Z powodu logistycznych problemów które postawiły galę UFC 147 w Rio De Janeiro pod znakiem zapytania, szef UFC Dana White podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformował że rewanżowa walka pomiędzy Chaelem Sonnenem a mistrzem UFC Andersonem Silvą odbędzie się na lipcowej gali UFC 148 w Las Vegas.

Mam dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka że Sonnen i Anderson bedą walczyć, zła jest taka że nie możemy tej walki zrobić tutaj – tak zwrócił się White do reporterów zgromadzonych dziś w Rio De Janeiro.

Gala UFC 147 na której odbędzie się finał brazylijskiego TUFa oraz wielce oczekiwane rewanżowe starcie trenerów Vitora Belforta i  Wanderlei`a Silvy z powodu konferencji ONZ odbywającej się tego samego dnia cały czas nie ma zapewnionej hali w której miała by odbyć się kolejna brazylijska gala UFC.

White dodał również że Anderson Silva nie był zadowolony z tej zmiany i że potrzebował dużo czasu żeby przekonać swojego mistrza do zaakceptowania decyzji UFC.  Silva zapytany o komentarz odpowiedział jak zawsze spokojnie:

Nie jestem zadowolony ponieważ nie będę walczyć w Brazylii ale jestem zawodnikiem UFC. Mam fanów na całym świecie i nie zależnie gdzie będę walczyć będę reprezentować Brazylię i wykonam swoją pracę dla fanów. To niczego nie zmienia.

Poza walką Sonnen vs. Silva II jako głównym daniem wieczoru, karta UFC 148 ma już zabukowane mistrzowskie starcie Urijaha Fabera z Dominickiem Cruzem, Richa Franklina z Cungiem Le, Tito Ortiza z Forrestem Griffinem oraz Bispinga z Timem Boetschem.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.