Kolejna gala KSW tuż za rogiem! Wydarzenie z numerem 94, które tym razem odbywa się w Gdańsku. W walce wieczoru Adrian Bartosiński zmierzy się z Igorem Michaliszynem. Ponadto Szpilka, Wrzosek, Ruchała oraz Kaczmarczyk – a także inni, mocni zawodnicy ze stajni KSW.

Sprawdźcie jak to wydarzenie typowała nasza redakcja oraz zajrzyjcie na TOTALbet w celu poznania aktualnych kursów na poniższe zestawienia!

Adrian Bartosiński (1,28) vs Igor Michaliszyn (3,35)

Redaktorzy typujący Bartosińskiego: Jakub
Redaktorzy typujący Michaliszyna: Michał, Jacek

Michał Tkaczuk: Igor wskoczył do walki mistrzowskiej w wadze półśredniej za 5 dwunasta. Na szczęście zawodnik z Dąbrowy Górniczej był w przygotowaniach do czerwcowej gali w Olsztynie, więc nie można powiedzieć, że wziął ten pojedynek z tzw. kanapy. Z pewnością jednak był na innym etapie niż „Bartos”. Dużą niewiadomą jest też forma Michaliszyna, bowiem nie rywalizował od ponad roku, borykając się w tym czasie z kontuzjami. Obydwaj zawodnicy są dość wszechstronni, silni, z przyzwoitymi zapasami. Obydwaj potrafią znokautować rywala, Igor natomiast trochę częściej ich poddaje niż Bartosiński. Pomimo, że Igor wskoczył w ostatniej chwili, to spodziewam się ciężkiej przeprawy dla zawodnika z Łodzi. Moim zdaniem to właśnie Michaliszyn wygra przez TKO w trzeciej rundzie i zostanie nowym mistrzem KSW.

Arkadiusz Wrzosek (1,26) vs Artur Szpilka (3,50)

Redaktorzy typujący Wrzoska: Michał, Jacek, Jakub
Redaktorzy typujący Szpilę:

Michał Tkaczuk: Kapitalnie zapowiadająca się walka dwóch stojkowiczów w dywizji ciężkiej. Obaj w innych dyscyplinach osiągnęli bardzo dużo. Wrzosek ma lepsze warunki fizyczne, do tego jest szybszy plus nie jest po perturbacjach zdrowotnych jak Szpilka. Artur po swojej stronie ma boks, natomiast Arek to świetny kopacz, a jak wiadomo najlepiej osłabić boksera przez okopywanie nóg i pozbawienie go mobilności. Nie wiadomo w jakiej formie będzie „Szpila” po ostatnich problemach ze zdrowiem i prawie rocznej przerwie. Zawodnik z Warszawy prezentował się ostatnio bardzo dobrze. Liczę na ekscytujące starcie z obydwóch stron. Mój typ: Wrzosek wygrywa przez nokaut w drugiej rundzie.

Robert Ruchała (1,57) vs Patryk Kaczmarczyk (2,54)

Redaktorzy typujący Ruchałę: Michał
Redaktorzy typujący Kaczmarczyka: Jacek, Jakub

Jakub Madej: Mam przeczucie, że starcie to wygra Patryk Kaczmarczyk. Chciałbym bardzo zobaczyć Roberta Ruchałę w jakimkolwiek innym starciu po przegranej z Salahdine’em Parnasse’em, jednak ten od razu dostał walkę o tymczasowy pas i to z bardzo groźnym rywalem. Uważam, że od czasu ostatniej walki większy progres mógł zrobić Patryk Kaczmarczyk. Co prawda spore problemy sprawił mu Danu Tarchila, a zapaśniczo wciąż wygrywał z nim Daniel Rutkowski, jednak zawodnik z Radomia poprawił się w wielu aspektach. Oczywiście starcie z Robertem Ruchałą będzie dla niego koszmarem, jednak reprezentant Grapplingu Kraków musi zmienić coś w swojej grze przed tym starciem, nie może to być ten sam Robert Ruchała, co w 2021 roku. Wydaje mi się, że będzie to bardzo ciekawe starcie, które zakończy się bliską decyzją sędziów. Obaj sporo zainwestowali w swoje przygotowania w Stanach Zjednoczonych, w związku z czym musimy spodziewać się najlepszego Ruchały i najlepszego Kaczmarczyka w ich dotychczasowych karierach. Starcie, które mógłbym typować rzutem monetą, jednak typuję wygraną Kaczmarczyka. Typ: Patryk Kaczmarczyk decyzją sędziów.

Ahmed Vila (2,80) vs Kacper Formela (1,38)

Redaktorzy typujący Vilę:
Redaktorzy typujący Formelę: Michał, Jacek, Jakub

Michał Tkaczuk: Walka w dywizji piórkowej, gdzie trochę dziwią mnie kursy. Vila pokazał się w dobrej strony w debiucie przeciwko innemu byłemu mistrzowi FEN, Łukaszowi Charzewskiemu. Formela jest bardziej wszechstronny niż „Harry”, więc w moim odczuciu dla byłego zawodnika Oktagon MMA będzie to cięższa przeprawa. Formela ostatnio często wygrywał decyzjami sędziów, a Ahmed z kolei nie jest łatwy do skończenia. Moim zdaniem to były mistrz FEN wygra przed własną publicznością przez jednogłośną decyzję sędziów.

Ricardo Prasel (2,37) vs Štefan Vojčák (1,52)

Redaktorzy typujący  Prasela: Jakub
Redaktorzy typujący Vojcaka: Michał, Jacek

Jacek Łosak: Ricardo Prasel wraca do klatki po prawie dwóch latach przerwy od startów. W KSW pokonał Michała Kitę i Daniela Omielańczuka, ale nie poradził sobie z Philem De Friesem. W obu pierwszych walkach pokazał, że potrafi dobrze rywalizować w parterze, ale w starciu z Kitą przeżywał bardzo trudne chwile przez całą pierwszą rundę, gdy Polak rozbijał go ciosami. Myślę, że Štefan Vojčák może zrobić to, czego nie udało się Kicie. Słowak pokazał, że dysponuje odpowiednią siłą ciosu, aby posłać Prasela na deski. Nie wydaje mi się, aby Ricardo dał radę go obalić, w stójce widzę zdecydowaną przewagę Štefana. Prasel ma jednak twardą szczękę, więc postawię na nokaut w wykonaniu Słowaka dopiero w rundzie drugiej.

Daniel Tărchilă (1,45) vs Dawid Kareta (2,55)

Redaktorzy typujący  Tarchilę: Michał, Jacek, Jakub
Redaktorzy typujący Karetę:

Jacek Łosak: Bardzo ciekawe starcie dwóch utalentowanych zawodników. Dawid Kareta ma za sobą udany debiut w klatce KSW, kiedy to posłał na deski Josefa Stummera. Daniel Tărchilă w KSW ma za sobą dwie mocne wygrane i porażkę z Patrykiem Kaczmarczykiem. W walce tej pokazał się jednak z bardzo dobrej strony i mocno napsuł krwi Patrykowi. Tărchilă jest zawodnikiem błyskotliwym, szybkim i precyzyjnym. Mimo młodego wieku, ma dopiero 20 lat, wydaje się bić fighterem, który ma przed sobą świetlaną przyszłość. W starciu z Karetą postawię na Daniela. Wydaje mi się, że pojedynek ten może okazać się jednak dość wyrównane i zacięte, ale ostatecznie w trzeciej rundzie Tărchilă znajdzie drogę do skończenia go przed czasem.

Filip Stawowy (1,85) vs Ivan Vitasović (1,85)

Redaktorzy typujący  Stawowego: Jakub
Redaktorzy typujący Ivana: Michał, Jacek

Jakub Madej: Ivan Vitasovic może mieć spore problemy z gabarytami rywala w tej walce. Filip Stawowy na ważeniu wniósł 11 kilogramów więcej od przeciwnika. Jeśli Polakowi uda się konsekwentnie zamęczać Chorwata swoją wagą, to może wygrać to starcie właśnie w ten sposób. Nie spodziewam się, żeby Vitasovic był w stanie uciekać od rywala pełne trzy rundy i mimo, iż wcześniej wygrywał z doświadczonymi rywalami, to ostatnia przegrana z Arkadiuszem Wrzoskiem rzuca mocny cień na jego umiejętności. Typ: Filip Stawowy decyzją sędziów.

Adrianna Kreft (1,30) vs Mafalda Carmona (3,20)

Redaktorzy typujący  Kreft: Michał, Jacek
Redaktorzy typujący Carmonę: Jakub

Jakub Madej: Spora niewiadoma, jednak wytypuję zawodniczkę z zagranicy. Adrianna Kreft niezbyt mnie przekonuje w dotychczasowych starciach, a ostatni pojedynek z Yasmin Guimaraes pokazał, że można znaleźć spore luki w jej grze. Dodatkowo Kreft ostatnio, w marcu, stoczyła walkę na zasadach boksu i przegrała z Natalią Wojciechowską. Jeśli Mafalda Carmona będzie w stanie od początku narzucić sporą presję na Polkę, to jest w stanie sprawić niespodziankę, a ostatnio zawodniczki zza granicy robią to dość często na galach KSW. Typ: Mafalda Carmona decyzją sędziów.

Patryk Tołkaczewski (1,55) vs Michał Turyński (2,30)

Redaktorzy typujący  „Glebę”: Jacek
Redaktorzy typujący Turyńskiego: Michał, Jakub

Michał Michalski (2,35) vs Bartosz Leśko (1,52)

Redaktorzy typujący  Michalskiego: Michał, Jacek
Redaktorzy typujący Leśko: Jakub

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of KML
KML

Legacy FC
Flyweight

1,843 komentarzy 3,105 polubień

Kaczmarczyk trochę przeceniany moim zdaniem. Jedną walkę z Rutkiem wygrał i wszyscy postrzegają jego umiejętności przez pryzmat tylko ostatniego występu. Tylko co poza tym? Męczył się niemiłosiernie z młodziutkim, jeszcze nieopierzonym mołdawianinem, który warunki ma raczej na 61 niż 66. Pozostali pokonani przez niego rywale raczej w KSW też wielkiej kariery nie robią. Ruchała ma za sobą dwa cenne skalpy Eskiev i Stasiak. Walka z Parnasse moim zdaniem dała mu więcej niż te wszystkie wygrane. Dla mnie sprawa dość prosta. Jeśli przez pierwsze 2 rundy Patryk nie skończy walki to później będzie tylko dominacja Roberta.
Co do walki wieczoru stawiam na Michaliszyna. Będzie to chyba pierwszy zawodnik, który mądrze podejdzie do walki z Bartosem. Nie będzie chciał nic udowadniać, nie pójdzie ogniem piekielnym. Po prostu systematycznie sobie będzie rozbijał, a u zawodnika z Łodzi będzie pojawiać się coraz większa frustracja i więcej błędów.
Wrzosek podobnie jak Kaczmarczyk ostatnio zostawił dobre wrażenie i wielu zapomniało o jego słabościach. Był podłączony przez Sarare i Możnego. Jeśli Szpilka mówi o rękach to wszyscy mają obraz stójki. Ja raczej pokusze się o stwierdzenie, że będzie chciał sprowadzić i z góry ubić Arka.
Umówmy się parter Wrzoska nie jest elitarny, a w HW jedna bombka z góry i może być po walce. Dla mnie będzie kolejna niespodzianka i Szpilka wygra przez Ko.
Formela dostał mocny test na początek. Niestety tutaj obawiam się przerostu formy nad treścią i dużych kłopotów zawodnika z Gdyni. Już przykład tak doświadczonych zawodników jak Held czy Omielanczuk pokazuje, że debiuty na dużych galach nie są łatwe. Villa moim zdaniem będzie miał spokojniejszą głowę i znowu bliską decyzja pokona mistrza FEN.
Vojcak kawał chłopa, dość sprawnego w stójce. Jeśli zawalczy w połowie tak dobrze jak ze Stosiciem to szybkie Ko się szykuje.

Odpowiedz 2 polubień

click to expand...