Podczas dzisiejszej gali UFC Mateusz Rębecki ponownie wejdzie do klatki największej organizacji MMA na świecie. Jego rywalem będzie Carlos Diego Ferreira. W walce wieczoru Derrick Lewis zmierzy się z Rodrigo Nascimento.

Sprawdźcie jak to wydarzenie typowała nasza redakcja oraz zajrzyjcie na TOTALbet w celu poznania aktualnych kursów na poniższe zestawienia!

Derrick Lewis (1,58) vs Rodrigo Nascimento (2,28)

Redaktorzy typujący Lewisa: Michał, Jacek, Jakub, Aleksander
Redaktorzy typujący Nascimento:

Jacek Łosak: Rodrigo Nascimento wejdzie do klatki po trzech wygranych przez decyzje, w tym dwóch niejednogłośnych i stanie przed życiową szansą w świecie MMA. Wszystko jednak wskazuje na to, że Derrick Lewis, chociaż prawie o 10 lat starszy, powinien być ścianą, od której Brazylijczyk się odbije. Lewis jest zdecydowanie bardziej doświadczony, walczył ze znacznie bardziej wymagającymi rywalami i chociaż w ostatnich bojach częściej przegrywa niż wygrywa, cały czas ma potencjał, aby rozbić Nascimento. Ostatecznie jednak Lewis potrafi zaskoczyć i toczyć fatalne walki, nigdy więc nie wiadomo, jak potoczy się pojedynek z nim w roli głównej. Postawię jednak na „Czarną Bestię”, która powinna posłać Nascimento na deski w pierwszej rundzie pojedynku.

Joaquin Buckley (1,74) vs Nursulton Ruziboev (2,02)

Redaktorzy typujący Buckleya: Jacek
Redaktorzy typujący Ruziboeva: Michał, Jakub, Aleksander

Aleksander Rupik: Intrygujące starcie pomiędzy dwoma utalentowanymi finiszerami. Walczący w swojej rodzinnej miejscowości Joaquin Buckley świetnie odnalazł się w wadze półśredniej (schodził ze średniej), wygrywając trzy ostatnie walki. Z rekordem 18-6 przez nokaut zwyciężał 13 razy, jest też laureatem nagrody Nokaut Roku UFC za rok 2020. Reprezentant Uzbekistanu Ruziboev jest potężnie doświadczonym zawodnikiem jak na swój wiek. 30-latek cieszy się imponującym rekordem 34-8-2, 2 NC ze statystykami – uwaga – 20 zwycięstw przez poddanie, 12 przez nokaut i jedynie 2 przez decyzję. Choć Buckley zapowiada kolejny historyczny nokaut przed własną publicznością, wydaje się, że Ruziboev jest zawodnikiem znacznie bardziej wszechstronnym. Pytanie, czy Uzbek zrobi wagę – schodzi do półśredniej ze średniej specjalnie dla Buckleya. Typ: Ruziboev w rundzie 1, prawdopodobnie przez poddanie, choć nokaut również wchodzi w grę.

Alonzo Menifield (2,94) vs Carlos Ulberg (1,37)

Redaktorzy typujący Menifielda: Michał, Jacek
Redaktorzy typujący Ulberga: Jakub, Aleksander

Jacek Łosak: Dla Carlosa Ulberga walka Alonzo Menifieldem będzie starciem o wejście do pierwszej piętnastki rankingu wagi półciężkiej UFC. Menifield zajmuje w tym zestawieniu miejsce jedenaste i chociaż nie wydaje się być faworytem tego pojedynku, moim zdaniem ma szansę, aby utrzymać swoją pozycję, w kategorii półciężkiej. Obaj zawodnicy są na dobrej fali kilku wygranych z rzędu, obaj potrafią posłać na deski swoich przeciwników. Spodziewam się więc ciekawej konfrontacji w stójce. Myślę, że to jednak Menifield ma większą szansę na dobre trafienie i nokaut, choć nie zaskoczy mnie odwrotny rezultat. Postawię na wygraną Alonzo w drugiej rundzie starcia.

Carlos Diego Ferreira (3,91) vs Mateusz Rębecki (1,23)

Redaktorzy typujący Ferreirę:
Redaktorzy typujący Rębeckiego: Michał, Jacek, Jakub, Aleksander

Michał Tkaczuk: Właściwe zestawienie na tym etapie kariery dla obydwóch zawodników wagi lekkiej. Dziwią mnie wysokie kursy na Brazylijczyka. Ferreira co prawda najlepsze lata ma już za sobą, jednak w dalszym ciągu to bardzo solidny zawodnik. Rębecki, jak i 39-latek, to bardzo dobrzy grapplerzy, natomiast Polak ma lepszą stójkę. Po stronie Ferreiry jest na pewno zasięg, który ma większy od „Chińczyka” aż o 20 centymetrów, co pozwoli trzymać rywala na dystans. Myślę, że Rębecki wygra pojedynek, jednak stanie się tak przez decyzję sędziów punktowych.

Jacek Łosak: Carlos Diego Ferreira ma złe wspomnienia ze spotkania w klatce UFC Mateusza Gamrota i myślę, że po walce z Mateuszem Rębeckim jego humor będzie jeszcze gorszy. Ferreira wszedł do walki z Mateuszem w zastępstwie i nie widzę żadnej płaszczyzny, w której mógłby zagrozić Polakowi. Spodziewam się kolejnej dobrej wygranej Mateusza, który powinien rozbić Ferreirą w stójce i wygrać przez TKO w drugiej rundzie.

Jakub Madej: Myślę, że starcie to wygra Mateusz Rębecki, jednak nie będzie to łatwe dla niego starcie. Diego Ferreira to wciąż zawodnik bardzo doświadczony, któremu przegrane z 2021 roku nie przynoszą żadnej ujmy. Brazylijczyk pod szyldem UFC pokonywał przecież między innymi Rustama Khabilova, Mairbeka Taisumova, a w maju ubiegłego roku znokautował Michaela Johnsona. Polak musi więc być bardzo uważny, bo starcie to będzie dla niego prawdziwym testem. Myślę jednak, że w ostatnich dwóch walkach Rębecki pokazał się z bardzo obiecującej strony i nawet, jeśli nie uda mu się skończyć rywala przed czasem, a jest to bardzo prawdopodobne, to „Rebeasti” powinien wygrać decyzją sędziów. W żadnym stopniu nie zdziwi mnie jednak wygrana Ferreiry, bo z tak doświadczonym rywalem na takim poziomie Polak jeszcze nie walczył. typ: Mateusz Rębecki decyzją sędziów.

Alex Caceres (2,68) vs Sean Woodson (1,44)

Redaktorzy typujący Caceresa: Michał
Redaktorzy typujący Woodsona: Jacek, Jakub, Aleksander

Michał Tkaczuk: Alex Caceres to mocno niedoceniany zawodnik, co pokazują kursy bukmacherów. Amerykanin to dość wszechstronny piórkowy, który narobił problemów nie jednemu przeciwnikowi. Woodson ma lepsze warunki fizyczne i jest przyzwoitym stójkowiczem. W parterze wiele może się wydarzyć, bo Caceres potrafi poddać, ale sam nie raz przegrywał w ten sposób. Woodson ma z kolei w tej płaszczyźnie bilans 1-1. Obydwaj zawodnicy mają sporo wygranych starć przez decyzje sędziów, więc w tym przypadku obstawiam, że rywalizacja potrwa 15 minut. Wydaje mi się, że wygra jednogłośnie Caceres.

Waldo Cortes-Acosta (2,82) vs Robelis Despaigne (1,40)

Redaktorzy typujący Cortesa-Acostę:
Redaktorzy typujący Despaigne’a: Michał, Jacek, Jakub, Aleksander

Michał Tkaczuk: Ciekawa walka w kategorii ciężkiej, która może być cichym eliminatorem do rankingu czołowej 15 dywizji wagowej. Obydwaj zawodnicy to stójkowicze. Despaigne lubuje w szybkich skończeniach, natomiast Cortes-Acosta raczej nie należy do typowych finiszerów. Kubańczyk ma dużo lepsze warunki fizyczne i jest lepiej ułożony technicznie. Cortes-Acosta nie wydaje się ułożony w stójce, jego ciosy momentami przypominają bitwę randomowych prawilniaków na osiedlu. Spodziewam się zatem nokautu ze strony Despaigne w pierwszej rundzie.

Chase Hooper (2,05) vs Viacheslav Borshchev (1,72)

Redaktorzy typujący Hoopera:
Redaktorzy typujący Borshcheva: Michał, Jacek, Jakub, Aleksander

Terrance McKinney (2,41) vs Esteban Ribovics (1,53)

Redaktorzy typujący McKinneyego: Michał, Jakub
Redaktorzy typujący Ribovicsa: Jacek, Aleksander

Aleksander Rupik: Terrance McKinney jest w UFC prawdziwym fenomenem jeśli chodzi o długość walki w oktagonie. Amerykanin w ośmiu walkach jedynie dwa razy stawał do drugiej rundy pojedynku. Jest autorem nokautu na Mattcie Frevoli w zaledwie 7 sekund. Argentyńczyk Ribovics w UFC walczył dwukrotnie, notując bilans 1-1. Również utalentowany finiszer, więc nie ma co obstawiać, że walka potrwa trzy rundy. Któryś z tych dwóch dżentelmenów pójdzie spać – i choć na papierze większe szanse ma McKinney, tym razem obstawię zwycięstwo Estebana „El Gringo” Ribovicsa przez nokaut w rundzie pierwszej.

Tabatha Ricci (1,65) vs Tecia Pennington (2,16)

Redaktorzy typujący Ricci: Michał, Jacek, Jakub, Aleksander
Redaktorzy typujący Pennington:

Jakub Madej: Tabatha Ricci bardzo dobrze radzi sobie w sprowadzeniach walki do parteru, czego zabrakło w ostatnim pojedynku. Wcześniej sprowadzała między innymi Oliveirę, Vianę, Penne czy Robertson. Jeśli uda jej się to w tej walce, to wynik nie powinien być inny, jak jej zwycięstwo. Oczywiście Tecia Pennington stanowi spore zagrożenie w stójce, bo tam jest bardzo aktywna, jednak była sprowadzana w większości swoich pojedynków, co z pewnością będzie chciała wykorzystywać Ricci. Typ: Tabatha Ricci decyzją sędziów.

Billy Goff (2,26) vs Trey Waters (1,60)

Redaktorzy typujący Goffa: Aleksander
Redaktorzy typujący Watersa: Michał, Jacek, Jakub

Charles Johnson (2,08) vs Jake Hadley (1,69)

Redaktorzy typujący Johnsona: Jakub
Redaktorzy typujący Hadleya: Michał, Jacek, Aleksander

Jared Gooden vs Kevin Jousset

Redaktorzy typujący Goodena: Jakub
Redaktorzy typujący Jousseta: Michał, Jacek, Aleksander

JJ Aldrich (2,11) vs Veronica Hardy (1,68)

Redaktorzy typujący Aldrich: Michał, Jakub
Redaktorzy typujący Hardy: Jacek, Aleksander

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Navio2.0
Navio2.0

ONE FC
Featherweight

2,318 komentarzy 2,715 polubień

Redaktorzy typujący Ferreirę:
Redaktorzy typujący Rębeckiego: Michał, Jacek, Jakub, Aleksander

Redakcja jak zawsze profesjonalnie :waldeklaugh:
Pamietam że walkę Błachowicza z Pereirą też tak typowaliście:waldeklaugh:

Odpowiedz polub

Avatar of GypsyKing
GypsyKing

M-1 Global
Featherweight

3,644 komentarzy 10,835 polubień

Redakcja jak zawsze profesjonalnie :waldeklaugh:
Pamietam że walkę Błachowicza z Pereirą też tak typowaliście:waldeklaugh:

Jebac cie leszczu maczetami

Odpowiedz polub

Avatar of Miskatonic
Miskatonic

Vale Tudo
Open

24,205 komentarzy 101,966 polubień

Diego ładnie zjarany na tym zdjęciu.

Odpowiedz polub

Avatar of Navio2.0
Navio2.0

ONE FC
Featherweight

2,318 komentarzy 2,715 polubień

Jebac cie leszczu maczetami

Za co?:płacz:

Odpowiedz polub

Avatar of GypsyKing
GypsyKing

M-1 Global
Featherweight

3,644 komentarzy 10,835 polubień

Za co?:płacz:

Za Ojczyznę! :beczka:

Odpowiedz polub

Avatar of Cyklop Schabowy
Cyklop Schabowy

UFC
Bantamweight

8,143 komentarzy 18,196 polubień

Za co?:płacz:

Za jajco

Odpowiedz polub