UFC Fight Night: Tuivasa vs Tybura. Nasz rodak w walce wieczoru spróbuje wspiąć się w rankingu TOP 10 najlepszych ciężkich na świecie. Na drodze stoi mu Tai Tuivasa.

Sprawdźcie jak to wydarzenie typowała nasza redakcja oraz zajrzyjcie na TOTALbet w celu poznania aktualnych kursów na poniższe zestawienia!

Tai Tuivasa (1,91) vs Marcin Tybura (2,02)

Redaktorzy typujący Tuivasę: Aleksander
Redaktorzy typujący Tyburę: Jacek, Jakub, Michał, Krzysztof

Jakub Madej: Marcin Tybura stanie przed bardzo trudnym wyzwaniem, szczególnie po takiej przegranej, jaką poniósł w starciu z Tomem Aspinallem. Polak z pewnością będzie chciał skracać dystans, klinczować pod siatką czy pracować nawet nad sprowadzeniem walki do parteru, bo tam z pewnością może szukać swojej drogi do wygranej. Nie spodziewam się tutaj Tybury wchodzącego w wymiany, dlatego też pierwsze minuty mogą być kluczowe. Tai Tuivasa jest w bardzo trudnej dla siebie sytuacji, bo ostatnie trzy walki przegrał przed czasem i powrót na drogę wygranych musi być dla niego bardzo ważny. W ostatnich starciach prawdopodobnie coś jest nie tak z Tuivasą – zaliczał na nim nokdaun Gane, Pavlovich i Volkov, co z pewnością miało wpływ na dalszy przebieg pojedynku. Czy uda się podobnie poprowadzić walkę Tyburze? Bardzo w to wątpię i bardziej spodziewam się agresji od początku ze strony Tuivasy, bo ten z pewnością wie, że jeśli ruszy od pierwszych sekund to jest w stanie „złapać” rywala, tak jak robili to chociażby Augusto Sakai i Tom Aspinall. Niestety, ale typuję tutaj wygraną Tuivasy, który będzie gotowy na próby klinczu i sprowadzeń ze strony Tybury i trafi go w jednej z wymian. Typ: Tai Tuivasa przez techniczny nokaut.

Michał Tkaczuk: Walka wieczoru w wadze ciężkiej z udziałem Polaka. Obydwaj zawodnicy mają zupełnie inną charakterystykę i styl. Tuivasa to specjalista od nokautów, natomiast Polak lubuje w sprowadzaniu rywali i tam ich umęczaniu oraz ubijaniu. Plan zatem nie będzie skomplikowany na to starcie. Tuivasa będzie dążył od pierwszych minut do nokautu, natomiast Polak będzie unikał wymian bokserskich. Obydwaj zawodnicy nie są tytanami kondycji, więc też nie spodziewam się skończenia w końcówce rywalizacji. Zakładam dwa scenariusze: Tuivasa jednym ciosem zgasi Marcinowi światło w ciągu pierwszych dwóch rund, albo „Tybur” przetrwa ataki Australijczyka i zwycięży przez jednogłośną decyzję sędziów. Skłaniam się ku drugiej opcji.

Krzysztof Kordys: Kariera Taia Tuivasy w UFC mija na prawdziwych skrajnościach. „Bam Bam” albo notuje świetne serie zwycięstw przed czasem, albo ponosi kilka porażek z rzędu, najczęściej także przed upływem ostatniej rundy. W swoich trzech poprzednich walkach musiał uznać wyższość swoich rywali, a pojedynek z Polakiem może być dla niego kluczowy w kontekście dalszych występów na najwyższym poziomie. Tybura ma sobą całkiem udany okres, dalej zajmuje miejsce w TOP 10 rankingu wagi ciężkiej, choć do tego starcia podchodzi po porażce z rąk tymczasowego mistrza, Toma Aspinalla. Mocne strony obu zawodników są doskonale znane, Tuivasa obdarzony jest bardzo mocnym ciosem i na pewno jego planem na ten pojedynek będzie szukanie kolejnego nokautu. Tybura pewnie będzie szukał swoich szans w klinczu, obaleniach i pracy w parterze. Jest to wyrównane zestawienie i żaden rezultat mnie specjalnie nie zdziwi, jednak uważam, że Marcin jest w stanie narzucić przeciwnikowi swoją płaszczyznę, zamęczyć go na macie i być może skończyć w dalszej fazie pojedynku. Typ: Marcin Tybura przez TKO, runda 4

Bryan Battle (1,52) vs Ange Loosa (2,49)

Redaktorzy typujący Battle’a: Jacek, Jakub, Michał, Krzysztof, Aleksander
Redaktorzy typujący Loosę:

Michał Tkaczuk: Przed pojedynkiem wieczoru mamy starcie w wadze półśredniej. Bardziej wszechstronnym i efektownie walczącym zawodnikiem jest Battle. Loosa raczej nie jest typowym finiszerem. ” The Last Ninja” walczy metodycznie, ale trzeba mu oddać, że jest ciężki do skończenia. Ważny będzie aspekt kondycyjny, a tu raczej Loosa ma więcej do zaoferowania. Spodziewam się zatem zaciętej walki i dominacji przez dwie rundy Battle’a. W ostatniej rundzie do głosu dojdzie Loosa, jednak nic mu to nie pomoże, bowiem przegra jednogłośną decyzją sędziów.

Ovince Saint Preux (5,47) vs Kennedy Nzechukwu (1,14)

Redaktorzy typujący OSP: Jakub
Redaktorzy typujący Nzechukwu: Jacek, Michał, Krzysztof, Aleksander

Aleksander Rupik: Weteran oktagonu Ovince St. Preux w kwietniu ukończy 41 lat, a w najbliższą sobotę stanie do swojej 44. profesjonalnej walki MMA, w tym 27. w UFC. Przez ostatnie trzy lata walczył zaledwie trzykrotnie – z czego dwa razy przegrał przez czysty nokaut. Pochodzący z Nigerii Nzechukwu na ostatnie cztery walki ma balans 3-1, a w oktagonie lubi wywierać presję i nadawać tempo. Mając na koncie 12 zwycięstw, osiem razy zwyciężał przez nokaut. St. Preux zawsze stanowi zagrożenie z powodu swojego eksplozywnego stylu, jednak podejrzewam, że presja ze strony Nzechukwu okaże się dla wysłużonego weterana zbyt męcząca. Typ: Nzechukwu przez TKO w rundzie drugiej.

Jacek Łosak: Starcie młodości z doświadczenie, chociaż Kennedy Nzechukwu ma już 31 lat. Ostatecznie jednak Ovince St. Preux skończył 40 i góruje doświadczeniem nad Kennedym. St. Preux jest na końcu swojej sportowej kariery i widać to również po jego walkach. Od 2020 roku wygrał (niejednogłośną decyzją sędziów) tylko raz i to w starciu ze starszym od siebie Mauricio Ruą. Kennedy Nzechukwu przegrał w ostatniej walce z Dustinem Jacobym, ale wcześniej poddał Devin Clark i znokautował Iona Cutelabę.W tym pojedynku postawię więc na młodszego Nzechukwu, który powinien wygrać przed czasem posyłając St. Preux na deski w drugiej rundzie starcia.

Pannie Kianzad (2,92) vs Macy Chiasson (1,39)

Redaktorzy typujący Kianzad: Michał
Redaktorzy typujący Chiasson: Jacek, Jakub, Krzysztof, Aleksander

Jakub Madej: Kolejna, standardowa walka kobiet, w której wydarzyć może się wszystko. Ostatnio ktoś zasugerował nawet, że w typowaniu mogę wypisać przepis na sernik i prawdopodobnie nikt tego nie zauważy… W każdym razie. Macy Chiasson wydaje mi się zawodniczką, która korzystać będzie w walce głównie ze sprowadzeń, dzięki którym może utorować swoją drogę do wygranej. W stójce wydaje mi się, że Pannie Kianzad powinna mieć przewagę, jednak nie zdziwi mnie trzy rundy obalania i kontroli ze strony Macy Chiasson. Nie spodziewam się oczywiście spektakularnej i ciekawej walki. Typ: Macy Chiasson decyzją sędziów.

Gerald Meerschaert (1,40) vs Bryan Barberena (2,90)

Redaktorzy typujący Meerschaerta: Jacek, Jakub, Michał, Krzysztof, Aleksander
Redaktorzy typujący Barberenę:

Krzysztof Kordys: Obaj zawodnicy podchodzą do tego starcia po kilku porażkach z rzędu i walczą o swoją przyszłość w UFC. W tym przypadku mamy pojedynek odmiennych stylów, Meerschaert jest specjalistą od walki w parterze, aż 27 z 35 zwycięstw w karierze odnosił przed czasem. Z drugiej strony Barberena bardziej lubuje się w stójkowych wymianach i to w tej płaszczyźnie będzie upatrywał swoich szans na zwycięstwo. Ważnym aspektem w tym zestawieniu może być również przewaga warunków fizycznych po stronie Geralda, ponieważ Bryan zdecydowaną większość swojej kariery bił się w niższych kategoriach niż waga średnia. Meerschaert wejdzie do oktagonu w roli faworyta i ja podzielam tę opinię. Typuję, że Gerald znajdzie do drogę do parteru i tam odklepie swojego przeciwnika. Typ: Geral Meerschaert przez poddanie, runda 1.

Christian Rodriguez (2,53) vs Isaac Dulgarian (1,50)

Redaktorzy typujący Rodrigueza: Michał, Aleksander
Redaktorzy typujący Dulgariana: Jacek, Jakub, Krzysztof

Michał Tkaczuk: Pojedynek w kategorii piórkowej rozpocznie rywalizację na karcie głównej sobotniej gali. Rodriguez przechodzi do wyższej dywizji wagowej, po przestrzeleniu limitu dwukrotnie w ostatnich walkach. Dulgarian zawalczy po raz drugi w UFC po udanym debiucie i skończeniu w pierwszej rundzie. Rodriguez wydaje się bardziej wszechstronny, a wzrostem i zasięgiem nie odstaje rywalowi. Dodatkowo Amerykanin ma dobrą kondycję. Jedynie Dulgarian może być silniejszy, co miałoby znaczenie w przypadku sprowadzeń do parteru. Myślę, że Rodriguez wygra ten pojedynek przez jednogłośną decyzję sędziów punktowych.

Thiago Moisés (1,24) vs Mitch Ramirez (3,92)

Redaktorzy typujący Moisesa: Jacek, Jakub, Michał, Krzysztof, Aleksander
Redaktorzy typujący Ramireza:

Natan Levy (4,52) vs Mike Davis (1,19)

Redaktorzy typujący Levy’ego:
Redaktorzy typujący Davisa: Jacek, Jakub, Michał, Krzysztof, Aleksander

Josiane Nunes (1,68) vs Chelsea Chandler (2,15)

Redaktorzy typujący Nunes: Jacek, Jakub, Michał, Krzysztof, Aleksander
Redaktorzy typujący Chandler:

Jafel Filho (1,60) vs Ode’ Osbourne (2,30)

Redaktorzy typujący Filho: Jacek, Jakub, Krzysztof, Aleksander
Redaktorzy typujący Osbourne’a: Michał

Aleksander Rupik: Pojedynek dwóch zawodników wywodzących się z Dana White’s Contender Series. Osbourne, który w tej serii pojawił się w 2019 roku, w UFC walczył w kratkę – na osiem walk wygrał cztery, a ostatnią przegrał przez duszenie zza pleców. Obecnie jego rekord wynosi 12-6. Rok młodszy Filho to zawodnik nowszy w UFC, choć równie doświadczony w MMA. Z rekordem 15-3 Brazylijczyk dziewięć razy zwyciężał przez poddanie i pięć przez nokaut. Po nieudanym debiucie pod sztandarem UFC przeciw Muhammadowi Mokaevowi, który zbliża się obecnie do czołówki dywizji muszej, Filho odegrał się w lipcu ubiegłego roku, pokonując Daniela Bareza i wracając na zwycięską ścieżkę. Obaj zawodnicy są uzdolnionymi grapplerami, ale przewagę w tym wymiarze ma zdecydowanie Brazylijczyk, dlatego obstawiam zwycięstwo Filho przez poddanie w rundzie pierwszej.

Joshua Culibao (1,53) vs Danny Silva (2,47)

Redaktorzy typujący Culibao: Jacek, Jakub, Michał, Krzysztof, Aleksander
Redaktorzy typujący Silvę:

Cory McKenna (1,57) vs Jaqueline Amorin (2,36)

Redaktorzy typujący McKennę: Jacek, Jakub, Michał, Krzysztof, Aleksander
Redaktorzy typujący Amorina:

Charalampos Grigoriou (1,57) vs Chad Anheliger (2,36)

Redaktorzy typujący Grigoriou: Jacek, Jakub, Michał, Krzysztof, Aleksander
Redaktorzy typujący Anheligera:

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

9 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Cyklop Schabowy
Cyklop Schabowy

UFC
Flyweight

7,941 komentarzy 17,742 polubień

Jakub Madej: Kolejna, standardowa walka kobiet, w której wydarzyć może się wszystko. Ostatnio ktoś zasugerował nawet, że w typowaniu mogę wypisać przepis na sernik i prawdopodobnie nikt tego nie zauważy...

:antonio:

Odpowiedz 8 polubień

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

EFC Africa
Heavyweight

3,041 komentarzy 9,513 polubień

Ja pierdole ale ta rozpiska jest tragiczna.
Miejcie trochę szacunku dla swojego czasu i organizmu i nie zarywajcie nocy dla takiego gówna.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Cyklop Schabowy
Cyklop Schabowy

UFC
Flyweight

7,941 komentarzy 17,742 polubień

Ja pierdole ale ta rozpiska jest tragiczna.
Miejcie trochę szacunku dla swojego czasu i organizmu i nie zarywajcie nocy dla takiego gówna.

I tak dobrze, że o 3:00 jest koniec, a nie kurna rano

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Leniwiec
Leniwiec

Maximum FC
Super Heavyweight

1,799 komentarzy 3,870 polubień

War Tybura i Barbarena! :burnit:

Odpowiedz polub

Avatar of Cassius42
Cassius42

UFC
Heavyweight

18,094 komentarzy 30,921 polubień

I tak dobrze, że o 3:00 jest koniec, a nie kurna rano

Nawet było szybciej dzięki Marcinowi! :bye: :applause::lol:

Odpowiedz polub

Avatar of Cassius42
Cassius42

UFC
Heavyweight

18,094 komentarzy 30,921 polubień

Tai Tuivasa (1,91) vs Marcin Tybura (2,02)
Redaktorzy typujący Tuivasę: Aleksander
Redaktorzy typujący Tyburę: Jacek, Jakub, Michał, Krzysztof

A w samej analizie redaktora @Jakub Madej

"Niestety, ale typuję tutaj wygraną Tuivasy, który będzie gotowy na próby klinczu i sprowadzeń ze strony Tybury i trafi go w jednej z wymian. Typ: Tai Tuivasa przez techniczny nokaut."

Coś tu się nie zgadza...
:benny::roberteyeblinking::korwinwhat:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Cassius42
Cassius42

UFC
Heavyweight

18,094 komentarzy 30,921 polubień

Michał Tkaczuk:
"Obydwaj zawodnicy nie są tytanami kondycji, więc też nie spodziewam się skończenia w końcówce rywalizacji."
:benny:

Odpowiedz polub

Avatar of Jakub Madej
Jakub Madej

Moderator

4,096 komentarzy 12,733 polubień

Tai Tuivasa (1,91) vs Marcin Tybura (2,02)
Redaktorzy typujący Tuivasę: Aleksander
Redaktorzy typujący Tyburę: Jacek, Jakub, Michał, Krzysztof

A w samej analizie redaktora @Jakub Madej

"Niestety, ale typuję tutaj wygraną Tuivasy, który będzie gotowy na próby klinczu i sprowadzeń ze strony Tybury i trafi go w jednej z wymian. Typ: Tai Tuivasa przez techniczny nokaut."

Coś tu się nie zgadza...
:benny::roberteyeblinking::korwinwhat:

Zdążyłem zmienić zdanie w trakcie pisania :beczka:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Cassius42
Cassius42

UFC
Heavyweight

18,094 komentarzy 30,921 polubień

Zdążyłem zmienić zdanie w trakcie pisania :beczka:

Bo już myślałem że to jakiś chochlik się wkradł...

Odpowiedz polub