyta mu się jak skończy się walka GSP z Hendricksem to ma usera roku 🙂

 47. wreszcie jakieś skończenie przed czasem i to w dobrym bardzo stylu 😀 Go Cowboy

 48. wiedzialem kurwaaaa, brawo Cerrone!

  kto skorzystal z kursu ten cwaniak! 🙂

 49. o ile Tomek świetnie prowadzi SSS, tak przy komentowaniu UFC mnie usypia.

  Juras ma zdolność do przesadzania, ale mówi znacznie wyraźniej i oddaje emocje, a Janisz jest dla niego świetnym kontrastem.

 50. hehe wiedziałem ,że Ali będzie betem gali Laughing 30-27 przesadzone..wygrać wygrał ale minimalnie co nie zmienia faktu co robią teraz Rosjanie w UFC.Chce zobaczyć pojedynek Bagautinov vs Pickett bo ponoć One Punch ma schodzić kategorie niżej.

 51. Woodley tym występem zdecydowanie przekonał do siebie wątpiących w jego umiejętności, w tym mnie! ;D

 52. Heeeh dobra gala sie nakręca. Decydujaca odsłona gali. WAR Robbie, Rashad, Johny

 53. 1 runda dla Lawlera. Mam nadzije, ze to wygra, bo MacDonald jest cholernie nudny.

 54. haha split decision co za patałach to sędziował który dał walke dla Rory’ego

 55. wszystko siedzialo do chwili tej walki! Zasrany Rory. Niech go szlag! Szkoda,ze mu lba nie urwał

 56. czy ktoś może mi podać tytuł muzyczki w tle tego „trailera” ??

 57. ja sie ciesze po go nie lubie ale na szczęscie nie obstawiałem tej gali :>

 58. Szkoda Kosa…

  Nie mam pojecia co w ostatnio stalo sie z Rorym, ku zaskoczeniu w pelni zasluzone zwyciestwo Lawlera.

  BooykaFigher, muzyka z trailera Weidman vs Silva? Awolnation – Sail.

 59. Janisz to ma cos albo z glowa ..albo z oczami. NIe moge sluchac juz jego pier****nia o tym jak to ciosy nie dochodza. Najpierw w walce Bagautinova (choc kazdy widzial ze dochodzily) a teraz ze niby lokcie MacDonald nie dochodzily – poprostu porazka !
  Werdykt sprawiedliwy brawo Lawler !!

  ps. Tidzej nie zamulaj tak komentujac bo usnac mozna .. troche energii i mow glosniej bo w porownaniu do Pana „ciosy nie dochodza” to cie praktycznie nie slychac 🙂

 60. Ej, trafiłem trzy fatalne walki do komentowania (jeden typ ma określoną przewagę i robi to samo przez trzy rundy) i jedną ok. To są warunki, na które nie mam wpływu.

  Żeby nie było, sam nie jestem super zadowolony z swojej pracy dziś wieczór.

 61. Ahahahahahaha pięknie zgwałcił sonnena! ZDEWASTOWAŁ GO, ZMASAKROWAŁ!

 62. No to co Chael teraz do ciężkiej zmieszać słownie z błotem Caina 😀

 63. Elegancko Rashad Laughing teraz tylko niech GSP wygra i będzie pięknie w chuj .

 64. @Mektator
  okaże się że Werdum doznał kontuzji, Sonnen dostatnie title shota ;D

 65. Nie no na poważnie to chyba Sonnen sobie odpuści już i skupi się na pracy w studiu jako ekspert bo niewątpliwie w mówieniu jest mistrzem świata bez podziału na kategorie.

 66. Sonnen emeryturka …. rozczarowanie gali jak narazie, bo nie stawil oporo zadnego, a przeciez Rashad w jakiej wybornej formie nie jest i to tez bedzie powoli emeryturka.

 67. czy ja jestem zaskoczony? czy naprawdę jestem?

  oczywiście że tak!!!

  Dlaczego to tak długo trwało?!

 68. kolejna siadła. Co z tego jak Kanadyjczyk zesrał kupon, Macdonald na szafot!!!!

 69. jak zobaczyłem jak macha tymi nogami to pewnie wołał „ja już nie chcę wypuśćcie mnie proszę !”

 70. a teraz będzie knock down i GSP kolanami na żebra wykończy Hendricksa 😀 tak czy siak liczę na piękną walkę 🙂

 71. SZUKAM GIFA Z GSP!

  Było coś takiego: George, finish him! Nagle ktoś wtrąca: GSP can't… xD

 72. ja nie chce krakać, ale GSP i Rory wyglądadają jakby coś wciągnęli na zmulenie

 73. 1rd Hendricks, jego zapasy napewno nie sa przeceniane, poza tym, ma luz ktorego wydaje mi sie brakuje GSP….poki co

 74. co GSP dostaję bułę na twarz to boję się że zaraz odleci 🙁

 75. cos w tym roku mistrzowie UFC nie radzą sobie najlepiej z pretendentami

 76. Panowie nie wydaje wam się że na początku tej walki przy duszeniu GSP, Hendricks odklepywał?

 77. GSP to przegrał, ale Rumcajs nie zachwyca. Condit w 5 rundach go rozłoży.

 78. na moje hendricks 48:47
  no ale jednak mistrza tzreba rozjebac wpyl, wiec pewnie  dadza dla gsp

 79. jeśli będzie „And New” to według mnie skończy się piękny epizod mistrzów UFC, otworzy się nowy rozdział 🙁

 80. Elegancko 😀 żaden werdykt nie byłby krzywdzący a że postawiłem na GSP i na tym UFC jestem tyle do przodu to sie ciesze Laughing

 81. zasluzenie bo co? bo miales go na kuponie za 2 zlote?
  na moje to hendricks wygral, ale jednak zasada, ze trzeba mistrza pokonac zdecydowanie zadzialala

 82. Wyrównana i naprawdę niezła walka. Trzymałem kciuki za Rumcajsa – niewiele zabrakło. Wydaje mi się, że gdyby to nie była walka o pas to decyzja sędziów mogłaby być odwrotna.

 83. @Dank co do tego odklepywania z poczatku to tez tak mi sie wydawalo…

  Nie no a GSP mowi ze juz potrzebuje wakacji…Co on odwala…koniec ?

 84. Zasluzenie GSP. Lubie Janisza z Jurasem ale ich punktowanie w trakcie walki dziala mi na nerwy.

 85. Dla mnie Hendrics to wygrał bił mocniej i miał jakieś sprowadzenia w początkowych rundach GSP tylko w ostatniej, punktowanie GSP okropnie nudzi.

 86. Popatrzcie na ich twarze … i odpowiedzcie sobie na 1 zajebiste wazne pytanie : kto tu kogo zbil !

 87. GSP wie że przegrał i że przegra następną walkę z Hendricksem. 

 88. ale co wakuje pas czy robi sobie dłuższą przerwę i dalej jest mistrzem ?? nie bardzo zrozumiałem bo w domu telewizor odpalili i nie dosłyszałem 🙁

 89. Właśnie, jak wyglądał Hendricks a jak GSP po walce? Powinno pójść decyzją w stronę Hendricksa. Jestem zawiedziony.

 90. Na sherdogu wszyscy redaktorzy 48:47 czyli tak jak ja liczyłem i większość co ma zdrowe oczy.

  Podobny numer jak jones vs gus, chociaż tam jones w 5 tej pretendenta zranił. GSP nie zrobił rumcajsowi nic!

 91. Powiedzmy sobie szczerze że Rumcajs nie zrobił za dużo by wygrać.

  On zrobił zdecydowanie zbyt mało!

  GSP to stary mistrz który potrzebuje odpoczynku i powiem wam że nie chce patrzeć jak on jest nokautowany.

  MMA się zmienia, a GSP niech nie wraca, bo zrobił swoje dla tego sportu! 😉

 92. Ps. szkoda ze MMA coraz bardziej przypomina boks ( pieniadze i kalkulacja na kogo wygranej mozna wiecej zarobic ), jeszcze na zakonczenie powiem tylko ze Janisz to sie nadaje do sprzedawania w kiosku gazet a nie komentowania 🙂
  Dobranoc 🙂

 93. Nie spodziewałbym się, że brodacz na pełnym dystansie sobie tak dobrze poradzi

 94. @Slapi
  GSP mial bardziej starta twarz niz obita pozatym on zawsze tak ma. Bys go piorkiem po twarzy poruszal i juz by mial zadrapania. To o niczym nie swiadczy.

 95. no przegrał … -_- ale wam nie wiem co zaslepia wizje tych walk. Ja rozumiem nie lubić Rasha ale sytuacja przed tą walką analogiczna do tej z walki Cain v JDS, gdzie mega przekrojowy zawodnik pacyfikuje strikera z jednym mocnym uderzeniem. To nawet ja się nauczyłem tego, że to nie przejdzie a większość COhones w tym przypadku robi to za co mnie hejtowano przy okazji każdej walki Caina z Cigano …

 96. Rumcajs wyglada jakby w ogole nie walczyl Laughing , dla mnie hendricks jest new champion

 97. GSP gdyby mial honor to albo dalby Hendricksowi rewanz albo zwakowal pas…

 98. moim zdaniem Hendricks już po 4 rundzie miał wygraną walke 1,2 i 4 runda wygrana spokojnie jedyna szansa GSP to poddanie albo knockout na Hendricksie w 5 rundzie ale cóż jednak sędziowie oglądają walki po swojemu i widze że wiele osób tutaj uważa że GSP wygrał zasłużenie chyba tymi gównianymi obaleniami w piątej rundzie po których nie zadał żadnych obrażen i tak…. żałosne ….

 99.  Dla mnie walke bardziej wygrał GSP z Hendriksem niż Alvarez z Chandlerem Cool ale spekulajce będą nic dziwnego,mógł go znokautować a nie zostawiać decyzje w rękach sędziów.

 100. Cholera szkoda mi Hendricksa bo było tak blisko. Gdyby tylko trochę zaryzykował ale pewnie kondycyjnie już siadał. Mimo, że sercem byłem za Johny’m to uważam, że sędziowie wykonali dobrą robote dając wygraną nudziarzowi. Punktował Hendricksa regularnie i split mu się należał.

 101. nie pisz o honorze, jest mistrzem a Rumcajs albo dostanie rewanż natychmiastowy albo walkę o tymczasowy tak czy siak będzie GSP vs Rumcajs II

 102. St. Pierd tak dostał po głowie, że do Rogana jąkał to samo zdanie 3 razy.

 103. Punktowałem tak jak Trowbridge w sumie ale trochę odpłynąłem mentalnie na przełomie trzeciej i czwartej rundy.

 104. I jeszcze pierdolenie, że "żeby pokonać mistrza nie wystarczy punktować". Nie przypominam sobie, żeby w zasadach UFC była mowa o specjalnej punktacji w walkach o pas.

 105. aaa jeszcze jedno, teksty w stylu ” mistrza trzeba porzadnie ubic albo wogole znokautowac” to zostawmy sobie dla boku – bo to tam narodzilo sie usprawiedliwianie walkow sedziow takimi tekstami 😉
  Johny zrobil zamalo zeby zdobyc pas ?? a co zrobil GSP zeby go obronic , jak dla mnie to 2 obalenia w 5 rundzie i 1 silny cios to za malo 🙂
  no az sie wkurwilem o 7 rano

 106. wlasnie ja ,tez pytam co takiego zrobil GSP w tych 5 rundach , aby obronic ten pas, cholera biedny rumcajs 

 107. Szkoda,że Rumcajs nie dostał pasa ale i tak przyjemnie było oglądać jego przewagę siłową nad zawsze dominującym Żorżem.

 108. co za pierdolony zart. 🙂

  idealnie tweet Todda to obrazuje:

  Todd Duffee ‏@ToddDuffee

  Robbery.

  + Carlito

  Carlos Condit ‏@CarlosCondit

  W T F…. Worst decision EVER

  https://t.co/HEtstgTxTY hahah, Forrest jak lacha!

  fanboy JBJ’a, Caina, Bensona i Manchester’u United.

 109. Nie piszcie o wałku, bo wszystko rozbiło się o pierwszą rundę.

  Mnie bardzo zdziwiło to że Hendriks nie zaryzykował ani razu kombinacji takiej która była jego szablonową.

  Rzucanie w jednego czy drugiego bluzgami jest śmieszne i niepoważne.

 110. 1,2,4  Rumcajs. Łatwe do punktowania rundy to były. To jest kurwa kradzież!

 111. Hendricks najpierw sie usmiecha i zabawia publicznosc, a pozniej sie cofa cala runde. Zrobil ladnego slajda przy sprowadzeniu ale za to punktow sie nie dostaje. Mam nie odparte wrazenie (abstrachujac od ilosci ciosow i kto kontrolowal walke a byl ta osoba GSP) ze Hendricks byl w wiekszyl opalach niz sugerowala to jego mina. Ta walka byla bliska bardzo bliska. Nie mowie ze Hendricks walczyl zle, ale nie walczyl tez dobrze. Mogl ta walke wygrac. Kazdy normalny czlowiek wiedzial ze po 4rundach wynik byl bliski. A on wychodzi do 5tej rundy i tylko sie cofa. Nic nie zrobil w 5tej rundzie zeby to wygrac, a 1wsza runda mogla i poszla w druga strone dla GSP.

 112. kto kontrolowal walke a byl ta osoba GSP

  co?

  ze Hendricks byl w wiekszyl opalach niz sugerowala to jego mina.

  gdzie?
   

 113. poczytalem troche na necie i ogolnie ,,caly swiat mma''daje na luzie rumcajsowi 1,2 i 4 runde.

 114. opaly Hendricksa i kontrola walki przez GSP – wy sie kurwa pograzacie bardziej niz przy walce JBJ'a z Gusem, ludzie!

  GSP pojechal do szpitala, nie bedzie go na konferencji. DZIWNE, PRZECIEZ WLASNIE WYGRAL NA LAJCIE.

  Tim Kennedy ‏@TimKennedyMMA

  Dear Nevada Athletic Commission, Decisions like this is how you killed boxing. Don't kill my sport. #UFC167

  Fans

  fanboy JBJ’a, Caina, Bensona i Manchester’u United.

 115. Nie rozumiem dlaczego ludzie ciesza sie z wygranej GSP. Po samej jego wypowiedzi i wygladzie twarzy wiadomo kto dostal baty a kto wyszedl z pojedynku ze swiadomoscia i malym uszczerbkeim na zdrowiu. To tylko pokazuje, ze sedziowanie w MMA jest dalekie od idealu. Jest 20 rocznica UFC. Pomyslcie logicznie, jesli walki dalej toczylyby sie do momentu przerwania kto by wygral? GSP, ktory po walce nie wiedzial gdzie jest czy Bigg Rigg, ktory byl calkowicie przytomny…

 116. Jeszcze raz ktoś napisze o zasadzie "mistrza trzeba zdominować żeby wygrać", to chyba zacznę banować. Przestańcie ludzie powtarzać banialuki.

 117. GSP wygrał słusznie. A niejednogłośna decyzja myśle że dobrze obrazuje przebieg walki. Sprowadzenia to nie wszystko i to już od jakiegoś czasu sędziowie tak na to nie patrzą , w stójce GSP był lepszym zawodnikiem , i to on nadawał tempo.

 118. Ok… opały opałami fakt jest taki:
  Rundy 2,3,4,5 były wyraźne! nie ma gadki – wszyscy sędziowie i większość z nas powinna się zgodzić.
  Więc jedyny problem to runda pierwsza. Teraz każdy będzie pie… bez sensu. Powiem szczerze, że właśnie ta runda sprawiła mi najwięcej problemu! Więc nie mówmy tu o jakiejś mega kradzieży, a tym bardziej nie hejtujmy Kanadyjczyka. Nie jestem fanem jego stylu ale walka była naprawdę dobra! Ani jeden ani drugi nie pokazał się jakoś rewelacyjnie. Duży żal mam do Hendricksa – Nie wiem czy zabrakło mu tlenu, czy aż tak był pewny swego, że ostatnią rundę odpuścił… ale sk… to na własne życzenie. Nie pokazał, że mu zależy.

 119. tutaj cos o tej 'zasadzie' od weterana.

  Yves Edwards ‏@thugjitsumaster

  I think @JohnyHendricks won that fight 1,2,&4 but these old school guys give close rds to the champ. That part of the game hasn't evolved.

 120. @baju jak chcesz pogadać o qr.. to idź se do burdelu!

  Nikt tutaj nie wygrał na lajcie, ale walka była bardzo bliska i nie miał bym pretensji gdyby Rumcajs wygrał.

  Po stokroć gorsze decyzje były i chcecie wylewać frustracje by coś wskórać, to piszcie na facebookach, youtube, gdzie płacz kibiców będzie widoczny. ;P

  Podziwiam tych co uzależniają dobry humor od wyników walk 😉
  Udanego dnia!

 121. I wlasnie w takich walkach doskonale widac jak ulomne jest punktowanie rund wylacznie 10-9. Mnie sie wydaje ze jesli sedziowie byliby bardziej sklonni dawac rundy remisowe oraz 10-8 to decyzja w tej walce bylaby bardziej oczywista…

 122. Mój Boże… Jedni "mistrza trzeba zdominować", drudzy "popatrzcie na jego twarz po walce" … Facepalm 
  Sam punktowałem 48-47 dla Brodacza, ale nie przesadzajmy z tym wałkiem, walka była na tyle wyrównana, że dycyzja mogła iść w obie strony.
   

 123. Malina- jak dla mnie zdjęcie roku.

  @Rivaldo GSP chce odpocząć od MMA, ale nie powiedział konkretnie, że kończy karierę

  @maniak spójrz na punktację wszystkich możliwych ekspertów nie licząc 2 sędziów. Wszyscy dali zwycięstwo Rumcajsowi.

 124. Kurna wróciłem z imprezy i zoabczyłem gifa z Chaelem.

  i Chael którego uwielbiałem i szanowałem to ……… gówno. Według mnie wogóle olał tę walkę 

  Przykre

 125. maniak19884 rozumiem, ze wedlug Ciebie obrazenia w ogole nie maja nic wpolnego ze sportem walki jakim jest MMA? Jak dla mnie to jest najlepszy wyznacznik zeby odrozniac uderzenia znaczace od normalnych. Znaczace to takie, ktore wywoluja jakis efekt i w takim wypadku wyglad twarzy to dla mnie lepsza wskazowka niz cokolwiek innego. Jesli jestem sedzia i wydaje mi sie, ze runda byla bliska i patrze na twarze a tam GSP ma zapuchniete oko to wydaje mi sie ze punktowanie dla Hendricksa jest uzasadnione. To podchodzi pod tzw. "effective striking"…

 126. Devon ‏@DevOnSports 19m

  Haha well done @arielhelwani! Said on post fight show that GSP’s corner told GSP (in french) after round 3 he was down 2-1.

 127. Obrażenia oczywiście, że mają. Tylko, że GSP jeszcze nie przeszedł pewnie badań, więc nie wiadomo czy masz coś złamanego itp. Bo chyba do obrażeń nie zaliczasz opuchniętej twarzy ? Niektórzy mają po prostu tendencję do opuchlizny/rozcięć.

 128. Placzecie jak po walce Jonesa z Maulerem. Pomimo, ze jestem sympatykuem Johnyego nie bylem w stanie doszukac sie jego wygranej. 5 runda zawazyla i Hendricks ptzegral na wlasne zyczenie. 48-47 gsp.

 129. Ariel nawet odpisal, ze wreszcie oplacila sie cala nauka francuskiego. :DDD

  napisal tez, ze Danka podobno w wywiadzie post-show wkurwiony jak nigdy wczesniej. 

  ME fotn, Woodley KO, Cerrone SUB. 50k$.

  fanboy JBJ’a, Caina, Bensona i Manchester’u United.

 130. Hahahaha posluchajcie sobie Dany: „It’s all about damage. This is a fight.” I to jest prywatna firma. Macie swoja odpowiedz na to, ze nie tylko ja mysle ze obrazenia maja zwiazek ze sportami walki…

 131. Martines, nie zartuj. Rozciecie pod okiem nie jest zadbym wyznacznikiem. Skora skorze nie jest rowna. Fiodor niemal po kazdej walce byl porozcinany pomimo wygrabych .

 132. Comber, ja mowie o sytuacji kiedy runda jest wyrownana, wtedy wydaje mi sie zasadne, ze kto ma wiecej obrazen ten runde przegral. Wiadomo, ze skora, skorze nie rowna. Ale cardio to tez po czesci jest uwarunkowane genetycznie, zasieg itd. To wszystko daje Ci przewage w walce. Wiec przykro mi bardzo jak masz tendencje do rozciec to po prostu jest na Twoja niekorzysc… Rozciecie moze doprowadzic w efekcie to przerwania walki przez lekrza wiec wg mnie to znaczace wydarzenie. Tak samo szczeka szczece nierowna ale KO konczy walke, tyle w temacie.

 133. Chuja.. Dance przejdzie za tyg.. pogada z GSP i będzie tak jak zawsze.. Hendricks vs Condit/Brown.. i wygrany z GSP wrzesień/październik :d Może w PL ?:Laughing

 134. czy ja teraz dobrze słyszę?

  „nie chciałem go znokautować, nie uderzałem z pełną mocą i to wystarczyło”

  Przecież to on mówił przed walką że nie chce zostawiać decyzji w rękach sędziów i znokautuje GSP.
  To Rumcajs dużo gadał o tym co zrobi i gadał za dużo.

  Uważam że w 5 rund Condit jest wstanie wygrać z Rumcajsem.

 135. Jeszcze ten ślinotok i plucie do butelki.

  Na pewno nic mu się nie stało?

  Przecież narożnik mu mówił że w 5 rundzie ma zaznaczyć przewagę i wygrać rundę.

 136. W sumie Condit jest defensywne zapasy od pasa. Powinien popracować z  kimś pokroju Davisa – Gus zneutralizował zapasy Bonesa, a nawet go obalił. Carlos ma narzędzia, by zagrozić w stójce GSP. No i nie jest nudziarzem.

 137. GSP nawiązał kontakt wzrokowy z Hendricksem i szlag trafił transmisje… hehe

 138. Czy UFC transmituje konferencje gdzies w TV? Na Fox Sports 1 nic takiego nie znalazlem po tym jak padla transmisja w internecie…

 139. Nawet kurwa Dana White jest wkurwiony, sam wiedział, że Hendricks to wygrał powiedział również, że podobno narożnik GSP sami po walce wiedzieli, że przegrali.. a i Dana mówił, że tu też się liczy 'damage' w 1 rundzie jaki wyżądził Hendricks GSP, to jest walka 

  konferencje ważenie itp zawsze już wole sprawdzać na MMA HEAT zawsze mają stream na YT tak jak UFC i nic się nie przycina więc sprawdzajcie kanał mma heat na YT http://www.youtube.com/user/KarynBryant?feature=watch

  za chwile będzie scrum z Danką po walce to jak się skończy to możliwe, że nawet do 45 minut będzie już na ich kanale 

 140. Nie wiem kto wywołuje u mnie większy facepalm. Ci, którzy piszą, że była to wyrównana walka (a nawet twierdzą, że GSP wygrał zasłużenie), ci którzy piszą, że mistrza trzeba pokonać wyraźnie, czy ci, którzy piszą, że Hendricks powinien wygrać, bo St. Pierre był bardziej obity. Tyle bzdur na raz to dla mnie zdecydowanie za dużo.

  Ale wracając do punktacji. Nie wiem jak można punktować inaczej niż 48-47 dla Johnny'ego. W tej walce nie było ani jednej wyrównanej rundy. Hendricks może nie dominował w pierwszej, ale wygrał ją dość wyraźnie. Miał tego świadomość narożnik GSP, wszyscy dziennikarze punktujący walkę, Dana (ale to Dana więc jego można pominąć) i zdecydowana większość fanów (w tym ja, osoba, która kibicowała Kanadyjczykowi). GSP dla mnie jest mistrzem tylko na papierze, bo właścicielem pasa od dziś powinien być Johnny Hendricks.

  Jeszcze słówko o Johnnym. Zrobił na mnie ogromne wrażenie. Spodziewalem się, że będzie stawiał opór przez pierwsze dwie rundy, a potem GSP będzie już spokojnie punktował na przemian sprowadzeniami i lewym prostym, a tu nie dość, że Hendricks był w stanie trafiać w stójce, to jeszcze obalał St. Pierre'a i wyglądał naprawdę dobrze w rundach mistrzowskich.

 141. hunterp nie rozumiem Cie to wedlug Ciebie co oznacza „effective striking” czym rozni sie efektywna stojka od nieefektywnej? Wedlug mnie rozni sie tym jakie obrazenia zadaje. Czyli jesli ilosc ciosow byla podoba w danej rundzie, to chyba ten, ktory zadal wiecej obrazen byl bardziej efektywny, prawda?

 142. Hahaha co wy macie z tymi obrażeniami? Punktuje się ciosy a nie opuchliznę, rozcięcia i ogólny wygląd twarzy po walce hahahaha 😀 Sami się ośmieszacie pisząc, ze Hendricks to wygrał, bo GSP miał bardziej obita mordę 😀 To żadna argumentacja. Jestem fanem Hendricksa ale moim zdaniem słusznie wygrał to Saint-Pierd, punktowałem 48-47 dla tego nudziarza. Oczywiście decyzja mogła pójść w obie strony, bo walka była niesamowicie wyrównana ale argumenty o obitej mordzie sa naprawdę śmieszne 😀

 143. Wał jak nic. Hendricks wygrał to spokojnie. Szkoda że w MMA powoli zaczyna robić sie to samo gówno co w boksie. Tym bardziej szkoda że takie rzeczy dzieją się pod banderą najwiekszej organizacji na świecie.

 144. To jest dyscyplina sportowa na jasnych zasadach. Jak nie jesteś w stanie kogoś znokautować, to musisz iść w ilość, a nie jakość zadawanych uderzeń. Aż taki Hendricks był dobry, że stał i dawał i się punktować raz za razem zamiast iść do przodu? Komu Dana White ma coś za złe, zasadom które obowiązują? No to niech się zdecydują czy liczyć tylko znaczące uderzenia (tutaj pojawia się problem nadużyć interpretacji sędziujących) czy wszystkie uderzenia. Wszystkie uderzenia to można przynajmniej jakoś obiektywnie policzyć, z tymi znaczącymi uderzeniami to będzie zaraz zabawa co to dla kogo oznacza i dopiero wtedy zaczną się spory… I tak źle, i tak niedobrze, bo przyjdzie taki Sonnen i będzie machać łapką jakby komary zabijał i każde machnięcie każe sobie liczyć jako uderzenie… http://cdn1.sbnation.com/imported_assets/828363/sonnen400_medium.gif Albo Taki Ortiz w walce z Belfortem. Jak są wątpliwości, to robić rewanż i tyle.

 145. Rewanż w Kanadzie to jest najbardziej prawdopodobna opcja teraz.

   

  Sędziowie boją się dawać remisy, ale czasem to lepsze niż naciągana wygrana.

 146. Nie zgadzam się z hejtem na GSP, bo ma jaja i stawił się na konferencji.

  Mimo że przegrywa z presją, to jest i nie ucieka.

  To jeden z najlepszych mistrzów UFC EVER głównie dzięki temu że dawał z siebie wszystko. Zawsze jest sobą i nigdy nie udaje kogoś kim nie jest.

  Sam przyznaje jak wyglądała walka i uważam że jego pewność siebie nie brała się nigdy z ignorancji, a świadomości że jest naprawdę kimś dobrym.

  Dodam, że taktyka GSP była fatalna! Do czasu kiedy unikał obalania i trzymał Rumcajsa na dystans miał dużą przewagę.
  Pchanie się w zapasy z mniejszym i silniejszym, to nie najlepszy pomysł.

  Coś w tym Teamie nawala, albo się wypalił, bo nie daje tego czego zawodnikom potrzeba. Brak im pewności i wiary w swoje umiejętności.

 147. Ludzie nie przesadzajcie, że był jakiś wałek, kradzież czy coś. Hendricks walczył dobrze, ale miał dosłownie 2, 3 momenty kiedy mocniej przycisnął w stójce GSP (w tym raz dość poważnie go zranił w 2 r.), udało mu się też obalić parę razy. Prawda, GSP był bardziej rozbity, ale to jeszcze o niczym nie świadczy, bo generalnie to wyboksował Hendricksa dość wyraźnie. GSP tak samo, albo nawet gorzej wyglądał tylko po jednej rundzie w pierwszej walce z BJ Pennem, ale potem wygrał 2 i 3 rundę. Hendricks łykał prawie wszystkie proste i większość kopnięć GSP. Hendricks sam powinien więcej używać prostego, żeby przygotowywać grunt pod mocniejsze strzały lewą ręką, zamiast tego blokował twarzą wszystkie lewe GSP. W parterze krótko i na remis, w zapasach też dość równo, w stójce Hendricks miał swoje "mocne" momenty, ale przyglądając się z bliska kilku jego akcjom, to sporo było wiatru i po rękawicach, niż czystych uderzeń. Dobra walka, dość równa, ale nie przesadzajmy. Może zrobią rewanż i wsio.

 148. Miejcie żal nie do sędziów, ale do Hendricksa, że w 5. rundzie zamiast walczyć, myślami był już na tronie królewskim.

 149. czy sędziowie oglądali kurwa inną walke? GSP to przegrał. Wygrał runde 3 i 5 (chociaż do 5 nawet nie jestem przekonan), cała reszta to tylko Hendricks który wykonywał swój gameplan perfekcyjnie i nie czaił sie tylko na jednego cepa. Strasznie szkoda mi Johnego…

  A sugerowanie, jak niektórzy powyżej, że jedyne co Johny zrobił to pare trafień w stójce to robienie z użytkowników idiotów. Bardzo dobrze skontrował zapaśniczo GSP, obalił go więcej razy niż mistrz go, miał ogólnie wiecej znaczących trafień na przestrzeni 5 rund. 
  Ungrateful

 150. Dobra, też bym chciał się wypowiedzieć na temat tego,że okradli Rumcajsa, ale podeślij ktoś wpierw linka do walki Smile

 151. Nie będę tutaj prowadził jakieś długiej tyrrady bo to już nie ma sensu,ale ogladam walkę 3 raz i za kazdym razem widzę jak Hendricks ją wygrywa!

  Fight Metric daję zwycięstwo też Hendricksowi 364 do 315 pts.

  Sprawdziłem też większość twetterów czołowych zawodników UFC i żaden nie daje zwycięstwa GSP. Nie jestem fanem jednego ani drugiego, ale poziom sędziowania mnie irytuję i mam wrażenie, że w pewnym stopniu zabija ten piękny sport…

 152. Oglądanie jak Rashad leje Sonnena było świetną rozrywką. Tak samo jak Lawler wygrywający z Rorym ^^

 153. Sonnen zawiódł kompletnie po takim czymś nigdy już nie powinien dostać titleshota i tylko walczyć ze średniakami, walka wieczoru świetna GSP w końcu przestaje dawać nudne walki, ale najbardziej ucieszyłem się w wygranej Lawlera za oklep tego nudziarza od teraz jestem jego fanboyem.

 154. Walka była dość równa. Nie ma co się srać. Każda decyzja mogła tu zapaść. Hendricks miał więcej mocnych uderzeń, ale GSP punktował go przez większość walki. Co do obaleń, to jeśli z nich nic nie wynika, to dla mnie się nie liczą. Samo obalenie krzywdy nie robi, trzeba jeszcze tą pozycje z góry wykorzystać. Powinni zrobić rewanż i tyle. Nie jestem fanem ani jednego, ani drugiego, ale ja tu skandalu nie widzę, rundy po za jedną, bądź dwiema były równe i trudne do punktowania.

 155. Pany weźcie sie uspokójcie. Fakty są takie, że obalenia są punktowane i często nawet przesadnie więc nie punktujcie tej walki swoją miarą żeby sie podczepić pod wygodne wam stanowisko. Hendricks na punkty prowadził – nie wiem jak temu można zaprzeczyć… Może w szczenie redaktorzy mi to rozjaśnią albo przyda mi sie drugie obejrzenie

 156. ale żenada z ta wygrana gsp…za to przynajmniej przegral Macdonald i wygral Rashad

 157. Jeżeli ktoś widział pierwszą dla Jhonego to chyba oglądał inną walkę. Jedyne co w tej rundzie Hendricks zrobił to blokował ciosy GSP. 1,3,5 Ewidentnie dla Rusha. Myślę że redakcja w SSS potwierdzi że punktowała podobnie. Ten sam kazus co z walki Condit Diaz, GSP trafiał częściej i niema tu raczej dyskusji.

 158. Przed chwilą pytałem Wojsława i twierdził, że Hendricks wygrał pierwszą rundę. Ale pewnie oglądał inną walkę.

 159. No jeżeli Ty widziałeś 5 runde dla Hendricks to chyba oglądałeś serio inny pojedynek. Hendricks który po prawym opiera się o siatkę potem obalenie a na koniec plecy powinien ją według Ciebie wygrać tak? No to gratuluje.

 160. Też nie wiem jak można chcieć dać 1 rundę Hendricksowi… GSP 1 obalenie+ dosiad, JH 1 obalenie, ogólna wymiana w stójce, GSP aktywniejszy – jeśli już to runda remisowa, ale z przewagą dla mistrza. Wyrównane starcie ale nie ma mowy o kradzieży.

 161. @Redaktor Chmura

  Jeśli chciałeś zabłysnąć to raczej się nie udało. Rozumiem że przyjmowanie prostych na twarz i ciągłych niskich kopnięć to za mało.

 162. Stoner – ja się nie podczepiam pod żadną wygodną mi wersję, bo leje ciepłym moczem i na GSP i na Hendricksa. Nie są moimi kumplami, nie płacą za mnie rachunków, nie jestem ich fanem i wszystko mi jedno kto wygra.

  Co do obaleń, fakt jest tylko taki, że nie robią krzywdy przeciwnikowi (a już na pewno nie double czy single), natomiast to, że ktoś interpretuje przepisy po swojemu to jest subkietywna ocena, a nie fakt. 

 163. Ale zabłysnąć czym? Odpowiedzią na Twoje pytanie odnośnie tego czy redakcja "potwierdza" Twoje słowa? Przytoczyłem Ci co sądzi jeden z członków. Zapewne inni może i zgodzą się z Tobą, jednak nadal nie widzę tu chęci zabłyśnięcia. Może jakieś dwa słowa wyjaśnienia czym zabłyśnięcie me się Ci w głowie objawiło?

 164. Odniosłem wrażenie że Twój tekst ” Ale pewnie oglądał inną walkę.” Miał na celu zabłyśniecie i typowe zasugerowanie że nie mam argumentów potwierdzających moją ocenę 🙂

 165. Ależ drogi Karolu, przecież to są Twoje słowa i to na dodatek skierowane we WSZYSTKICH, którzy ocenili w sposób nie pasujący Tobie.

 166. Ach pomimo mojej wielkiej sympatii i ogromnego szacunku dla GSP muszę przyznać, że przegrał. Johnny wygrał conajmniej trzy rundy, w porywach cztery. Nigdy bym niebpomyślał, że Hendricks będzie lepszy zapaśniczo od GSP – bestii w tej płaszczyźnie. Niesamowicie ciężki rok dla mistrzów. Benson i Spider stracili pasy, Bones i GSP ledwo wybronili. Kanadyjczyk niestety z pomocą sędziów. Porażki GSP i Rory’ego oraz zapowiedzi o „odpoczynku” tego pierwszego na pewno nie wpłyną dobrze na zainteresowanie UFC u Kanadyjczyków. A bądź co badź Kanada po Brazylii ma chyba największy potencjał rynkowy. W USA UFC już się powoli przejada, o czym świadczą wyniki sprzedaży 164, 165 i 166.

  Brawa dla Lawlera. Rory kiepsko radzi sobie z presją i Amerykanin to elegancko wykorzystał.

  Woodley też zdecydowanie zaskoczył na plus.

 167. Mówcie co chcecie, ale ja tam się ciesze, że wygrał Robbie. Po cichu liczyłem, że znokautuje hipstera i był blisko. Dlatego ten werdykt jak najbardziej zasłużony, ale czemu kurwa split? Niewiem jak można było wypunktować 2 rundy dla Rorego, wtf?…  Co do Rashad vs Sonnen – to Chaelito odstawił taką papke, że aż żal patrzeć.. Ciekawe tylko czy Sugar odzyskał motywacje, czy to chwilowy zryw jego możliwości. Do innych walk to przyznam, że zbyt wcześnie skreśliłem Cowboya. Bardzo ładna walka, tym razem jego psychika nie zawiodła, w efekcie czego mogliśmy zobaczyć zajebiste widowisko. Nic tylko się cieszyć Smile Cieszy mnie również wygrana Punchera. Mocno bił, przewracał, i bardzo fajnie, tylko cardio troche do poprawy Wink Reszty walk, w tym walki wieczoru nie widziałem, więc musze je nadrobić Smile

 168. Kibicowałem Lawrerowi i cieszy mnie jego wygrana nie mniej Rory to chyba wtopa roku 🙂 , miał być przyszłym mistrzem a teraz będzie miał co robić żeby odzyskać pozycję pretendenta :), GSP moim zdaniem wygrał 1,3 i 5 r więc zasłużenie zatrzymał pas :), Hendricks zamiast walczyć chwilami pajacował, uśmiechał się ,gadał coś do siebie hehe a spokojnie mógł tą walkę wygrać myślę, więc pretensje to może mieć tylko i wyłącznie do siebie, brawa dla Woodleya za ubicie lokusa 🙂 , Sonnen fatalnie się zaprezentował ….szkoda

 169. Nie rozumiem tego zamieszania w sieci. Widziałem wiele mniej wyrównanych pojedynków gdzie wygrywał ten słabszy. Zwłaszcza tweety amerykańskich zawodników zabawne, widać, że wielu uwiera kanadyjski mistrz. Mimo wszystko brawa dla Hendricks, który przestawiał GSP w klinczu, obalał i potrafił zranić. Nie spodziewałem się tyle po nim.

  Dla tych co się burzą:

  GSP – Hendricks striking 101-85, takedowns 3:2 + 1 próba poddania za strony GSP.

 170. Daj spokój, znalazłbym Ci podobny odruch w kilkunastu innych walkach.

   

 171. Sugerowanie się statystykami moim zdaniem nie do końca jest właściwe. GSP zadał więcej ciosów, ale wiekszość z nich to lewe proste, którymi raczej ciężko skończyć walkę.

 172. Tylko,ze Hendricks tez uderzal na blokujaca szczeke, prawa rekawice Georga. Osobiscie punktowalem 2 rundy Johny i 2 GSP no i jedna remisowa,tylko jak juz sie przyjelo ,skoro poszlo na remis ,to wygrywa dotychczasowy mistrz i to nie powinno byc zadna niespodzianka,ani zaskoczeniem. Przeciez od zawsze bylo tak,ze jesli nie poslesz czempa na deski ,to musisz wyraznie wypunktowac,a czegos takiego nie bylo widac ze strony Hendricksa 😉

 173. Być może ten ruch tak wyglądał bo GSP też nogą ruszał?

  Co do walk, gala mi się bardzo podobała. Nie spodziewałem się że Evans tak spacyfikuje Sonnena. To g&p było po prostu miażdżące. Myślałem że GSP sobie poradzi dużo dużo lepiej. Hendricks w moim odczuciu walkę wygrał. Nie znam się na punktacji, ale oglądając walkę byłem pewien że to Bigg Rigga ręka powędruje do góry. No ale cóż. Jeszcze mnie pozytywnie zaskoczył Cerrone, te kolanka to była czysta poezja.

 174. Niezła gala została zepsuta przez wałek w walce wieczoru. Byłem 100% pewien 48-47 dla Hendricksa a tu taka kompromitacja. Wywalić tych 2 sędziów. Trzeba być ślepym żeby tą walke dać GSP.

 175. gsp zasłużenie wygrał, przecież Hendricks walczy o mistrza, to powinien znaczaco wygrać, a on w ostatniej rundzie juz odpuscil, jak by nie była walka o pas, to wtedy by można się kłócić o werdykt a tak to nawet nie ma o czym gadac. Ciekawe kogo dostanie GSP, czy zakonczy kariere? oby nie. Dla gsp albo Robbie lawler, albo , wygrany anderson silva vs weidman. A Hendricks vs rory macdonald

 176. Szkoda Cheala, ale on chyba za bardzo odstaje silowo od czolowki 205. Zajebiscie Cerrone, przejechal sie po Evanie tak jak powinien. Piekne KO Tyrona. Dobrze, ze nie przekrecili Lawlera.

 177. Sedziowie są od tego żeby ocenić każdą rundę z osobna i na koniec zsumować to w końcowym werdykcie, nie uwzględniając tego kto jest mistrzem, a kto pretendentem. 

 178. Danka potwierdził, że będzie rewanż

  Tylko co na to marzący o odpoczynku GSP?

 179. szkoda, ze nie dali wygranej hendricksowi. . . odwiezyloby to 77 😀

  sonnen slabizna

  plus gali taki, ze przegral rory, bo jakos go nie lubie Laughing

 180. Musi być rewanż, dla mnie też GSP przegrał 3 rundy. Wrecz byłem pewny że Hendricks to wygra, muszę to jeszcze raz zobaczyć, bo nie ma bata jak GSP mógł to wygrać.

  Dla mnie jednak największym przegranym gali jest Rory McDonald. Gdyby jakoś tam wygrał, to i tak nie pokazał nic by myśleć o nim jako przyszłym mistrzu UFC.

  KO Woodleya było piękne

 181. w 1 rundzie można spokojnie dać 10-10 , gdyby tak sędziowie uczynili  to mielibyśmy remis  jak w walce Edgara z Maynard'em , potem natychmiastowy rewanż  i nie było by tego całego cyrku

 182. Na plus: 
  Johny Hendricks – zesz myślałem że mnie tam rozniesie jak usłyszałem że GSP to wygrał. Może i pierwsza runda byłą wyrównana, ale Johny generalnie wygladał w tej walce wyśmienicie, lepiej uderzał , lepiej obalał od mistrza. Cholernie mi gościa szkoda, bo jak widać jego wkład w tą walkę był ogromny.  Potwierdziło się to co mówiłem, że Johny nie ma złej kondycji ale często potrafi narzucić od poczatku bardzo wysokie tempo przez co w końcowych rundach się to na nim odbija
  – Rashad Evans – pokazał że jednak ma w sobie jeszcze choć trochę starego, dobrego Rashada i potrafi solidnie skończyć rywala przed czasem
  – Robbie Lawler – stawiany przez wielu w roli underdoga, fantastycznie rozpracował Rory'ego, wygrywając walkę w stójce jak i bardzo dobrze radząc sobie z obaleniami ,,Aresa"
  – Tyron Woodley – jak widać były pretendent do pasa Strikeforce chciał postawić wszystko na jedną kartę i pokazać, że starcie z Shieldsem to wypadek przy pracy – i fantastycznie mu się to udało!
  – Donald Cerrone – istna dominacja nad bardzo niedocenianym Dunhamem, tego się nie spodziewałem
  – Sergio Pettis –  niektórych może zdziwić to co tu napisałem, ale mi Sergio bardzo się w tej walce podobał. Dlaczego? Bo w przeciwieństwie do wielu nie oczekiwałem po nim latających balach, showtime kicków , czy pięknego skończenia. Campuzano to bardzo solidny gracz , i ,,Phenom" mający na koncie zaledwie 9 walk wyglądał na jego tle bardzo ładnie

  Na minus
  – Chael Sonnen – 
  niestety ale tym występem Gangster z Oregonu udowodnił, że coraz bardziej zbliża się do pracy prezentera w FOX na pełny etat. Słaby wystep, nie pokazał nic. 
  – Rory MacDonald – kiedy pierwszy raz przed walką z Ellenbergerem napisałem, że Rory nie będzie nowym królem dywizji półśredniej, i jest przereklamowany, to moje slowa spotkały się z krytyką. Teraz było widać , że agresywny styl walki i obrona obaleń Lawlera były prawie nie do przejścia dla ,,Aresa"Nie mówię, że to akurat Robbie był tu dla mnie faworytem, ale wiedziałem że prędzej czy później ktoś pokaże słabości 24-letniego Kanadyjczyka.
  Josh Koscheck – temu panu podziękujemy. Piękna kariera, rozpoznawalna postać, ale czas już na emeryturę bo w czołówce nic nie zdziała.
  Brian Ebersole – zarówno w walce z Headem jak i teraz ze Storym wyglądał tragicznie. Poza paroma udanymi jabami nie robił nic, spał , robił śmieszne miny i zbierał ciosy na twarz. A szkoda, bo ,,The Horror" był dla niego jak najbardziej do przejścia.

  Do wyrzucenia / na emeryturę: Cody Donovan, Edwin Figueroa, Josh Koscheck.  

 183. Sonnen bezradny jak dziecko. Rumcajs ma siłę:). Reszty walk jeszcze nie widziałem.

 184. Bardzo mnie cieszy wygrana Lawlera, Rory to jeden z największych nudziarzy w ufc

 185. Taka ciekawostka. Ostatni raz Robbie Lawler wygrał przez decyzję 21 listopada 2003 roku, czyli prawie idealnie 10 lat temu. 

 186. Byłem z kumplami w Gdańsku, niestety ogladaliśmy od 2 i dotrwaliśmy do 3.30. Zaraz się biorę za nadrabianie karty głównej, wyniki już nam.

 187. Ten werdykt to jakis zalosny zart. Hendricks juz po 3. rundzie tak nie cisnal, bo byl po prostu wyraznie lepszy i kontrolowal cala walke. GSP udalo sie sprowadzic Hendricks do parteru w rundach mistrzowskich moze ze 3 razy i nic z tego nie wynikalo.

  Ewidentnie Hendricks wygral 3 rundy i taka powinna byc jednoglosna decyzja. Popieram go w 100% gdy w wywiadzie mowil, ze to jego pas, i to on wygral ta walke, ale go okradziono. Chcialem wejsc na forum od razu po walce, ale nie moglem, chyba cos bylo nie tak z forum.

  Mi juz cos nie pasowalo po uslyszeniu, ze decyzja jest niejednoglosna. Nie rozumiem tez dlaczego wszyscy buczeli na Hendricksa, gdy mowil prawde w wywiadzie …

 188. Jak jest walka równa to takj bywa, trzeba wygrywać przed czasem i tyle. Kilka dziwnych decyzji na tej gali. Najważniejsze są kończenia.

  Fajna gala. Choć połowa walk z karty pewnie nie utkwi mi zbytnio w pamięci…Dobrze, że wygrał Donald. Wierzyłem w Robbiego i bardzo dobrze wyszedł do McDonalda, szkoda, że go nie znokautował jednak. Wygrana decyzją może dziwić, miało być KO. Świetny MainEvent. GSP jest tylko człowiekiem i splitem też wygrać może, każdy musi się w końcu potknąć, George'owi to się wciąż nie zdarzyło. To, że rywal mu stworzył problem to jedno, ale jak na wstępie…trzeba wygrywać przed czasem, w innym wypadku licz się z przegraną, nawet jak prowadzisz. Co może bardziej motywować do wygrywania przed czasem jak nie bonus i taka sytuacja ;D?

  Sonnen bez argumentów na Evansa, w ogóle nie byłem zdziwiony, trafił na lepszego zapaśnika, a bardziej wszechstronnego zawodnika i nie miał czym walczyć.

 189. Oglądałem strasznie na raty, od deski do deski tylko obejrzałem ME i kilka prelimsów ale Woodley mnie nie zawiódł, za to zawiódł Sonnen. Dziś są jeszcze ze 2 powtórki na OS to obejrzę koniecznie jeszcze raz 1R ME bo na wejściu dałem ją GSP, a to ona była decydująca.

 190. @Born2kill "Jak jest walka równa to takj bywa, trzeba wygrywać przed czasem i tyle."

  Przepraszam, kpisz sobie?! Ta walka NIE BYŁA w zadnym stopniu wyrownana, jedyne w czym byl lepszy GSP to ilosc ciosow, ale to nie powinno niczego zmieniac, bo te ciosy nie wyrzadzaly zadnych szkod. Hendricks byl lepszy w pozostalych aspektach. Hendricks kontrolowal cala walke. Poza tym – widziales co Hendricks zrobil z twarza GSP? GSP nawet nie zadrapal Hendricksa, twarz mial po walce taka, z jaka wchodzil do oktagonu.

 191. Oglądałem kilka walk na wstępnej. Kto komentował? Wiem, ze Janisz na pewno i czy słyszałem tam TJ'a? Juras był na karcie głównej?

 192. To jak kto wyglada nie ma dla mnie znaczenia kto wygral, jest takie powiedzenie wygrany jest wygranym bo zrobil to czego nie zrobil przegrany. W tym przypadku GSP zostawil siebie w walce a Hendricks w ostatniej rundzie kiedy nie mozna bylo powiedziec kto prowadzi odpuscil cala ostatnia runde, taka jest prawda, jesli chcesz wygrac musisz dac z siebie wszystko zwlaszcza w ostatniej rundzie. Szczerze to w tej walce byl remis 47-47 ale w takiej sytuacji zawsze wygrywa mistrz i akzdy o zdrowych zmyslach to wie. Rewanz Hendricksowi sie nalezy jak najbardziej ale pierw poczekajmy o co chodzi GSP z jego problemami a nie obwiniajmy ze ucieka od rewanzu

 193. ma ktoś może gif z prezentacji przd walką GSP przy tym zmienionym świetle ?

 194. Obrazenia widac na ciele, w tym na twarzy. Taka dewastacja nie obrazuje Wam przewagi jaka mial Hendricks?

 195. Obrazenia widac na ciele, w tym na twarzy. Taka dewastacja nie obrazuje Wam przewagi jaka mial Hendricks?

  mimo, ze tez liczylem na Hendricksa to ten argument jest marny- spojrz na twarz materli w walce z silva albo grove

 196.  Mimo, że uważam Hendricksa za zwycięzcę to również nie kupuję argumentu o obrażeniach – w tym przypadku to Condit zwyciężył z GSP.

 197. Wydaje mi się, że twarz częściej w życiu obijana słąbiej wytrzymuje presję ciosów. Plus pare innych szczegółów fizycznych różniących ludzi od siebie. Poza tym, że oczywiście, że Hendricks wkładał więcej siły w ciosy. Co z tego? Walka nie była wyrównana? Czyli rozumiem, że według Ciebie 50:45 to minimalny wymiar kary 😉

  Decyzja nie popłaca, a jeśli ocenia się na walkę na podstawie tego co jest w tym sporcie punktowane była jednak dość wyrównana. Kończysz albo zajeżdżasz rywala całą walkę albo dajesz mu się odgryzać co może zaowocować innym widzeniem walki przez sędziów i przegraną decyzją. Ja tylko dobrze radzę jeśli ktoś chce wygrywać w tym sporcie 😉

 198. Moim zdaniem trzeba troche wrocic do korzeni i przypomniec sobie o co chodzi w sportach walki. Przypominam ( bo moze nie wszyscy pamietaja) ze do ringu wychodzi 2 facetow i kazdy staraja sie pobic tego 2. Kazdy z nich stara sie pokazac ze jest lepszy. Kiedy walka jest trudna do oceny ( a MMA jest trudne do sedziowania – bo jak porownasz celny lewy prosty – do sierpowego, udane obalenia z celnym wysokim kopnieciem, knock down z prawie udana proba poddania) ? Zawodnicy pochodza z roznych dyscyplin i 1 bedzie obalal i 2 boksowal. Wiec czasem trzeba poprostu odrzucic zliczanie ciosow, przestac czepiac sie o 1 wiecej obalenia ( zwlaszcza z ktorego nic nie wyniklo) i popatrzec na walke po „podworkowemu”. Tutaj chyba nie ma watpliwosci ze to Hendricks stwarzal wieksze zagrozenie i zdominowal swojego przeciwnika – i to widac po twarzy GSP i nie bardzo wiem dlaczego nie brac tego argumentu pod uwage ? Bo GSP ma cienka skore i to widac ?? To ja powiem tak – proste GSP nie powinny sie wogole liczyc bo ma wiekszy zasieg i to bylo nie uczciwe.

 199. Bez przesady , nie lubie go , ale ostatnio walczy z samymi mistrzami w tym z dwoma „prawie” wygrał

 200. Z tym „znacząco wygrać” to powinno tak być, bo sobie wymyśliłeś? Bo nie ma żadnej innej sensownej argumentacji na taką bzdurę. Hendricks vs Rory – pretendent, który wg opinii większości fachowców wygrał walkę o pas vs przegrany w walce która nawet nie była eliminatorem! Seems legit. Co do gsp vs wygrany silva/weidman się nie wypowiadam, bo szkoda klawiatury.

 201. ,,Po co ta "afera"? GSP wygrał w trzech rundach… Może inaczej: to Hendricks sam to przegrał w 5 rundzie. Nie widze kontrowersji.'' Juras 3 godziny temu na twitterku

 202. Hendricks wygrał, ale argument z obitą mordą GSP głupi jak mój but.

   

  I szacun dla GSP za wyjście na konfe, mój idol Overeem po dostaniu wpierdolu dwa razy nie pokazał się na konferencji za co notuje u mnie ogromnego minusa. Wygrywać każdy potrafi 😐

 203. Panowie a co byłoby w przypadku, kiedy sędziowie orzekliby remis? Pas zostaje u GSP i robią natychmiastowy rewanż?

 204. Panowie a co byłoby w przypadku, kiedy sędziowie orzekliby remis? Pas zostaje u GSP i robią natychmiastowy rewanż?

  Tak było w przypadku Edgar-Maynard 2.

 205. Oglądałem teraz jeszcze raz pierwszą czyli sporną rundę i  jest dla mnie remisowa.Sędziowie unikając przyznawania remisów robią błąd.

 206. A w walce mistrzowskiej są rundy remisowe w ogóle? Czasem mnie to zastanawia i zapominam 🙂

  Ja sobie nic nie ubzdurałem. Decydują sędziowie pod siatką, jak dajesz im szansę źle ocenić walkę to Twój w tym udział. To motywacja by nie dawać im decydować o walce, czy się komuś to podoba czy nie. Co innego można widzieć oglądając walkę w dogodnych warunkach, a co innego mogą widzieć oni. W walce Campuzano vs Pettis sędziowie nie docenili tak bardzo przez Tidżeja i Janisza wychwalanych obaleń w amerykańskim sędziowaniu, choć moim zdaniem akurat powinno w 1 rundzie, z racji ich ilości. Efekt taki, że jak nie dążysz przez 15-25minut do wygrania z rywalem przed czasem lub nie wygrywasz przed czasem to mogą "skończyć Cię" sędziowie punktowi. Proste  choć brutalne 🙂

 207. Argument z twarza Laughing Nick Diaz powinien w takim razie każdą walkę po pierwszej rundzie przegrywać.

 208. Dla mnie gala niespodzianek pomimo, że z typowanych przeze mnie walk tylko Rory zawiódł. Hendricks nadspodziewanie wysoko zawiesił poprzeczkę. Z tego co widziałem stać go było na efektywny atak nawet w ostatniej rundzie. Może sobie pluć Hendricks w brodę bo dzieliło go od pasa naprawdę tyci-tyci. Dość charakterystyczny moment tej walki to podbieranie nogi Rumcajsa przez GSP I dosłownie wyciąganie przeciwnika na środek :  ) Ebersol zasłużył na skierowanie do pracy bo praca w klatce go przerasta. Jakbym dał taki pojedynek to bym spierdalał do szatni, podnoszenie rąk w jego przypadku to musi być jakiś uraz. Niespodzianka trochę też w postaci Campuzano, chociaż przewidywałem taką możliwość, że to nie będzie dla Pettisa lekki spacerek. Fajna gala. 

 209. Jeżeli miałbym oceniać walkę jak w Pride- kto był lepszy, to dałbym wygraną Rumcajsowi. Jeżeli punktowo, to typuję 48-48. Nie potrafię dać pierwszej rundy nikomu. Myśląc typowo jako sędzia, może dałbym wygraną w tej rundzie Hendricksowi ze względu na dłuższe przetrzymanie St.Pierre'a na glebie, może wygrałby GSP bo uderzał więcej (tak mi się zdawało optycznie). Drugą i czwartą rundę wygrał zdecydowanie Johnny, piątą zdecydowanie GSP, a trzecią obecny mistrz wygrał lekką przewagą. 

 210. jak czytam komentarze na fb to rzygacmi sie chce . polowa pewnie wgl nie widziala walki a wypisuje nie stworzone rzeczy

 211. Wlasnie obejrzalem walke wieczoru, niestety znajac juz wynik i bedac po przeczytaniu relacji, wiec moj obiektywizm zapewne jest troche zachwiany. W mojej opini 1,2 i 4 runde wygral Hendricks i to wyraznie. Mam nadzieje, ze George zachowa sie honorowo- z zawieszaniem rekawic na kolku poczeka i rewanz sie odbedzie, oby jak najszybciej. 

 212. fajnie, ze lawler wygral. hendricksa konkretnie przekrecili. wal jak chuj

 213. Nie wiem czy kolejny raz chce oglądać tak obitego GSP. Co się stało z defensywnym boksem tego znakomitego fightera? Gdzie fantastyczne zapasy i BJJ…? Szacunek dla Rumcajsa, ale ja dziś długimi fragmentami GSP nie poznawałem.

 214. Zanim po raz pierwszy dzis wdszedlem na strone celowo obejrzalem walke raz jeszcze, tym razem bez komentarza i czytania opini innych. Moze nie znam sie jeszcze wystarczajaco dobrze na tym sporcie a moze tylko nie przekonuja  mnie zasady punktowania, jednak to Jimmy Hendriks wygral bezapelacyjnie trzy rundy i co za tym idzie cala walke. To min. z powodu werdyktow takich jak ten w walce wieczoru zniechecilem sie do zawodowego boksu. Chcialbym wierzyc, ze to tylko niekompetencja sedziow lecz jakos nie moge. Mam wrazenie, ze w 20 lecie swego istnienia UFC mocno skrecilo w bardzo zla strone.

  Edycja: Wlasnie sie doczytalem, ze Dana ma te same spostrzezenia. Mam nadzieje, ze to szczera opinia i jakies konkretne dzialania zostana w zwiazku z tym podjete, choc nie bardzo wiem co wlasciwie mozna zrobic.

 215. Zauważyliście, że Johny w pierwszej rundzie w pewnym momencie jakby klepał? 😀 Nie rzuciło Wam się to w oczy? Mógłby ktoś GIFa zapodać z tego momentu?

  Widzę, że GIF jest w temacie z punktacją.
  My nie chcemy być na poziomie KSW, my chcemy być na poziomie UFC! – Miras Okniński

 216. Szkoda Koschecka, zawsze go miałem za gościa o mocnej szczęce potrafiącego wyjść z tarapatów. Nie dał się znokautować Johnsonowi, Hendricksowi czy Paulowi (nawet po walce 😀 ) a teraz zalicza 2 nokauty z rzędu. Być może dostanie jeszcze jedną walkę z kimś słabszym ale pewnie jest już szykowany do odstrzału. Woodley ładny byk, szkoda, że Ellenberger zajęty w najbliższym czasie,chętnie zobaczyłbym ich walkę.

 217. St. Pierd i fantastyczne BJJ… 😀 A ja myślalem, że w takim razie zamiast 20 decyzji pod rząd, choć czasem z tej okazji kończy się subem. Ach nie, wait, GSP can't… Smile

 218. wczorajsza noc była tragiczna, Sonnen przegrał bezapelacyjnie, a Rumcajsa okradli ze zwycięstwa:( dobrze juz parę osób zauważyło że to się coraz bardziej do boksu zaczyna zbliżać; jakby tego było mało bisping pewnie wygra z Czelem w votach 🙁

 219. szczerze powiedziawszy to widzialem te walkę dwa razy. nikt zadnego rumcajsa ze zwyciestwa nie okradł. trzy rundy dla GSP, dwie dla rumcajsa, jak dla mnie split nawet bylo zaskoczeniem, predzej split bym oczekiwal po walce jones vs gustafsson niz po tej walce, GSP jak najbardziej zasluzenie. to ze rumcajs bil mocniej nie znaczy ze ciosow bylo wiecej. 

 220. walka gsp vs hendricks swoja droga ,ale przy okazji wracaja stare kwiatki na forum  ,ze guss wygral z JJ bardziej niz rumcajs wczoraj z gsp ,to sie ubawilem… /jj wygral bezapelacyjnie,tak samo jak rumcajs/ 

 221. @Brasil może i masz rację, oglądałem tą walkę tylko w nocy i nie ukrywam, że Rumcajsowi kibicowałem, z pewnością całe zamieszanie dotyczy 1 rundy, bo pozostałe raczej wiadomo, że 2,4 rum, a 3,5 gsp, narazie nie zamierzam wracać do tej gali, wpierdol od Evansa nadal boli 😀

 222. Dla mnie cała ta pierwsza runda remisowa.

  Lawler zajebiście, że utemperował Roryego, kto by się spodziewał!

  Woodley mega KO, Kos już się chyba też wypalił.

  Sonnen, jak ktoś wcześniej zauważył, nie powinien brać już walk w 205, bo wyraźnie odstaje siłowo. Na tle Rashada wyglądał bezradnie, powinien powrócić wagę niżej po walce z Wandem, chyba że już nie będzie mu się chciało bawić w MMA i przejdzie na drugą stronę…

 223. Born2 — walczyłeś kiedyś? Bo z tego co Cię czytam, to Ty byś wyszedł w 15 sekund pierdolnął nokaut, nie dał czasu sędziom nic zrobić, nie punktował w walce, tylko zajebał ko i poszedł do domu po 2 minutach.

 224. Rozwalają mnie teksty o tym, że GSP powinien to przegrać, bo po walce był o wiele bardziej rozbity niż Brodacz (typowy knot, na równi z tymi, że Mistrza trzeba skończyć lub totalnie zdominować, by wygrać). Czasami warto zastanowić się zanim się coś głupiego napisze… W myśl tego, Anderson Silva, zupełnie nie potrzebnie zapinał ten trójkąt na Sonnenie, w piątej rundzie, podczas ich pierwszej walki. Jego niemal niezarysowana buźka i tatar z mordy, jaki miał Chael jasno przecież pokazywał, że Anderson na luzaku wygrywa to na punkty i decyzja na jego korzyść, to przecież tylko czysta formalność :DDD Poza tym – jaki jest najbardziej nokautujący cios? Na brodę – który może niemal nie zostawić śladu na twarzy, a wystarczy „tylko” porządny jab w łuk brwiowy, czy kość policzkową i z twarzy robi się rzeźnia.

  Danka ewidentnie powinien zmienić dilera, skoro zapunktował tylko jedną rundę dla Kanadyjczyka.

  Jeżeli mam być szczery, to większym skandalem jest dla mnie wypunktowanie całej walki dla MacDonalda (i piszę to pomimo, że jestem fanem Kanadyjczyka) przez jednego z sędziów (gdzie każda runda miała EWIDENTNEGO i bezdyskusyjnego zwycięzcę), niż wynik main eventu, który rozbił się o pierwszą rundę, której przebieg był taki, że można tu było zapunktować w obie strony, bez ryzyka posądzenia o jakiś wielki wałek.

 225. Ciekawe, czy to się liczyło jako znaczące trafienie dla Hendricksa, czy dla GSP?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.